Złote Lwy  2014  powrót
http://www.fpff.pl
Czas trwania: 15 września 2014 - 20 września 2014
Wręczenie nagród: 15 września 2014
Miasto:
Gdynia
Miejsce:
Teatr Muzyczny, Multikino, Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Gdynia Waterfront, Plaża Miejska w Gdyni
Jury:
Ryszard Bugajski, Alexandru Baciu, Tom Davia, Maggie Lee, Grzegorz Łoszewski, Maria Sadowska, Omar Sangare, Olga Tokarczuk, Małgorzata Zajączkowska
Złote Lwy
Najlepszy Film
Bogowie
Łukasz Palkowski,
Udział w konkursie
Fotograf
Waldemar Krzystek,
Hardkor Disko
Krzysztof Skonieczny,
Jack Strong
Władysław Pasikowski,
Jeziorak
Michał Otłowski,
Kebab i horoskop
Grzegorz Jaroszuk,
Miasto 44
Jan Komasa,
Obietnica
Anna Kazejak,
Obywatel
Jerzy Stuhr,
Onirica - Psie Pole
Lech Majewski,
Pod Mocnym Aniołem
Wojciech Smarzowski,
Sąsiady
Grzegorz Królikiewicz,
Zbliżenia
Magdalena Piekorz,
Najlepszy Reżyser
Władysław Pasikowski
Jack Strong
Pierwszoplanowa Rola Męska
Tomasz Kot
Bogowie
Pierwszoplanowa Rola Kobieca
Zofia Wichłacz
Miasto 44
Drugoplanowa Rola Męska
Dawid Ogrodnik
Obietnica
Drugoplanowa Rola Kobieca
Elena Babenko
Fotograf
Najlepszy Debiut Aktorski
Sebastian Fabijański
Jeziorak Miasto 44
Najlepszy Debiut Aktorski
Jaśmina Polak
Hardkor Disko
Najlepszy Scenariusz
Bogowie
Krzysztof Rak,
Najlepsze Zdjęcia
Hardkor Disko
Kacper Fertacz,
Najlepsza Muzyka
Pod Mocnym Aniołem
Mikołaj Trzaska,
Najlepszy Montaż
Pod Mocnym Aniołem
Paweł Laskowski,
Najlepsze Efekty Specjalne
Miasto 44
,
Najlepsza Scenografia
Bogowie
Wojciech Żogała,
Najlepszy Dźwięk
Miasto 44
Bartosz Putkiewicz,
Najlepsza Charakteryzacja
Bogowie
Agnieszka Hodowana, Aneta Brzozowska,
Najlepsze Kostiumy
Jack Strong
Małgorzata Braszka, Michał Koralewski,
Najlepszy Debiut Reżyserski
Krzysztof Skonieczny
Hardkor Disko
Nagroda specjalna Jury
Obywatel
Jerzy Stuhr, Piotr Dzięcioł,
Srebrne Lwy
Pod Mocnym Aniołem
Wojciech Smarzowski, Jacek Rzehak,
Konkurs młodego kina
Udział w konkursie
44
Aleksandra Górecka,
Albert
Daniel Wawrzyniak,
Bóg zapłać
Jakub Radej,
Całe mnóstwo miłości
Bartłomiej Kaczmarek,
Chce mi się pić
Emi Mazurkiewicz,
Delegacja
Arkadiusz Bartosiak,
Dom opieki
Jakub Stolecki,
Fragmenty
Agnieszka Woszczyńska,
Gorzko, gorzko!
Julia Rogowska,
Gównojady
Agata Wojcierowska]/os],
Konstelacje
Aniela Gabryel,
Larp
Kordian Kądziela,
Lato miłości
Marcin Filipowicz,
Lena i ja
Kalina Alabrudzińska,
Mały palec
Tomasz Cichoń,
Mleczny brat
Vahram Mkhitaryan,
Mocna kawa wcale nie jest taka zła
Aleksander Pietrzak,
Mr. Bad Luck
Bruno Brejt,
Naturalni
Kristoffer Karlsson Rus,
Sandland
Bartłomiej Żmuda,
Sierpień
Tomasz Ślesicki,
Skanonizacja
Jan Grobliński,
Syjamscy
Joaquín Del Paso,
Trzeci pokój
Suk-hwa Hong,
Źle nam z oczu patrzy
Arkadiusz Biedrzycki,
Nagroda Im. Lucjana Bokińca za Najlepszy Film
Mleczny brat
Vahram Mkhitaryan,
Nagroda Szkoły Wajdy
Źle nam z oczu patrzy
Arkadiusz Biedrzycki,
Wyróżnienie specjalne
Sierpień
Tomasz Ślesicki,
Wyróżnienie specjalne
Syjamscy
Joaquín Del Paso,
Złoty Klakier
Nagroda publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu
Bogowie
Łukasz Pawlikowski,
Nagroda Publiczności
Światłoczuła nagroda publiczności
Polskie gówno
Grzegorz Jankowski,
Bursztynowe Lwy
Film, który zarobił najwięcej pieniędzy w kinach
Jack Strong
Władysław Pasikowski,
Konkurs Kina Niezależnego
Udział w konkursie
Hosanna
Katarzyna Gondek,
Kemping
Krzysztof Jankowski,
Kino
Magdalena Wleklik, Tomasz Lechicki,
MOLEHILL
Joanna Zastróżna,
Ostatni walc
Maciej Kawalski,
Strange sounds
Rafał Andrzej Głombiowski,
To tylko komedia
Tomasz Suski,
Trashhh!
Filip Syczynski,
Wilq Negocjator
Leszek Nowicki,
Wyspa
Katarzyna Klimkiewicz,
Z łóżka powstałeś
Bartosz Konopka,
Żelazny obłok
Nikodem Wojciechowski,
Najlepszy Film
Z łóżka powstałeś
Bartosz Konopka,
Nagroda Polskiej Federacji DKF-ów
Don Kichot
Kebab i horoskop
Grzegorz Jaroszuk,
Nagroda Specjalna
Gwiazda Gwiazd Elle
Tomasz Kot
Bogowie
Kryształowa Gwiazda Elle
Jowita Budnik
Jeziorak
Nagroda dziennikarzy
Bogowie
Łukasz Palkowski,
Nagroda organizatorów festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą
Bogowie
Łukasz Palkowski,
Nagroda Project London
Bogowie
Łukasz Palkowski,
Nagroda sieci kin studyjnych i lokalnych
Kebab i horoskop
Grzegorz Jaroszuk,
Wschodząca Gwiazda Elle
Anna Próchniak
Miasto 44
Złote Kociaki - Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta
Miasto 44
Jan Komasa,
Złoty Kangur - Nagroda Australijskich Dystrybutorów Filmowych
Obywatel
Jerzy Stuhr,