EMMY  2020

Emmy 2020

  POWRÓT
Amerykańska Akademia Telewizyjna, Emmy
Nominacje: 28 lipca 2020
Wręczenie nagród: 20 września 2020
Prowadzący: Jimmy Kimmel
Miasto:
Los Angeles, Kalifornia, USA
Miejsce:
Microsoft Theater
Najlepszy serial dramatyczny
 Nominowani
Obsesja Eve (2018)
Opowieść podręcznej (2017)
Ozark (2017)
Stranger Things (2016)
Sukcesja (2018)
The Crown (2016)
The Mandalorian (2019)
Zadzwoń do Saula (2015)
Najlepszy serial komediowy
 Nominowani
Co robimy w ukryciu
Dobre miejsce
Już nie żyjesz (2019)
Niepewne
Pohamuj entuzjazm
Schitt's Creek
The Kominsky Method (2018)
Wspaniała pani Maisel (2017)
Najlepszy serial limitowany
 Nominowani
Małe ogniska
Mrs. America
Niewiarygodne (2019)
Unorthodox
Watchmen (2019)
Najlepszy film telewizyjny
 Nominowani
Syn Ameryki
Zła edukacja (2019)
Dolly Parton's Heartstrings
El Camino: Film "Breaking Bad" (2019)
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy kontra Wielebny
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
 Nominowani
Jason Bateman
Ozark (2017),
Billy Porter
Pose (2018),
Brian Cox
Sukcesja (2018),
Jeremy Strong
Sukcesja (2018),
Sterling K. Brown
Tacy jesteśmy (2016),
Steve Carell
The Morning Show (2019),
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
 Nominowani
Zendaya
Euforia (2019),
Sandra Oh
Obsesja Eve (2018),
Jodie Comer
Obsesja Eve (2018),
Laura Linney
Ozark (2017),
Olivia Colman
The Crown (2016),
Jennifer Aniston
The Morning Show (2019),
Najlepszy aktor w serialu komediowym
 Nominowani
Anthony Anderson
Czarno to widzę (2014),
Don Cheadle
Czarny poniedziałek,
Ted Danson
Dobre miejsce,
Ramy Youssef
Ramy (2019),
Eugene Levy
Schitt's Creek,
Michael Douglas
The Kominsky Method (2018),
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
 Nominowani
Tracee Ellis Ross
Czarno to widzę (2014),
Christina Applegate
Już nie żyjesz (2019),
Linda Cardellini
Już nie żyjesz (2019),
Issa Rae
Niepewne,
Catherine O'Hara
Schitt's Creek,
Rachel Brosnahan
Wspaniała pani Maisel (2017),
Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
 Nominowani
Jeremy Pope
Hollywood (2020),
Paul Mescal
Normal People,
Mark Ruffalo
To wiem na pewno,
Jeremy Irons
Watchmen (2019),
Hugh Jackman
Zła edukacja (2019),
Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
 Nominowani
Kerry Washington
Małe ogniska,
Cate Blanchett
Mrs. America,
Shira Haas
Unorthodox,
Regina King
Watchmen (2019),
Octavia Spencer
Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker (2020),
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
 Nominowani
Fiona Shaw
Obsesja Eve (2018),
Samira Wiley
Opowieść podręcznej (2017),
Julia Garner
Ozark (2017),
Sarah Snook
Sukcesja (2018),
Helena Bonham Carter
The Crown (2016),
Thandie Newton
Westworld (2016),
Laura Dern
Wielkie kłamstewka (2017),
Meryl Streep
Wielkie kłamstewka (2017),
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
 Nominowani
Bradley Whitford
Opowieść podręcznej (2017),
Nicholas Braun
Sukcesja (2018),
Kieran Culkin
Sukcesja (2018),
Matthew Macfadyen
Sukcesja (2018),
Billy Crudup
The Morning Show (2019),
Mark Duplass
The Morning Show (2019),
Jeffrey Wright
Westworld (2016),
Giancarlo Esposito
Zadzwoń do Saula (2015),
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
 Nominowani
Kate McKinnon
Saturday Night Live,
Cecily Strong
Saturday Night Live,
D'Arcy Carden
Dobre miejsce,
Betty Gilpin
GLOW (2017),
Yvonne Orji
Niepewne,
Annie Murphy
Schitt's Creek,
Alex Borstein
Wspaniała pani Maisel (2017),
Marin Hinkle
Wspaniała pani Maisel (2017),
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
 Nominowani
Kenan Thompson
Saturday Night Live,
Andre Braugher
Brooklyn 9-9,
William Jackson Harper
Dobre miejsce,
Mahershala Ali
Ramy (2019),
Dan Levy
Schitt's Creek,
Alan Arkin
The Kominsky Method (2018),
Tony Shalhoub
Wspaniała pani Maisel (2017),
Sterling K. Brown
Wspaniała pani Maisel (2017),
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
 Nominowani
Holland Taylor
Hollywood (2020),
Uzo Aduba
Mrs. America,
Margo Martindale
Mrs. America,
Tracey Ullman
Mrs. America,
Toni Collette
Niewiarygodne (2019),
Jean Smart
Watchmen (2019),
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
 Nominowani
Dylan McDermott
Hollywood (2020),
Jim Parsons
Hollywood (2020),
Tituss Burgess
Unbreakable Kimmy Schmidt,
Yahya Abdul-Mateen II
Watchmen (2019),
Jovan Adepo
Watchmen (2019),
Louis Gossett Jr.
