Oscary  2007  powrót
http://www.oscar.com/
Nominacje: 23 stycznia 2007
Wręczenie nagród: 27 lutego 2007
Prowadzący: Ellen DeGeneres
Miasto:
Los Angeles
Miejsce:
Kodak Theater
Najlepszy film
Infiltracja
Graham King,
...
 Nominowani
Babel
Jon Kilik, Steve Golin, Alejandro González Iñárritu,
Królowa
Andy Harries, Christine Langan, Tracey Seaward,
Listy z Iwo Jimy
Steven Spielberg, Clint Eastwood, Robert Lorenz,
Mała Miss
Peter Saraf, Marc Turtletaub, David T. Friendly,
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Forest Whitaker
Ostatni król Szkocji,
 Nominowani
Leonardo DiCaprio
Krwawy diament,
Ryan Gosling
Szkolny chwyt,
Peter O'Toole
Venus,
Will Smith
W pogoni za szczęściem,
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Helen Mirren
Królowa,
 Nominowani
Meryl Streep
Diabeł ubiera się u Prady,
Kate Winslet
Małe dzieci,
Judi Dench
Notatki o skandalu,
Penélope Cruz
Volver,
Najlepszy aktor drugoplanowy
Alan Arkin
Mała Miss,
 Nominowani
Eddie Murphy
Dreamgirls,
Mark Wahlberg
Infiltracja,
Djimon Hounsou
Krwawy diament,
Jackie Earle Haley
Małe dzieci,
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Jennifer Hudson
Dreamgirls,
 Nominowani
Adriana Barraza
Babel,
Rinko Kikuchi
Babel,
Abigail Breslin
Mała Miss,
Cate Blanchett
Notatki o skandalu,
Najlepszy reżyser
Martin Scorsese
Infiltracja,
 Nominowani
Alejandro González Iñárritu
Babel,
Stephen Frears
Królowa,
Clint Eastwood
Listy z Iwo Jimy,
Paul Greengrass
Lot 93,
Najlepszy scenariusz oryginalny
Mała Miss
Michael Arndt,
...
 Nominowani
Babel
Guillermo Arriaga,
Królowa
Peter Morgan,
Labirynt fauna
Guillermo del Toro,
Listy z Iwo Jimy
Iris Yamashita, Paul Haggis,
Najlepszy scenariusz adaptowany
Infiltracja
William Monahan,
...
 Nominowani
Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
Dan Mazer, Peter Baynham, Sacha Baron Cohen, i inni
Ludzkie dzieci
Alfonso Cuarón, Mark Fergus, Hawk Ostby, i inni
Małe dzieci
Todd Field, Tom Perrotta,
Notatki o skandalu
Patrick Marber,
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Życie na podsłuchu
...
 Nominowani
Dni chwały
Labirynt fauna
Tuż po weselu
Woda
Najlepsza charakteryzacja
Labirynt fauna
...
 Nominowani
Apocalypto
Klik: I robisz, co chcesz
Najlepsza muzyka oryginalna
Babel
Gustavo Santaolalla,
...
 Nominowani
Dobry Niemiec
Thomas Newman,
Królowa
Alexandre Desplat,
Labirynt fauna
Javier Navarrete,
Notatki o skandalu
Philip Glass,
Najlepsza piosenka
Niewygodna prawda
"I Need To Wake Up", wyk. Melissa Etheridge,
...
 Nominowani
Auta
"Our Town", wyk. James Taylor,
Dreamgirls
"Listen", wyk. Beyoncé Knowles,
Dreamgirls
"Love You I Do", wyk. Jennifer Hudson (I),
Dreamgirls
"Patience", wyk. Eddie Murphy, Anika Noni Rose, i inni
Najlepsza scenografia
Labirynt fauna
Pilar Revuelta, Eugenio Caballero,
...
