Najlepszy film
Angielski pacjent
Saul Zaentz,
...
 Nominowani
Blask
Jane Scott,
Fargo
Ethan Coen,
Jerry Maguire
Richard Sakai, James L. Brooks, Laurence Mark, i inni
Sekrety i kłamstwa
Simon Channing Williams,
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Geoffrey Rush
Blask
 Nominowani
Ralph Fiennes
Angielski pacjent
Billy Bob Thornton
Blizny przeszłości
Tom Cruise
Jerry Maguire
Woody Harrelson
Skandalista Larry Flynt
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Frances McDormand
Fargo
 Nominowani
Kristin Scott Thomas
Angielski pacjent
Diane Keaton
Pokój Marvina
Emily Watson
Przełamując fale (1996)
Brenda Blethyn
Sekrety i kłamstwa
Najlepszy aktor drugoplanowy
Cuba Gooding Jr.
Jerry Maguire
 Nominowani
Armin Mueller-Stahl
Blask
James Woods
Duchy Mississippi
William H. Macy
Fargo
Edward Norton
Lęk pierwotny
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Juliette Binoche
Angielski pacjent
 Nominowani
Joan Allen
Czarownice z Salem
Lauren Bacall
Miłość ma dwie twarze
Barbara Hershey
Portret damy
Marianne Jean-Baptiste
Sekrety i kłamstwa
Najlepszy reżyser
Anthony Minghella
Angielski pacjent
 Nominowani
Scott Hicks
Blask
Joel Coen
Fargo
Mike Leigh
Sekrety i kłamstwa
Miloš Forman
Skandalista Larry Flynt
Najlepszy scenariusz oryginalny
Fargo
Joel Coen, Ethan Coen,
...
 Nominowani
Blask
Jan Sardi, Scott Hicks,
Jerry Maguire
Cameron Crowe,
Na granicy (2016)
John Sayles,
Sekrety i kłamstwa
Mike Leigh,
Najlepszy scenariusz adaptowany
Blizny przeszłości
Billy Bob Thornton,
...
 Nominowani
Angielski pacjent
Anthony Minghella,
Czarownice z Salem
Arthur Miller,
Hamlet
Kenneth Branagh,
Trainspotting (1996)
John Hodge,
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Kola
...
 Nominowani
Jeniec Kaukazu
Niedzielne anioły
Shekvarebuli kulinaris ataserti retsepti
Śmieszność
Najlepsza charakteryzacja
Gruby i chudszy
...
 Nominowani
Duchy Mississippi
Star Trek VIII: Pierwszy kontakt
Najlepsza muzyka oryginalna do dramatu
Angielski pacjent
Gabriel Yared,
...
 Nominowani
Blask
David Hirschfelder,
Hamlet
Patrick Doyle,
Michael Collins
Elliot Goldenthal,
Uśpieni (2014)
John Williams,
Najlepsza muzyka oryginalna do komedii lub musicalu
Emma
Rachel Portman,
...
 Nominowani
Dzwonnik z Notre Dame
Alan Menken, Stephen Schwartz,
Jakubek i brzoskwinia olbrzymka
Randy Newman (I),
Zmowa pierwszych żon
Marc Shaiman,
Żona pastora
Hans Zimmer,
Najlepsza piosenka
Evita
"You Must Love Me", wyk. Madonna,
...
 Nominowani
Miłość ma dwie twarze
"I've Finally Found Someone", wyk. Barbra Streisand, [os]Bryan Adams (I),
Namiętności
"Because You Loved Me", wyk. Céline Dion,
Szaleństwa młodości
"That Thing You Do!", wyk. The Wonders,
Szczęśliwy dzień
"For the First Time", wyk. Kenny Loggins,
Najlepsza scenografia
Angielski pacjent
Stephanie McMillan, Stuart Craig,
...
 Nominowani
Evita
Brian Morris, Philippe Turlure,
Hamlet
Tim Harvey,
Klatka dla ptaków
Bo Welch, Cheryl Carasik,
Romeo i Julia (1996)
Brigitte Broch, Catherine Martin,
Najlepsze efekty specjalne
Dzień Niepodległości (1996)
nagrodzeni Volker Engel, Douglas Smith, Clay Pinney, i inni
...
 Nominowani
Ostatni smok
Scott Squires, Phil Tippett, James Straus, i inni
Twister
Stefen Fangmeier, John Frazier, Habib Zargarpour, i inni
Najlepsze kostiumy
Angielski pacjent
Ann Roth,
...
 Nominowani
Anioły i Owady
Paul Brown,
Emma
Ruth Myers,
Hamlet
Alexandra Byrne,
Portret damy
Janet Patterson,
Najlepsze zdjęcia
Angielski pacjent
John Seale,
...
 Nominowani
Droga do domu
Caleb Deschanel,
Evita
Darius Khondji,
Fargo
Roger Deakins,
Michael Collins
Chris Menges,
Najlepszy dźwięk
Angielski pacjent
David Parker, Christopher Newman, Walter Murch, i inni
...
 Nominowani
Dzień Niepodległości (1996)
Chris Carpenter, Bill W. Benton, Bob Beemer, i inni
Evita
Anna Behlmer, Ken Weston, Andy Nelson,
Twierdza
Keith A. Wester, Greg P. Russell, Kevin O'Connell,
Twister
Gregg Landaker, Steve Maslow, Geoffrey Patterson, i inni
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Dear Diary
David Frankel, Barry Jossen,
...
 Nominowani
De tripas, corazón
Antonio Urrutia,
Ernst & lyset
Kim Magnusson, Anders Thomas Jensen,
Esposados
Juan Carlos Fresnadillo,
Senza parole
Antonello De Leo, Bernadette Carranza,
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Quest
Thomas Stellmach, Tyron Montgomery,
...
 Nominowani
Canhead
Timothy Hittle,
La Salla
Richard Condie,
Świnka Wata
Peter Lord,
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Breathing Lessons: The Life and Work of Mark O'Brien
Jessica Yu,
...
 Nominowani
An Essay on Matisse
Perry Wolff,
Cosmic Voyage
Jeffrey Marvin, Bayley Silleck,
Special Effects: Anything Can Happen
Susanne Simpson, Ben Burtt,
The Wild Bunch: An Album in Montage
Nick Redman, Paul Seydor,
Najlepszy montaż
Angielski pacjent
Walter Murch,
...
 Nominowani
Blask
Pip Karmel,
Evita
Gerry Hambling,
Fargo
Joel Coen, Ethan Coen,
Jerry Maguire
Joe Hutshing,
Najlepszy montaż dźwięku
Duch i Mrok
Bruce Stambler,
...
 Nominowani
Egzekutor
Alan Robert Murray, Bub Asman,
Tunel (2016)
Richard L. Anderson, David A. Whittaker,
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Kiedy byliśmy królami
Leon Gast, David Sonenberg,
...
 Nominowani
Mandela
Angus Gibson, Jo Menell,
Suzanne Farrell: Elusive Muse
Anne Belle, Deborah Dickson,
Tell the Truth and Run: George Seldes and the American Press
Rick Goldsmith,
The Line King: The Al Hirschfeld Story
Susan Warms Dryfoos,