Złote Lwy  2015  powrót
http://www.fpff.pl
Czas trwania: 14 września 2015 - 19 września 2015
Wręczenie nagród: 19 września 2015
Miasto:
Gdynia
Miejsce:
Teatr Muzyczny, Gdyńskie Centrum Filmowe, Multikino, Muzeum Miasta Gdyni, Hotel Mercure Gdynia Centrum, Centrum Gdynia Waterfront, Helios Gdynia Centrum Riviera
Jury:
Allan Starski, Jolanta Dylewska, Anna Kazejak-Dawid, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Waldemar Krzystek, Anna B. Sheppard, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Rak, Michał Żarnecki
Złote Lwy
Najlepszy Film
Body/Ciało
Małgorzata Szumowska,
Pierwszoplanowa Rola Kobieca
Agnieszka Grochowska
Obce niebo
Pierwszoplanowa Rola Męska
Krzysztof Stroiński
Anatomia zła
Pierwszoplanowa Rola Męska
Janusz Gajos
Body/Ciało
Najlepszy Reżyser
Magnus von Horn
Intruz
Drugoplanowa Rola Kobieca
Maria Semotiuk
Letnie przesilenie
Drugoplanowa Rola Męska
Wojciech Pszoniak
Excentrycy
Najlepszy Scenariusz
Intruz
Magnus von Horn,
Najlepsza Charakteryzacja
Córki dancingu
Janusz Kaleja, Tomasz Matraszek,
Najlepsza Muzyka
11 minut
Paweł Mykietyn,
Najlepsza Scenografia
Hiszpanka
Jagna Janicka,
Najlepsze Kostiumy
Hiszpanka
Andrzej Szenajch, Dorota Roqueplo,
Najlepsze Zdjęcia
Letnie przesilenie
Jerzy Zieliński,
Najlepszy Debiut Aktorski
Justyna Suwała
Body/Ciało
Najlepszy Debiut Reżyserski
Agnieszka Smoczyńska
Córki dancingu
Najlepszy Dźwięk
Body/Ciało
Kacper Habisiak, Marcin Kasiński, Marcin Jachyra,
Najlepszy Montaż
11 minut
Agnieszka Glińska,
Najlepszy Montaż
Intruz
Agnieszka Glińska,
Udział w konkursie
11 minut
Jerzy Skolimowski,
Anatomia zła
Jacek Bromski,
Chemia
Bartosz Prokopowicz,
Córki dancingu
Agnieszka Smoczyńska,
Demon
Marcin Wrona,
Excentrycy
Janusz Majewski,
Hiszpanka
Łukasz Barczyk,
Intruz
Magnus von Horn,
Karbala
Krzysztof Łukaszewicz,
Letnie przesilenie
Michał Rogalski,
Moje córki krowy
Kinga Dębska,
Noc Walpurgi
Marcin Bortkiewicz,
Nowy świat
Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki, Łukasz Ostalski,
Obce niebo
Dariusz Gajewski,
Panie Dulskie
Filip Bajon,
Ziarno prawdy
Borys Lankosz,
Żyć nie umierać
Maciej Migas,
Nagroda specjalna Jury
11 minut
Ewa Piaskowska, Jerzy Skolimowski,
Złoty Pazur - Konkurs Inne Spojrzenie
Najlepszy film konkursu
Śpiewający obrusik
Mariusz Grzegorzek,
Udział w konkursie
Czarodziejska góra
Anca Damian,
Performer
Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda,
W spirali
Konrad Aksinowicz,
Walser
Zbigniew Libera,
Wyróżnienie
Baby bump
Kuba Czekaj,
Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
Wyróżnienie specjalne
Córka
Tomasz Wolski,
Udział w konkursie
Basen
Krzysztof Pawłowski,
Circus Maximus
Bartosz Kulas,
Decay
Mike Stern Sterzyński,
Dół
Leszek Molski,
Jeśli czytasz te słowa
