Oscary  2018  powrót
http://www.oscar.com/
Nominacje: 23 stycznia 2018
Wręczenie nagród: 04 marca 2018
Prowadzący: Jimmy Kimmel
Miasto:
Los Angeles
Miejsce:
Hollywood’s Dolby Theatre
Najlepszy film
 Nominowani
Czas mroku (2017)
Anthony McCarten, Lisa Bruce, Tim Bevan, i inni
Czwarta władza (2017)
Steven Spielberg, Amy Pascal, Kristie Macosko Krieger,
Dunkierka (2017)
Christopher Nolan, Emma Thomas,
Kształt wody (2017)
Guillermo del Toro, J. Miles Dale,
Lady Bird (2017)
Evelyn O'Neill, Eli Bush, Scott Rudin,
Nić widmo (2017)
JoAnne Sellar, Megan Ellison, Paul Thomas Anderson, i inni
Tamte dni, tamte noce (2017)
Emilie Georges, Luca Guadagnino, Marco Morabito, i inni
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Graham Broadbent, Peter Czernin, Martin McDonagh,
Uciekaj! (2016)
Jason Blum, Jordan Peele, Sean McKittrick, i inni
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
 Nominowani
Gary Oldman
Czas mroku (2017)
Daniel Day-Lewis
Nić widmo (2017)
Denzel Washington
Roman J. Israel, Esq.
Timothée Chalamet
Tamte dni, tamte noce (2017)
Daniel Kaluuya
Uciekaj! (2016)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
 Nominowani
Meryl Streep
Czwarta władza (2017)
Margot Robbie
Jestem najlepsza. Ja, Tonya (2017)
Sally Hawkins
Kształt wody (2017)
Saoirse Ronan
Lady Bird (2017)
Frances McDormand
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Najlepszy aktor drugoplanowy
 Nominowani
Richard Jenkins
Kształt wody (2017)
Willem Dafoe
The Florida Project (2017)
Woody Harrelson
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Sam Rockwell
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Christopher Plummer
Wszystkie pieniądze świata (2017)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
 Nominowani
Allison Janney
Jestem najlepsza. Ja, Tonya (2017)
Octavia Spencer
Kształt wody (2017)
Laurie Metcalf
Lady Bird (2017)
Mary J. Blige
Mudbound (2017)
Lesley Manville
Nić widmo (2017)
Najlepszy reżyser
 Nominowani
Christopher Nolan
Dunkierka (2017)
Guillermo del Toro
Kształt wody (2017)
Greta Gerwig
Lady Bird (2017)
Paul Thomas Anderson
Nić widmo (2017)
Jordan Peele
Uciekaj! (2016)
Najlepszy scenariusz oryginalny
 Nominowani
I tak cię kocham (2017)
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani,
Kształt wody (2017)
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor,
Lady Bird (2017)
Greta Gerwig,
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Martin McDonagh,
Uciekaj! (2016)
Jordan Peele,
Najlepszy scenariusz adaptowany
 Nominowani
Disaster Artist (2017)
Michael H. Weber, Scott Neustadter,
Gra o wszystko (2017)
Aaron Sorkin,
Logan: Wolverine (2017)
Scott Frank, Michael Greenspan, James Mangold,
Mudbound (2017)
Virgil Williams, Dee Rees,
Tamte dni, tamte noce (2017)
James Ivory,
Najlepszy film nieanglojęzyczny
 Nominowani
Dusza i ciało (2017)
Fantastyczna kobieta (2017)
L'insulte
Niemiłość (2017)
The Square (2017)
Najlepsza charakteryzacja i fryzury
 Nominowani
Cudowny Chłopak (2017)
Czas mroku (2017)
Powiernik królowej (2017)
Najlepsza muzyka oryginalna
 Nominowani
Dunkierka (2017)
Hans Zimmer,
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)
John Williams,
Kształt wody (2017)
Alexandre Desplat,
Nić widmo (2017)
Jonny Greenwood,
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Carter Burwell,
Najlepsza piosenka
 Nominowani
Coco (2017)
"Remember Me", Miguel Poveda, Natalia Lafourcade,
Król rozrywki (2017)
"This Is Me", Keala Settle, obsada filmu,
Marshall
"Stand Up for Something", Andra Day, Common,
Mudbound (2017)
"Mighty River", Mary J. Blige,
Tamte dni, tamte noce (2017)
"Mystery of Love", Sufjan Stevens,
Najlepsza scenografia
 Nominowani
Blade Runner 2049 (2017)
Dennis Gassner, Alessandra Querzola,
Czas mroku (2017)
Sarah Greenwood, Katie Spencer,
Dunkierka (2017)
Gary Fettis, Nathan Crowley,
Kształt wody (2017)
Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau,
Piękna i Bestia (2017)
Sarah Greenwood, Katie Spencer,
Najlepsze efekty specjalne
 Nominowani
Blade Runner 2049 (2017)
John Nelson (I), Gerd Nefzer, Paul Lambert (II), i inni
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)
Ben Morris (III), Michael Mulholland (I), Neal Scanlan, i inni
Kong: Wyspa Czaszki (2017)
Michael Meinardus (II), Stephen Rosenbaum (I), Jeff White (VI), i inni
Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017)
Christopher Townsend (II), Guy Williams (VII), Jonathan Fawkner, i inni
Wojna o planetę małp (2017)
Joe Letteri (I), Daniel Barrett (III), Dan Lemmon, i inni
Najlepsze kostiumy
 Nominowani
Czas mroku (2017)
Jacqueline Durran,
Kształt wody (2017)
Luis Sequeira,
Nić widmo (2017)
Mark Bridges,
Piękna i Bestia (2017)
Jacqueline Durran,
Powiernik królowej (2017)
Consolata Boyle,
Najlepsze zdjęcia
 Nominowani
Blade Runner 2049 (2017)
Roger Deakins,
Czas mroku (2017)
Bruno Delbonnel,
Dunkierka (2017)
Hoyte Van Hoytema,
Kształt wody (2017)
Dan Laustsen,
Mudbound (2017)
Rachel Morrison,
Najlepszy długometrażowy film animowany
 Nominowani
Coco (2017)
Darla K. Anderson, Lee Unkrich,
Dzieciak rządzi (2017)
Tom McGrath, Ramsey Ann Naito,
Fernando (2017)
Carlos Saldanha,
The Breadwinner
Anthony Leo, Nora Twomey,
Twój Vincent (2017)
Hugh Welchman, Dorota Kobiela, Ivan Mactaggart,
Najlepszy dźwięk
 Nominowani
Baby Driver (2017)
Julian Slater, Tim Cavagin, Mary H. Ellis,
Blade Runner 2049 (2017)
Ron Bartlett, Mac Ruth, Doug Hemphill,
Dunkierka (2017)
Gregg Landaker, Mark Weingarten, Gary Rizzo,
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)
David Parker, Ren Klyce, Michael Semanick, i inni
Kształt wody (2017)
Christian T. Cooke, Brad Zoern, Glen Gauthier,
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
 Nominowani
DeKalb Elementary
Reed Van Dyk,
My Nephew Emmett
Kevin Wilson Jr.,
The Eleven O’Clock
Josh Lawson, Derin Seale,
The Silent Child
Chris Overton, Rachel Shenton,
Watu Wote: All of us
Tobias Rosen, Katja Benrath,
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
 Nominowani
Dear Basketball
Glen Keane, Kobe Bryant,
Garden Party
Gabriel Grapperon, Victor Caire,
Lou
Dana Murray, Dave Mullins,
Negative Space
Max Porter, Ru Kuwahata,
Revolting Rhymes Part One
Jakob Schuh, Jan Lachauer,
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
 Nominowani
Edith+Eddie
Thomas Lee Wright, Laura Checkoway,
Heaven is a traffic jam on the 405
Frank Stiefel,
Heroine
Elaine McMillion Sheldon, Kerrin James Sheldon,
Knife Skills
Thomas Lennon,
Traffic Stop
David Heilbroner, Kate Davis,
Najlepszy montaż
 Nominowani
Baby Driver (2017)
Jonathan Amos, Paul Machliss,
Dunkierka (2017)
Lee Smith,
Jestem najlepsza. Ja, Tonya (2017)
Tatiana S. Riegel,
Kształt wody (2017)
Sidney Wolinsky,
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
John Gregory,
Najlepszy montaż dźwięku
 Nominowani
Baby Driver (2017)
Julian Slater,
Blade Runner 2049 (2017)
Mark A. Mangini, Theo Green,
Dunkierka (2017)
Richard King, Alex Gibson,
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)
Matthew Wood, Ren Klyce,
Kształt wody (2017)
Nathan Robitaille, Nelson Ferreira,
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
 Nominowani
Abacus: Small Enough to Jail
Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman,
Ikar
Bryan Fogel, Dan Cogan,
Ostatni w Aleppo (2017)
Firas Fayyad, Kareem Abeed, Søren Steen Jespersen,
Strong Island
Joslyn Barnes, Yance Ford,
Visages, villages
Rosalie Varda, Agnès Varda,
Statystyki
Oscary w 2018 roku
Kształt wody
Dunkierka
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Czas mroku
Nić widmo
Lady Bird
Blade Runner 2049
Tamte dni, tamte noce
Uciekaj!
Mudbound
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
Jestem najlepsza. Ja, Tonya
Baby Driver
Czwarta władza
Powiernik królowej