http://www.europeanfilmawards.eu
Nominacje: 04 listopada 2017
Wręczenie nagród: 09 grudnia 2017
Miasto:
Berlin, Niemcy
Najlepszy europejski film roku
The Square (2017)
Erik Hemmendorff, Philippe Bober, Ruben Östlund,
...
 Nominowani
120 uderzeń serca (2017)
Hugues Charbonneau, Marie-Ange Luciani, Robin Campillo,
Dusza i ciało (2017)
Mónika Mécs, Ernö Mesterházy, András Muhi, i inni
Niemiłość (2017)
Gleb Fetisov, Andriej Zwiagincew, Sergey Melkumov, i inni
Po tamtej stronie (2017)
Aki Kaurismäki,
Najlepszy europejski aktor roku
Claes Bang
The Square (2017)
 Nominowani
Nahuel Pérez Biscayart
120 uderzeń serca (2017)
Jean-Louis Trintignant
Happy End (2017)
Josef Hader
Pożegnanie z Europą (2016)
Colin Farrell
Zabicie świętego jelenia (2017)
Najlepsza europejska aktorka roku
Alexandra Borbély
Dusza i ciało (2017)
 Nominowani
Paula Beer
Frantz (2016)
Isabelle Huppert
Happy End (2017)
Juliette Binoche
Isabelle i mężczyźni (2017)
Florence Pugh
Lady M. (2016)
Najlepszy europejski reżyser roku
Ruben Östlund
The Square (2017)
 Nominowani
Ildikó Enyedi
Dusza i ciało (2017)
Andriej Zwiagincew
Niemiłość (2017)
Aki Kaurismäki
Po tamtej stronie (2017)
Yorgos Lanthimos
Zabicie świętego jelenia (2017)
Nagroda Młodej Widowni
Goodbye Berlin (2016)
Fatih Akin,
...
 Nominowani
Das Mädchen vom Änziloch
Alice Schmid,
Nazywam się Cukinia (2016)
Claude Barras,
Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI
Lady M. (2016)
Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ...
 Nominowani
Bez Boga
Cierpkie mleko
Die Einsiedler
Lato 1993 (2017)
Nagroda publiczności - najlepszy film europejski
Pożegnanie z Europą (2016)
Maria Schrader,
...
 Nominowani
Bridget Jones 3 (2016)
Sharon Maguire,
Egzamin (2016)
Cristian Mungiu,
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016)
David Yates,
Frantz (2016)
François Ozon,
Komuna (2016)
Thomas Vinterberg,
Po tamtej stronie (2017)
Aki Kaurismäki,
Siedem minut po północy (2016)
J.A. Bayona,
Zwariować ze szczęścia (2016)
Paolo Virzì,
Nagroda za europejski wkład w światowe kino - Prix Screen International
Julie Delpy
 Nominowani
Najlepsza europejska komedia
The Square (2017)
Ruben Östlund,
...
 Nominowani
Król Belgów
Jessica Woodworth, Peter Brosens,
Vincent i koniec świata
Christophe Van Rompaey,
Wilkommen bei den Hartmanns
Simon Verhoeven,
Najlepszy europejski dźwiękowiec
Siedem minut po północy (2016)
Oriol Tarragó,
...
 Nominowani
Najlepszy europejski film dokumentalny - Prix Arte
Komunia (2016)
Anna Zamecka,
...
 Nominowani
Austerlitz
Siergiej Łoźnica,
Dobry listonosz
Tonislav Hristov,
La Chana - królowa flamenco
Lucija Stojevic,
Obcy w raju
Guido Hendrikx,
Najlepszy europejski film krótkometrażowy - Prix UIP
Timecode
Juanjo Giménez,
...
 Nominowani
Copa-Loca
Christos Massalas,
Fight on a Swedish Beach!!
Simon Vahlne,
Gros Chagrin
Céline Devaux,
Hevêrk: The Circle
Rûken Tekes,
Information Skies
Metahaven,
Jeunes hommes à la fenêtre
Loukianos Moshonas,
Los Desheredados
Laura Ferrés,
Miłość
Réka Bucsi,
Os Humores Artificiais
Gabriel Abrantes,
Przy stadionie
Matteo Gariglio,
Scris/Nescris
Adrian Silişteanu,
Party (2017)
Andrea Harkin,
Ugly
Nikita Diakur,
Wannabe
Jannis Lenz,
Najlepszy europejski kompozytor roku
Niemiłość (2017)
Evgueni Galperine, Sacha Galperine,
...
 Nominowani
Najlepszy europejski montażysta roku
120 uderzeń serca (2017)
Robin Campillo,
...
 Nominowani
Najlepszy europejski scenarzysta roku
The Square (2017)
Ruben Östlund,
...
 Nominowani
Dusza i ciało (2017)
Ildikó Enyedi,
Frantz (2016)
François Ozon,
Niemiłość (2017)
Oleg Negin, Andriej Zwiagincew,
Zabicie świętego jelenia (2017)
Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou,
Najlepszy europejski scenograf roku
The Square (2017)
Josefin Asberg,
...
 Nominowani
Najlepszy europejski twórca kostiumów
Pokot (2016)
Katarzyna Lewińska,
...
 Nominowani
Najlepszy film animowany
Twój Vincent (2017)
Hugh Welchman, Dorota Kobiela,
...
 Nominowani
Ethel & Ernest
Roger Mainwood,
Louise nad morzem (2016)
Jean-François Laguionie,
Zombillenium
Arthur de Pins, Alexis Ducord,
Najlepszy europejski operator roku
Niemiłość (2017)
Mikhail Krichman,
...
 Nominowani
Nagroda za całokształt twórczości
Aleksander Sokurow
 Nominowani
Najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów (EUFA)
 Nominowani
Dom
Fien Troch,
Niemiłość (2017)
Andriej Zwiagincew,
Po tamtej stronie (2017)
Aki Kaurismäki,
Serce z kamienia (2016)
Guðmundur Arnar Guðmundsson,
The War Show - venner i krig
Obaidah Zytoon, Andreas Dalsgaard,
Statystyki
Europejskie Nagrody Filmowe w 2017 roku
The Square
Niemiłość
Dusza i ciało
120 uderzeń serca
Pożegnanie z Europą
Lady M.
Siedem minut po północy
Goodbye Berlin
Komunia
Timecode
Twój Vincent
Pokot
Po tamtej stronie
Zabicie świętego jelenia
Frantz