Konkurs Główny
Najlepszy Film
The Square
Ruben Östlund,
Udział w konkursie
Geu-hu
Sang-soo Hong,
Good Time
Joshua Safdie, Ben Safdie,
Happy End
Michael Haneke,
Blask
Naomi Kawase,
Krotkaya
Siergiej Łoźnica,
Księżyc Jowisza
Kornél Mundruczó,
Niemiłość
Andriej Zwiagincew,
Okja
Joon-ho Bong,
Podwójny kochanek
François Ozon,
Redoutable
Michel Hazanavicius,
Rodin
Jacques Doillon,
Na pokuszenie
Sofia Coppola,
Zabicie świętego jelenia
Yorgos Lanthimos,
The Meyerowitz Stories
Noah Baumbach,
W ułamku sekundy
Fatih Akin,
Wonderstruck
Todd Haynes,
Nigdy cię tu nie było
Lynne Ramsay,
Najlepszy Aktor
Joaquin Phoenix
You Were Never Really Here
Najlepsza Aktorka
Diane Kruger
W ułamku sekundy
Najlepszy Scenariusz
Zabicie świętego jelenia
Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou,
Najlepszy Scenariusz
Nigdy cię tu nie było
Lynne Ramsay,
Najlepszy Reżyser
Sofia Coppola
The Beguiled
Konkurs na Najlepszy Film Krótkometrażowy
Najlepszy Film Krótkometrażowy
Xiao Cheng Er Yue
Yang Qiu,
Udział w konkursie
A Drowning Man
Mahdi Fleifel,
Across My Land
Fiona Godivier,
Damiana
Andrés Ramírez Pulido,
Koniec widzenia
Grzegorz Mołda,
Lunch Time
Alireza Ghasemi,
Pépé Le Morse
Lucrèce Andreae,
Push it
Julia Thelin,
Wyróżnienie specjalne dla filmu krótkometrażowego
Katto
Teppo Airaksinen,
Grand Prix Festiwalu
Najlepszy film
Rytm serca
Robin Campillo,
Nagroda Jury
Najlepszy film
Niemiłość
Andriej Zwiagincew,
Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
Nagroda główna
Makala
Emmanuel Gras,
Grand Prix Canal+
Najlepszy Film Krótkometrażowy
Najpiękniejsze fajerwerki ever
Aleksandra Terpińska,
Nagroda "Quinzaine des Réalisateurs"
Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów
Kochankowie jednego dnia
Philippe Garrel,
Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego
Ciambra
Jonas Carpignano,
Nagroda Cinéfondation
Pierwsza Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Paul est là
Valentina Maurel,
Druga Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Heyvan
Bahram Ark, Bahman Ark,
Trzecia Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Deux égarés sont morts
Tommaso Usberti,
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Główna
Blask
Naomi Kawase,
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda Konkursowa
Rytm serca
Robin Campillo,
Najlepszy Film Sekcji 'Un Certain Regard'
Bliskość
Kantemir Balagov,
Sekcja Równoległa
A Fábrica de Nada
Pedro Pinho,
Nagroda Specjalna
Nagroda Wizji (Prix Révélation)
Gabriel e a montanha
Fellipe Barbosa,
Palma 'Queer' dla Filmu Krótkometrażowego
Les Îles
Yann Gonzalez,
Palma 'Queer' dla Filmu Pełnometrażowego
Rytm serca
Robin Campillo,
Psia Palma
The Meyerowitz Stories
dla psa Einsteina,
Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD)
Zdobywca w Międzynarodowym Tygodniu Krytyki
Ava
Léa Mysius,
Nagroda im. Francios Chalais
Najlepszy film dokumentalny lub fabularny przedstawiający życie
Rytm serca
Robin Campillo,
Przegląd Un Certain Regard
Najlepszy Film
Uczciwy człowiek
Mohammad Rasoulof,
Nagroda Jury
Las hijas de Abril
Michel Franco,
Najlepsza aktorka
Jasmine Trinca
Fortunata
Najlepszy reżyser
Taylor Sheridan
Wind River
Złota Kamera
Nagroda dla Najlepszego Debiutanta
Jeune Femme
Léonor Séraille,
Złote Oko
Najlepszy film dokumentalny
Visages, villages
Agnès Varda, Jr.,
Wyróżnienie
Makala
Emmanuel Gras,
Statystyki
Złote Palmy w 2017 roku
Na pokuszenie
Zabicie świętego jelenia
W ułamku sekundy
Nigdy cię tu nie było
The Square
You Were Never Really Here
Xiao Cheng Er Yue
Katto
Rytm serca
Makala
Hikari
Nelyubov
The Meyerowitz Stories
Najpiękniejsze fajerwerki ever
L'amant d'un jour