Najlepszy film
Lista Schindlera
Gerald R. Molen, Branko Lustig, Steven Spielberg,
...
 Nominowani
Fortepian
Jan Chapman,
Okruchy dnia
Ismail Merchant, Mike Nichols, John Calley,
Ścigany
Arnold Kopelson,
W imię ojca
Jim Sheridan,
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Tom Hanks
Filadelfia
 Nominowani
Liam Neeson
Lista Schindlera
Anthony Hopkins
Okruchy dnia
Laurence Fishburne
Tina
Daniel Day-Lewis
W imię ojca
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Holly Hunter
Fortepian
 Nominowani
Debra Winger
Cienista dolina
Emma Thompson
Okruchy dnia
Stockard Channing
Szósty stopień oddalenia
Angela Bassett
Tina
Najlepszy aktor drugoplanowy
Tommy Lee Jones
Ścigany
 Nominowani
Leonardo DiCaprio
Co gryzie Gilberta Grape'a
Ralph Fiennes
Lista Schindlera
John Malkovich
Na linii ognia
Pete Postlethwaite
W imię ojca
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Anna Paquin
Fortepian
 Nominowani
Rosie Perez
Bez lęku
Holly Hunter
Firma
Emma Thompson
W imię ojca
Winona Ryder
Wiek niewinności
Najlepszy reżyser
Steven Spielberg
Lista Schindlera
 Nominowani
Jane Campion
Fortepian
Robert Altman
Na skróty
James Ivory
Okruchy dnia
Jim Sheridan
W imię ojca
Najlepszy scenariusz oryginalny
Fortepian
Jane Campion,
...
 Nominowani
Bezsenność w Seattle
Nora Ephron, David S. Ward, Jeff Arch,
Dave
Gary Ross,
Filadelfia
Ron Nyswaner,
Na linii ognia
Jeff Maguire,
Najlepszy scenariusz adaptowany
Lista Schindlera
Steven Zaillian,
...
 Nominowani
Cienista dolina
William Nicholson,
Okruchy dnia
Ruth Prawer Jhabvala,
W imię ojca
Terry George, Jim Sheridan,
Wiek niewinności
Jay Cocks, Martin Scorsese,
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Belle Epoque (2017)
Jan Edigey-Korycki wraca do rodzinnego miasta, by rozwiązać zagadkę zabójstwa matki. Pomagają mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński i siostra Weronika, którzy wspólnie prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. ...
 Nominowani
Hedd Wyn
Przyjęcie weselne
Zapach zielonej papai
Żegnaj, moja konkubino
Najlepsza charakteryzacja
Pani Doubtfire
...
 Nominowani
Filadelfia
Lista Schindlera
Najlepsza muzyka oryginalna
Lista Schindlera
John Williams,
...
 Nominowani
Firma
Dave Grusin,
Okruchy dnia
Richard Robbins,
Ścigany
James Newton Howard,
Wiek niewinności
Elmer Bernstein,
Najlepsza piosenka
Filadelfia
"Streets of Philadelphia", Bruce Springsteen,
...
 Nominowani
Beethoven 2
"The Day I Fall in Love", Dolly Parton, James Ingram (I),
Bezsenność w Seattle
"A Wink and a Smile", Harry Connick Jr.,
Filadelfia
"Philadelphia", Neil Young,
Poetic Justice - film o miłości
"Again", Janet Jackson (I),
Najlepsza scenografia
Lista Schindlera
Allan Starski, Ewa Braun,
...
 Nominowani
Okruchy dnia
Ian Whittaker, Luciana Arrighi,
Orlando
Ben van Os, Jan Roelfs,
Rodzina Addamsów 2
Marvin March, Ken Adam,
Wiek niewinności
Dante Ferretti, Robert J. Franco,
Najlepsze efekty specjalne
Park jurajski (1993)
nagrodzeni Dennis Muren, Stan Winston, Phil Tippett, i inni
...
 Nominowani
Miasteczko Halloween
Pete Kozachik, Eric Leighton, Ariel Velasco-Shaw, i inni
Na krawędzi
Neil Krepela, John Richardson, John Bruno, i inni
Najlepsze kostiumy
Wiek niewinności
Gabriella Pescucci,
...
 Nominowani
Fortepian
Janet Patterson,
Lista Schindlera
Anna B. Sheppard,
Okruchy dnia
Jenny Beavan, John Bright,
Orlando
Sandy Powell,
Najlepsze zdjęcia
Lista Schindlera
Janusz Kamiński,
...
 Nominowani
Fortepian
Stuart Dryburgh,
Szachowe dzieciństwo
Conrad L. Hall,
Ścigany
Michael Chapman,
Żegnaj, moja konkubino
Changwei Gu,
Najlepszy dźwięk
Park jurajski (1993)
Ron Judkins, Gary Summers, Gary Rydstrom, i inni
...
 Nominowani
Geronimo: Amerykańska legenda
Chris Carpenter, Bill W. Benton, Lee Orloff, i inni
Lista Schindlera
Ron Judkins, Scott Millan, Steve Pederson, i inni
Na krawędzi
Michael Minkler, Bob Beemer, Tim Cooney,
Ścigany
Frank A. Montaño, Donald O. Mitchell, Michael Herbick, i inni
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Schwarzfahrer
Pepe Danquart,
...
 Nominowani
Down on the Waterfront
Stacy Title, Jonathan Penner,
La Vis
Didier Flamand,
Partners
Peter Weller, Jana Sue Memel,
The Dutch Master
Susan Seidelman, Jonathan Brett,
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Wallace & Gromit: Wściekłe gacie
Nick Park,
...
 Nominowani
Blindscape
Stephen Palmer,
Le Fleuve aux grandes eaux
Frédéric Back, Hubert Tison,
Small Talk
Bob Godfrey, Kevin Baldwin,
The Village
Mark Baker,
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Defending Our Lives
Renner Wunderlich, Margaret Lazarus,
...
 Nominowani
Blood Ties: The Life and Work of Sally Mann
Steven Cantor, Peter Spirer,
Chicks in White Satin
Elaine Holliman, Jason Schneider,
Najlepszy montaż
Lista Schindlera
Michael Kahn,
...
 Nominowani
Fortepian
Veronika Jenet,
Na linii ognia
Anne V. Coates,
Ścigany
Dov Hoenig, Richard Nord, Dennis Virkler, i inni
W imię ojca
Gerry Hambling,
Najlepszy montaż dźwięku
Park jurajski (1993)
Richard Hymns, Gary Rydstrom,
...
 Nominowani
Na krawędzi
Wylie Stateman, Gregg Baxter,
Ścigany
Bruce Stambler, John Leveque,
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
I Am a Promise: The Children of Stanton Elementary School
Alan Raymond, Susan Raymond,
...
 Nominowani
Children of Fate: Life and Death in a Sicilian Family
Andrew Young, Susan Todd,
For Better or for Worse
Betsy Thompson, David Collier,
The Broadcast Tapes of Dr. Peter
Arthur Ginsberg, David Paperny,
The War Room
D.A. Pennebaker, Chris Hegedus,