Tomasz Suski,
Kłamca
Maciej Wiktor,
Kombinat
Michał Jarczyk,
Łańcuchy pokarmowe terenów zalesionych
Maciej Gajewski,
Moloch
Szymon Kapeniak,
Paryżanka
Stefan Łazarski,
Stwór
Ireneusz Grzyb, Aleksandra Gowin,
Test na życie
Teresa Czepiec,
Umbra
Urszula Nawrot,
Wydech
Maciej Wiktor,
Konkurs Młodego Kina
Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film
Charon
Paweł Hejbudzki,
Udział w konkursie
Autobus
Jan Grobliński,
Chwila
Piotr Domalewski,
Czułość
Emilia Zielonka,
Drygawica
Emil Kalus,
Dzień babci
Miłosz Sakowski,
Gigant
Tomasz Jeziorski,
KAC
Maciej Buchwald,
Kroki
Karolina Zaleszczuk,
Luna
Filip Gieldon,
Rap Braders
Adrian Apanel,
Równanie
Mara Tamkovich,
Rwetes
Kuba Czekaj,
Supernova
Andrzej Cichocki,
Szczeniak
Karol Starnawski,
Śmiech w ciemności
Marta Trela,
Taka nasza gra
Katarzyna Lesisz,
To, czego chcę
Damian Kocur,
Tropical Island
Filip Hillesland,
W narożniku
Maciej Bartosz Kruk,
Diamentowe Lwy
Najlepszy film 40-lecia Festilwalu
Noce i dnie
Jerzy Antczak,
Najlepszy aktor 40-lecia Festilwalu
Janusz Gajos
Milioner, Przesłuchanie, Ucieczka z kina "Wolność"
Najlepsza aktorka 40-lecia Festilwalu
Jadwiga Barańska
Noce i dnie
Najlepsza muzyka 40-lecia Festilwalu
Ziemia obiecana
Wojciech Kilar,
Złoty Klakier
Nagroda publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu
Noc Walpurgi
Marcin Bortkiewicz,
Nagroda Polskiej Federacji DKF-ów
Don Kichot
Intruz
Magnus von Horn,
Nagroda Specjalna
Gwiazda gwiazd Elle
Maja Ostaszewska
Body/Ciało ,
Kryształowa gwiazda Elle
Agnieszka Smoczyńska
Córki dancingu
Nagroda Dziennikarzy
Moje córki krowy
Kinga Dębska,
Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
Body/Ciało
Małgorzata Szumowska,
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Moje córki krowy
Kinga Dębska,
Wschodząca gwiazda Elle
Magnus von Horn
Intruz
Złote Kociaki - Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta
Letnie przesilenie
Michał Rogalski,
Statystyki
Złote Lwy w 2015 roku
Body/Ciało
Intruz
Córki dancingu
11 minut
Letnie przesilenie
Hiszpanka
Moje córki krowy
Noce i dnie
Anatomia zła
Obce niebo
Excentrycy
Noc Walpurgi
Śpiewający obrusik
Baby bump
Córka
Charon
Milioner, Przesłuchanie, Ucieczka z kina "Wolność"
Ziemia obiecana
Letnie przesilenie[os]Michał Rogalski[/os]
Chemia
Demon
Karbala
Nowy świat
Panie Dulskie
Ziarno prawdy
Żyć nie umierać
Czarodziejska góra
Performer
W spirali
Walser
Basen
Circus Maximus
Decay
Dół
Jeśli czytasz te słowa
Kłamca
Kombinat
Łańcuchy pokarmowe terenów zalesionych
Moloch
Paryżanka
Stwór
Test
Umbra
Wydech
Autobus
Chwila
Czułość
Drygawica
Dzień babci
Gigant
KAC
Kroki
Luna
Rap Braders
Równanie
Rwetes
Supernova
Szczeniak
Śmiech w ciemności
Taka nasza gra
To, czego chcę
Tropical Island
W narożniku