Orły  2019  powrót
http://www.pnf.pl/
Nominacje: 06 lutego 2019
Wręczenie nagród: 25 marca 2019
Miasto:
Warszawa
Najlepszy film
 Nominowani
Kamerdyner (2018)
Filip Bajon,
Kler (2018)
Wojciech Smarzowski,
Zimna wojna (2018)
Paweł Pawlikowski,
Najlepsza główna rola męska
 Nominowani
Janusz Gajos
Kamerdyner (2018)
Jacek Braciak
Kler (2018)
Tomasz Kot
Zimna wojna (2018)
Najlepsza główna rola kobieca
 Nominowani
Gabriela Muskała
Fuga (2018)
Anna Radwan
Kamerdyner (2018)
Joanna Kulig
Zimna wojna (2018)
Najlepsza drugoplanowa rola męska
 Nominowani
Adam Woronowicz
Kamerdyner (2018)
Janusz Gajos
Kler (2018)
Borys Szyc
Zimna wojna (2018)
Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
 Nominowani
Gabriela Muskała
7 uczuć (2018)
Aleksandra Konieczna
Jak pies z kotem (2018)
Agata Kulesza
Zimna wojna (2018)
Najlepsza reżyseria
 Nominowani
Janusz Kondratiuk
Jak pies z kotem (2018)
Wojciech Smarzowski
Kler (2018)
Paweł Pawlikowski
Zimna wojna (2018)
Najlepszy scenariusz
 Nominowani
7 uczuć (2018)
Marek Koterski,
Kler (2018)
Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak,
Zimna wojna (2018)
Janusz Głowacki, Paweł Pawlikowski,
Najlepszy film europejski
 Nominowani
Dogman (2018)
Niemiłość (2017)
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Najlepsza muzyka
 Nominowani
Fuga (2018)
Filip Mísek,
Kler (2018)
Mikołaj Trzaska,
Prawdziwa historia (2017)
Alexandre Desplat,
Najlepsza scenografia
 Nominowani
Eter (2018)
Joanna Macha,
Kamerdyner (2018)
Paweł Jarzębski, Zbigniew Dalecki,
Zimna wojna (2018)
Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński,
Najlepsze kostiumy
 Nominowani
7 uczuć (2018)
Justyna Stolarz,
Kamerdyner (2018)
Ewa Krauze, Małgorzata Gwiazdecka, Izabela Balińska, i inni
Zimna wojna (2018)
Aleksandra Staszko,
Najlepsze zdjęcia
 Nominowani
Ajka (2018)
Jolanta Dylewska,
Fuga (2018)
Jakub Kijowski,
Zimna wojna (2018)
Łukasz Żal,
Najlepszy dźwięk
 Nominowani
Dywizjon 303. Historia prawdziwa (2018)
Bartosz Putkiewicz,
Kamerdyner (2018)
Mirosław Makowski,
Zimna wojna (2018)
Maciej Pawłowski, Mirosław Makowski,
Najlepszy film dokumentalny
 Nominowani
Książę i dybuk (2017)
Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski,
Opera o Polsce
Piotr Stasik,
Over the Limit (2017)
Marta Prus,
Najlepszy montaż
 Nominowani
7 uczuć (2018)
Ewa Smal,
Fuga (2018)
Jarosław Kamiński,
Kamerdyner (2018)
Milenia Fiedler,
Książę i dybuk (2017)
Andrzej Dąbrowski,
Over the Limit (2017)
Maciej Pawliński,
Plan B (2018)
Bartosz Karczyński,
Zimna wojna (2018)
Jarosław Kamiński,
Najlepszy filmowy serial fabularny
 Nominowani
1983 (2018)
Agnieszka Holland, Agnieszka Smoczyńska, Kasia Adamik, i inni
Rojst
Jan Holoubek,
Ślepnąc od świateł (2018)
Krzysztof Skonieczny,
Odkrycie roku
 Nominowani
Paweł Maślona
Atak paniki (2017) za reżyserię,
Gabriela Muskała
Fuga (2018) za scenariusz,
Jagoda Szelc
Wieża. Jasny dzień (2017) za reżyserię,
Statystyki
Orły w 2019 roku
Zimna wojna
Kamerdyner
Kler
Fuga
7 uczuć
Jak pies z kotem
Książę i dybuk
Over the Limit
Prawdziwa historia
Ajka
Opera o Polsce
Eter
Dogman
Niemiłość
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Plan B
Atak paniki
Wieża. Jasny dzień
1983
Rojst
Ślepnąc od świateł