 Nominowani
Dobry agent
Leslie E. Rollins, Jeannine Claudia Oppewall, Gretchen Rau,
Dreamgirls
John Myhre, Nancy Haigh,
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)
Rick Heinrichs, Cheryl Carasik,
Prestiż (2006)
Nathan Crowley, Julie Ochipinti,
Najlepsze efekty specjalne
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)
nagrodzeni John Knoll, Hal T. Hickel, Charles Gibson, i inni
...
 Nominowani
Posejdon
Boyd Shermis, Kim Libreri, Chas Jarrett, i inni
Superman: Powrót (2006)
Mark Stetson, Neil Corbould, Richard R. Hoover, i inni
Najlepsze kostiumy
Maria Antonina
Milena Canonero,
...
 Nominowani
Cesarzowa
Chung Man Yee,
Diabeł ubiera się u Prady
Pat Field,
Dreamgirls
Sharen Davis,
Królowa
Consolata Boyle,
Najlepsze zdjęcia
Labirynt fauna
Guillermo Navarro,
...
 Nominowani
Czarna Dalia
Vilmos Zsigmond,
Iluzjonista
Dick Pope,
Ludzkie dzieci
Emmanuel Lubezki,
Prestiż (2006)
Wally Pfister,
Najlepszy długometrażowy film animowany
Happy Feet: Tupot małych stóp
George Miller,
...
 Nominowani
Auta
John Lasseter,
Straszny dom
Gil Kenan,
Najlepszy dźwięk
Dreamgirls
Michael Minkler, Bob Beemer, Willie D. Burton,
...
 Nominowani
Apocalypto
Greg P. Russell, Fernando Cámara, Kevin O'Connell,
Krwawy diament
Anna Behlmer, Ivan Sharrock, Andy Nelson,
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)
Lee Orloff, Christopher Boyes, Paul Massey,
Sztandar chwały
John T. Reitz, Walt Martin, David E. Campbell, i inni
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Opowieść o Zachodnim Brzegu
Ari Sandel,
...
 Nominowani
Binta y la gran idea
Javier Fesser, Luis Manso,
Helmer & søn
Kim Magnusson, Søren Pilmark,
Kogoś brakowało
Borja Cobeaga,
Wybawca
Peter Templeman, Stuart Parkyn,
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Duński poeta
Torill Kove,
...
 Nominowani
Maestro
Géza M. Tóth,
Nie czas na żołędzie
Chris Renaud, Mike Thurmeier,
Nie przeszkadzać
Gary Rydstrom,
The Little Matchgirl
Don Hahn, Roger Allers,
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
The Blood of Yingzhou District
Ruby Yang, Thomas Lennon,
...
 Nominowani
Recycled Life
Mike Glad, Leslie Iwerks,
Rehearsing a Dream
Kirk Simon, Karen Goodman,
Two Hands: The Leon Fleisher Story
Susan Rose Behr, Nathaniel Kahn,
Najlepszy montaż
Infiltracja
Thelma Schoonmaker,
...
 Nominowani
Babel
Douglas Crise, Stephen Mirrione,
Krwawy diament
Steven Rosenblum,
Lot 93
Clare Douglas, Christopher Rouse, Richard Pearson,
Ludzkie dzieci
Alfonso Cuarón, Alex Rodríguez,
Najlepszy montaż dźwięku
Listy z Iwo Jimy
Bub Asman, Alan Robert Murray,
...
 Nominowani
Apocalypto
Kami Asgar, Sean McCormack,
Krwawy diament
Lon Bender,
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)
Christopher Boyes, George Watters II,
Sztandar chwały
Bub Asman, Alan Robert Murray,
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Niewygodna prawda
Davis Guggenheim,
...
 Nominowani
Zbaw nas ode złego (2014)
Frank Donner, Amy Berg,
Irak w kawałkach
James Longley, Yahya Sinno,
Mój kraju!
Laura Poitras, Jocelyn Glatzer,
Obóz Jezusa
Heidi Ewing, Rachel Grady,