Oscary  2012  powrót
http://www.oscar.com/
Nominacje: 24 stycznia 2012
Wręczenie nagród: 26 lutego 2012
Prowadzący: Billy Crystal
Miasto:
Los Angeles
Miejsce:
Dolby Theatre, Hollywood & Highland Center
Najlepszy film
Artysta (2011)
Thomas Langmann,
...
 Nominowani
Czas wojny (2011)
Steven Spielberg, Kathleen Kennedy,
Drzewo życia (2011)
Grant Hill, Bill Pohlad, Sarah Greenwood, i inni
Hugo i jego wynalazek (2011)
Graham King, Martin Scorsese,
Moneyball (2011)
Brad Pitt, Michael De Luca, Rachael Horovitz,
O północy w Paryżu (2011)
Letty Aronson, Stephen Tenenbaum,
Służące (2011)
Brunson Green, Chris Columbus, Michael Barnathan,
Spadkobiercy (2011)
Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor,
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Scott Rudin,
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Jean Dujardin
Artysta (2011)
 Nominowani
Demián Bichir
Lepsze życie
Brad Pitt
Moneyball (2011)
George Clooney
Spadkobiercy (2011)
Gary Oldman
Szpieg (2011)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Meryl Streep
Żelazna Dama (2011)
 Nominowani
Glenn Close
Albert Nobbs (2011)
Rooney Mara
Dziewczyna z tatuażem (2011)
Michelle Williams
Mój tydzień z Marilyn (2011)
Viola Davis
Służące (2011)
Najlepszy aktor drugoplanowy
Christopher Plummer
Debiutanci (2010)
 Nominowani
Jonah Hill
Moneyball (2011)
Kenneth Branagh
Mój tydzień z Marilyn (2011)
Max von Sydow
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Nick Nolte
Wojownik
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Octavia Spencer
Służące (2011)
 Nominowani
Janet McTeer
Albert Nobbs (2011)
Bérénice Bejo
Artysta (2011)
Melissa McCarthy
Druhny (2011)
Jessica Chastain
Służące (2011)
Najlepszy reżyser
Michel Hazanavicius
Artysta (2011)
 Nominowani
Terrence Malick
Drzewo życia (2011)
Martin Scorsese
Hugo i jego wynalazek (2011)
Woody Allen
O północy w Paryżu (2011)
Alexander Payne
Spadkobiercy (2011)
Najlepszy scenariusz oryginalny
O północy w Paryżu (2011)
Woody Allen,
...
 Nominowani
Artysta (2011)
Michel Hazanavicius,
Chciwość (2011)
J.C. Chandor,
Druhny (2011)
Annie Mumolo, Kristen Wiig,
Rozstanie (2011)
Asghar Farhadi,
Najlepszy scenariusz adaptowany
Spadkobiercy (2011)
Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash,
...
 Nominowani
Hugo i jego wynalazek (2011)
John Logan,
Idy marcowe (2011)
Grant Heslov, Beau Willimon, George Clooney,
Moneyball (2011)
Steven Zaillian, Stan Chervin, Aaron Sorkin,
Szpieg (2011)
Bridget O'Connor, Peter Straughan,
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Rozstanie (2011)
Rozstanie to okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi.Rozstanie, w reżyserii twórcy głośnego Co wiesz ...
 Nominowani
Głowa byka
Pan Lazhar (2011)
Przypis
W ciemności (2011)
Najlepsza charakteryzacja
Żelazna Dama (2011)
Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna. Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz ...
 Nominowani
Albert Nobbs (2011)
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II (2011)
Najlepsza muzyka oryginalna
Artysta (2011)
Ludovic Bource,
...
 Nominowani
Czas wojny (2011)
John Williams,
Hugo i jego wynalazek (2011)
Howard Shore,
Przygody Tintina (2011)
John Williams,
Szpieg (2011)
Alberto Iglesias,
Najlepsza piosenka
Muppety (2011)
"Man or Muppet", wyk. Jason Segel, [os]Walter,
...
 Nominowani
Rio (2011)
"Real in Rio" wyk. Jesse Eisenberg, Jamie Foxx, Anne Hathaway (I) , i inni
Najlepsza scenografia
Hugo i jego wynalazek (2011)
Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo,
...
 Nominowani
Artysta (2011)
Robert Gould, Laurence Bennett,
Czas wojny (2011)
Lee Sandales, Rick Carter,
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II (2011)
Stuart Craig, Stephanie McMillan,
O północy w Paryżu (2011)
Anne Seibel, Hélène Dubreuil,
Najlepsze efekty specjalne
Hugo i jego wynalazek (2011)
Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman, i inni
...
 Nominowani
Geneza planety małp (2011)
Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White, i inni
Giganci ze stali (2011)
Erik Nash, John Rosengrant, Danny Gordon Taylor, i inni
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II (2011)
Tim Burke (I), David Vickery (I), Greg Butler (I), i inni
Transformers 3
Scott Farrar (I), Scott Benza, Matthew E. Butler, i inni
Najlepsze kostiumy
Artysta (2011)
Mark Bridges,
...
