Złote Lwy  2016  powrót
http://www.fpff.pl
Czas trwania: 19 września 2016 - 24 września 2016
Wręczenie nagród: 24 września 2016
Miasto:
Gdynia
Miejsce:
Teatr Muzyczny, Gdyńskie Centrum Filmowe, Multikino, Waterfront
Jury:
Filip Bajon, Lenny Abrahamson, Magdalena Górka, Bartosz Karczyński, Ola Maślik, Łukasz Orbitowski, Kinga Preis, Gary Yershon
Złote Lwy
Najlepszy Film
Ostatnia rodzina
Jan P. Matuszyński,
Udział w konkursie
Czerwony pająk
Marcin Koszałka,
Fale
Grzegorz Zariczny,
Jestem mordercą
Maciej Pieprzyca,
Kamper
Łukasz Grzegorzek,
Królewicz Olch
Kuba Czekaj,
Las, 4 rano
Jan Jakub Kolski,
Na granicy
Wojciech Kasperski,
Ostatnia rodzina
Jan P. Matuszyński,
Plac zabaw
Bartosz M. Kowalski,
Planeta Singli
Mitja Okorn,
Sługi boże
Mariusz Gawryś,
Szczęście świata
Michał Rosa,
Wołyń
Wojciech Smarzowski,
Wszystkie nieprzespane noce
Michał Marczak,
Zaćma
Ryszard Bugajski,
Zjednoczone stany miłości
Tomasz Wasilewski,
Pierwszoplanowa Rola Kobieca
Aleksandra Konieczna
Ostatnia Rodzina
Pierwszoplanowa Rola Męska
Andrzej Seweryn
Ostatnia Rodzina
Najlepszy Reżyser
Tomasz Wasilewski
Zjednoczone stany miłości
Drugoplanowa Rola Kobieca
Dorota Kolak
Zjednoczone stany miłości
Drugoplanowa Rola Męska
Łukasz Simlat
Zjednoczone stany miłości
Najlepszy Scenariusz
Jestem mordercą
Maciej Pieprzyca,
Najlepsza Charakteryzacja
Wołyń
Ewa Drobiec,
Najlepsza Muzyka
Szczęście świata
Motion Trio,
Najlepsza Scenografia
Szczęście świata
Andrzej Kowalczyk,
Najlepsze Kostiumy
Zjednoczone stany miłości
Monika Kaleta,
Najlepsze Zdjęcia
Wołyń
Piotr Sobociński Jr.,
Najlepszy Debiut Aktorski
Michalina Łabacz
Wołyń
Najlepszy Debiut Reżyserski
Bartosz M. Kowalski
Plac zabaw
Najlepszy Dźwięk
Na granicy
Kacper Habisiak, Marcin Kasiński,
Najlepszy Montaż
Zjednoczone stany miłości
Beata Walentowska,
Konkurs Inne Spojrzenie
Złoty Pazur
Biuro budowy pomnika
Karolina Breguła,
Złoty Pazur
Ederly
Piotr Dumała,
Udział w konkursie
Biuro budowy pomnika
Karolina Breguła,
Ederly
Piotr Dumała,
Kryształowa dziewczyna
Artur Urbański,
Zud
Marta Minorowicz-McBride,
Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
Nagroda Specjalna Multimedia Polska
Otwarcie
Piotr Adamski,
Nagroda Specjalna Multimedia Polska
Nie dotyczy rowerów
Grzegorz Dębowski,
Nagroda im. Ewy Kamirskiej
Hycel
Daria Woszek,
Udział w konkursie
Dopado
Piotr Więckowski,
Fatum
Radek Pietruczuk,
Fragment
Mirosław Mamczur,
Hipo
Marek Broszkiewicz,
Romantik
Mateusz Rakowicz,
Semper fidelis
Maciej Gajewski,
Skorupki: film o szczęściu
Michał Turlewicz,
Świetne wieści
Jakub Gryżewski,
Konkurs Młodego Kina
Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film
Szczękościsk
Kordian Kądziela,
Udział w konkursie
3 x Miłość
Olga Chajdas,
Czarnowidzka
Joanna Satanowska,
De profundis
Eugeniusz Pankov,
Fly Alone
Klaudia Bielecka,
Konstruktor
Piotr Dylewski,
Lokatorki
Klara Kochańska,
Niestrudzeni wędrowcy
Kalina Alabrudzińska,
Pierwsze
Monika Majorek,
Spotkanie
Ina Hrabarenka,
Spowiedź
Eliasz Waszczuk,
Szczękościsk
Kordian Kądziela,
Toast
Filip Hillesland,
Zagraj ze mną
Milena Dutkowska,
Złe uczynki
Piotr Domalewski,
Złoty Klakier
Nagroda publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu
Sługi boże
Mariusz Gawryś,
Nagroda Polskiej Federacji DKF-ów
Don Kichot
Plac zabaw
Bartosz M. Kowalski,
Nagroda Specjalna
Kryształowa gwiazda Elle
Jan P. Matuszyński
Ostatnia rodzina
Nagroda Dziennikarzy
Ostatnia rodzina
Jan P. Matuszyński,
Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
Wołyń
Wojciech Smarzowski,
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Jestem mordercą
Maciej Pieprzyca,
Nagroda Krakowskiego Klastra Filmowego
Szczękościsk
Kordian Kądziela,
Statystyki
Złote Lwy w 2016 roku
Zjednoczone stany miłości
Ostatnia rodzina
Wołyń
Szczęście świata
Jestem mordercą
Plac zabaw
Na granicy
Szczękościsk
Sługi boże
Biuro budowy pomnika
Ederly
Otwarcie
Nie dotyczy rowerów
Hycel
Czerwony pająk
Fale
Kamper
Królewicz Olch
Las, 4 rano
Planeta Singli
Wszystkie nieprzespane noce
Zaćma
Kryształowa dziewczyna
Zud
Dopado
Fatum
Fragment
Hipo
Romantik
Semper fidelis
Skorupki: film o szczęściu
Świetne wieści
3 x Miłość
Czarnowidzka
De profundis
Fly Alone
Konstruktor
Lokatorki
Niestrudzeni wędrowcy
Pierwsze
Spotkanie
Spowiedź
Toast
Zagraj ze mną
Złe uczynki