Najlepszy film
Miasto gniewu
Cathy Schulman, Paul Haggis,
...
 Nominowani
Capote
Caroline Baron, Michael Ohoven, William Vince,
Good Night and Good Luck
Grant Heslov,
Monachium
Barry Mendel, Kathleen Kennedy, Steven Spielberg,
Tajemnica Brokeback Mountain
Diana Ossana, James Schamus,
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Philip Seymour Hoffman
Capote
 Nominowani
David Strathairn
Good Night and Good Luck
Terrence Howard
Pod prąd (2009)
Joaquin Phoenix
Spacer po linie
Heath Ledger
Tajemnica Brokeback Mountain
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Reese Witherspoon
Spacer po linie
 Nominowani
Charlize Theron
Daleka północ
Keira Knightley
Duma i uprzedzenie
Judi Dench
Pani Henderson
Felicity Huffman
Transamerica
Najlepszy aktor drugoplanowy
George Clooney
Syriana
 Nominowani
Paul Giamatti
Człowiek ringu
William Hurt
Historia przemocy
Matt Dillon
Miasto gniewu
Jake Gyllenhaal
Tajemnica Brokeback Mountain
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Rachel Weisz
Wierny ogrodnik
 Nominowani
Catherine Keener
Capote
Frances McDormand
Daleka północ
Amy Adams
Świetlik
Michelle Williams
Tajemnica Brokeback Mountain
Najlepszy reżyser
Ang Lee
Tajemnica Brokeback Mountain
 Nominowani
Bennett Miller
Capote
George Clooney
Good Night and Good Luck
Paul Haggis
Miasto gniewu
Steven Spielberg
Monachium
Najlepszy scenariusz oryginalny
Miasto gniewu
Robert Moresco, Paul Haggis,
...
 Nominowani
Good Night and Good Luck
Grant Heslov, George Clooney,
Syriana
Stephen Gaghan,
Walka żywiołów
Noah Baumbach,
Wszystko gra
Woody Allen,
Najlepszy scenariusz adaptowany
Tajemnica Brokeback Mountain
Diana Ossana, Larry McMurtry,
...
 Nominowani
Capote
Dan Futterman,
Historia przemocy
Josh Olson,
Monachium
Eric Roth, Tony Kushner,
Wierny ogrodnik
Jeffrey Caine,
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Tsotsi
...
 Nominowani
Bestia w sercu
Boże Narodzenie
Paradise Now
Sophie Scholl - ostatnie dni
Najlepsza charakteryzacja
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
...
 Nominowani
Człowiek ringu
Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów
Najlepsza muzyka oryginalna
Tajemnica Brokeback Mountain
Gustavo Santaolalla,
...
 Nominowani
Duma i uprzedzenie
Dario Marianelli,
Monachium
John Williams,
Wierny ogrodnik
Alberto Iglesias,
Wyznania gejszy
John Williams,
Najlepsza piosenka
Pod prąd (2009)
?It?s Hard Out Here for a Pimp?, wyk. Jordan Houston, Cedric Coleman, i inni
...
 Nominowani
Miasto gniewu
"In the Deep" wyk. Kathleen York,
Transamerica
"Travelin' Thru", wyk. Dolly Parton,
Najlepsza scenografia
Wyznania gejszy
Gretchen Rau, John Myhre,
...
 Nominowani
Duma i uprzedzenie
Sarah Greenwood, Katie Spencer,
Good Night and Good Luck
James D. Bissell, Jan Pascale,
Harry Potter i Czara Ognia (2005)
Stuart Craig, Stephanie McMillan,
King Kong
Dan Hennah, Grant Major, Simon Bright,
Najlepsze efekty specjalne
King Kong
nagrodzeni Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers, i inni
...
 Nominowani
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
nominowani: Dean Wright (I), Bill Westenhofer, Jim Berney, i inni
Wojna światów
Dennis Muren, Pablo Helman, Randy Dutra, i inni
Najlepsze kostiumy
Wyznania gejszy
Colleen Atwood,
...
 Nominowani
Charlie i fabryka czekolady
Gabriella Pescucci,
Duma i uprzedzenie
Jacqueline Durran,
Pani Henderson
Sandy Powell,
Spacer po linie
Arianne Phillips,
Najlepsze zdjęcia
Wyznania gejszy
Dion Beebe,
...
 Nominowani
Batman - Początek (2005)
Wally Pfister,
Good Night and Good Luck
Robert Elswit,
Podróż do Nowej Ziemi
Emmanuel Lubezki,
Tajemnica Brokeback Mountain
Rodrigo Prieto,
Najlepszy długometrażowy film animowany
Wallace i Gromit: Klątwa królika
Steve Box, Nick Park,
...
 Nominowani
Gnijąca panna młoda Tima Burtona
Mike Johnson, Tim Burton,
Ruchomy zamek Hauru
Hayao Miyazaki,
Najlepszy dźwięk
King Kong
Hammond Peek, Michael Semanick, Michael Hedges, i inni
...
 Nominowani
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
Tony Johnson, Terry Porter, Dean A. Zupancic,
Spacer po linie
Peter F. Kurland, Doug Hemphill, Paul Massey,
Wojna światów
Anna Behlmer, Ron Judkins, Andy Nelson,
Wyznania gejszy
Greg P. Russell, Rick Kline, John Pritchett, i inni
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Sześciostrzałowiec
Martin McDonagh,
...
 Nominowani
Ausreisser
Ulrike Grote,
Cashback
Lene Bausager, Sean Ellis,
Ostatnia farma
Rúnar Rúnarsson, Thor Sigurjonsson,
Our Time Is Up
Rob Pearlstein, Pia Clemente,
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Księżyc i syn
John Canemaker, Peggy Stern,
...
 Nominowani
9 (2009)
Shane Acker,
Badgered
Sharon Colman,
Człowiek-Orkiestra
Andrew Jimenez, Mark Andrews,
Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello
Anthony Lucas,
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin
Corinne Marrinan, Eric Simonson,
...
 Nominowani
God Sleeps in Rwanda
Kimberlee Acquaro, Stacy Sherman,
The Life of Kevin Carter
Dan Krauss,
The Mushroom Club
Steven Okazaki,
Najlepszy montaż
Miasto gniewu
Hughes Winborne,
...
 Nominowani
Człowiek ringu
Mike Hill, Daniel P. Hanley,
Monachium
Michael Kahn,
Spacer po linie
Michael McCusker,
Wierny ogrodnik
Claire Simpson,
Najlepszy montaż dźwięku
King Kong
Ethan Van der Ryn, Mike Hopkins,
...
 Nominowani
Wojna światów
Richard King,
Wyznania gejszy
Wylie Stateman,
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Marsz pingwinów
Luc Jacquet, Yves Darondeau,
...
 Nominowani
Enron: The Smartest Guys in the Room
Jason Kliot, Alex Gibney,
Koszmar Darwina
Hubert Sauper,
Murderball - gra o życie
Dana Adam Shapiro, Henry Alex Rubin,
Walki uliczne
Marshall Curry,