 Nominowani
Anonimus (2011)
Lisy Christl,
Hugo i jego wynalazek (2011)
Sandy Powell,
Jane Eyre (2011)
Michael O'Connor,
W.E. Królewski romans (2011)
Arianne Phillips,
Najlepsze zdjęcia
Hugo i jego wynalazek (2011)
Robert Richardson,
...
 Nominowani
Artysta (2011)
Guillaume Schiffman,
Czas wojny (2011)
Janusz Kamiński,
Drzewo życia (2011)
Emmanuel Lubezki,
Dziewczyna z tatuażem (2011)
Jeff Cronenweth,
Najlepszy długometrażowy film animowany
Rango (2011)
Gore Verbinski,
...
 Nominowani
Chico i Rita (2010)
Javier Mariscal, Fernando Trueba,
Kot w butach (2011)
Chris Miller,
Kot w Paryżu
Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol,
Kung Fu Panda 2 (2011)
Jennifer Yuh,
Najlepszy dźwięk
Hugo i jego wynalazek (2011)
John Midgley, Tom Fleischman,
...
 Nominowani
Czas wojny (2011)
Gary Rydstrom, Stuart Wilson, Andy Nelson, i inni
Dziewczyna z tatuażem (2011)
Ren Klyce, Michael Semanick, David Parker, i inni
Moneyball (2011)
Ron Bochar, Deb Adair, David Giammarco, i inni
Transformers 3
Greg P. Russell, Jeffrey J. Haboush, Peter J. Devlin, i inni
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Nad brzegiem morza
Terry George, Oorlagh George,
...
 Nominowani
Pięćdziesiątnica
Peter McDonald, Eimear O'Kane,
Raju
Stefan Gieren, Max Zähle,
Time Freak
Gigi Causey, Andrew Bowler,
Tuba Atlantic
Hallvar Witzø,
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Brandon Oldenburg, William Joyce,
...
 Nominowani
A Morning Stroll
Grant Orchard, Sue Goffe,
La Luna
Enrico Casarosa,
Niedziela
Patrick Doyon,
Kraina wielkiego nieba (2018)
Amanda Forbis, Wendy Tilby,
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Saving Face
Sharmeen Obaid-Chinoy , Daniel Junge,
...
 Nominowani
Bóg to większy Elvis
Rebecca Cammisa, Julie Anderson,
Incident in New Baghdad
James Spione,
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
Robin Fryday, Gail Dolgin,
The Tsunami and the Cherry Blossom
Lucy Walker, Kira Carstensen,
Najlepszy montaż
Dziewczyna z tatuażem (2011)
Angus Wall, Kirk Baxter,
...
 Nominowani
Artysta (2011)
Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius,
Hugo i jego wynalazek (2011)
Thelma Schoonmaker,
Moneyball (2011)
Christopher Tellefsen,
Spadkobiercy (2011)
Kevin Tent,
Najlepszy montaż dźwięku
Hugo i jego wynalazek (2011)
Eugene Gearty, Philip Stockton,
...
 Nominowani
Czas wojny (2011)
Gary Rydstrom, Richard Hymns,
Drive (2011)
Lon Bender, Victor Ray Ennis,
Dziewczyna z tatuażem (2011)
Ren Klyce,
Transformers 3
Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl,
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Niepokonani (2010)
Daniel Lindsay, T.J. Martin, Rich Middlemas,
...
 Nominowani
Gdy upada drzewo
Marshall Curry, Sam Cullman,
Hell and Back Again
Danfung Dennis, Mike Lerner,
Paradise Lost 3: Purgatory
Joe Berlinger, Bruce Sinofsky,
Pina (2011)
Wim Wenders, Gian-Piero Ringel,
Statystyki
Oscary w 2012 roku
Hugo i jego wynalazek
Artysta
Żelazna Dama
Spadkobiercy
Dziewczyna z tatuażem
O północy w Paryżu
Służące
Rozstanie
Debiutanci
Muppety
Rango
Nad brzegiem morza
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Saving Face
Niepokonani
Czas wojny
Moneyball
Drzewo życia
Szpieg
Albert Nobbs
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
Transformers 3
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Mój tydzień z Marilyn
Druhny
Lepsze życie
Wojownik
Chciwość
Idy marcowe
Głowa byka
Pan Lazhar
Przypis
W ciemności
Przygody Tintina
Rio
Geneza planety małp
Giganci ze stali
Anonimus
Jane Eyre
W.E. Królewski romans
Chico i Rita
Kot w butach
Kot w Paryżu
Kung Fu Panda 2
Pięćdziesiątnica
Raju
Time Freak
Tuba Atlantic
A Morning Stroll
La Luna
Niedziela
Kraina wielkiego nieba
Bóg to większy Elvis
Incident in New Baghdad
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
The Tsunami and the Cherry Blossom
Drive
Gdy upada drzewo
Hell and Back Again
Paradise Lost 3: Purgatory
Pina