Watchmen (2019),
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
 Nominowani
Alexis Bledel
Opowieść podręcznej (2017), za odcinek "God Bless The Child",
Laverne Cox
Orange Is the New Black (2013), za odcinek "God Bless America",
Cicely Tyson
Sposób na morderstwo, za odcinek "Stay",
Harriet Walter
Sukcesja (2018), za odcinek "Return",
Cherry Jones
Sukcesja (2018), za odcinek "Tern Haven",
Phylicia Rashad
Tacy jesteśmy (2016), za odcinek "Flip A Coin",
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor
 Nominowani
Andrew Scott
Czarne lustro (2011), za odcinek "Smithereens",
Jason Bateman
Outsider, za odcinek "Fish In A Barrel",
James Cromwell
Sukcesja (2018), za odcinek "Dundee",
Ron Cephas Jones
Tacy jesteśmy (2016), za odcinek "Aft er The Fire",
Giancarlo Esposito
The Mandalorian (2019), za odcinek "Chapt er 8: Redempt ion",
Martin Short
The Morning Show (2019), za odcinek "Chaos Is The New Cocaine",
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka
 Nominowani
Maya Rudolph
Saturday Night Live,
Phoebe Waller-Bridge
Saturday Night Live,
Angela Bassett
A Black Lady Sketch Show, za odcinek "Angela Basset t Is The Baddest B***h",
Maya Rudolph
Dobre miejsce, za odcinek "You’ve Changed, Man",
Wanda Sykes
Wspaniała pani Maisel (2017), za odcinek "A Jewish Girl Walks Int o The Apollo...",
Bette Midler
Wybory Paytona Hobarta, za odcinek "Vienna",
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor
 Nominowani
Eddie Murphy
Saturday Night Live,
Adam Driver
Saturday Night Live,
Brad Pitt
Saturday Night Live,
Dev Patel
Nowoczesna miłość, za odcinek "When Cupid Is A Prying Journalist",
Luke Kirby
Wspaniała pani Maisel (2017), za odcinek "It 's Comedy Or Cabbage",
Fred Willard
Współczesna rodzina (2009), za odcinek "Legacy",
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
 Nominowani
Homeland (2011)
Lesli Linka Glatter, za odcinek "Prisoners Of War",
Ozark (2017)
Alik Sakharov, za odcinek "Fire Pink",
Ozark (2017)
Benjamin Semanoff, za odcinek "Su Casa Es Mi Casa",
Sukcesja (2018)
Andrij Parekh, za odcinek "Hunting",
Sukcesja (2018)
Mark Mylod, za odcinek "This Is Not For Tears",
The Crown (2016)
Benjamin Caron, za odcinek "Aberfan",
The Crown (2016)
Jessica Hobbs, za odcinek "Cri de Coeur",
The Morning Show (2019)
Mimi Leder, za odcinek "The Interview",
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
 Nominowani
Ramy (2019)
Ramy Youssef, za odcinek "Miakhalifa.mov",
Schitt's Creek
Dan Levy, Andrew Cividino, za odcinek "Happy Ending",
Wielka (2020)
Matt Shakman, za odcinek pilotażowy Will i Grace,
Will i Grace
James Burrows, za odcinek "We Love Lucy",
Wspaniała pani Maisel (2017)
Amy Sherman-Palladino, za odcinek "It 's Comedy Or Cabbage",
Wspaniała pani Maisel (2017)
Daniel Palladino, za odcinek "Marvelous Radio",
Współczesna rodzina (2009)
Gail Mancuso, za odcinek finałowy część druga,
Najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
 Nominowani
Małe ogniska
Lynn Shelton, za odcinek "Find A Way",
Normal People
Lenny Abrahamson, za odcinek piąty,
Unorthodox
Maria Schrader,
Watchmen (2019)
Nicole Kassell, za odcinek "It ’s Summer And We’re Running Out Of Ice",
Watchmen (2019)
Steph Green, za odcinek "Little Fear Of Lightning",
Watchmen (2019)
Stephen Williams, za odcinek "This Extraordinary Being",
Najlepsza reżyseria programu reality
 Nominowani
Cheer
Greg Whiteley, za odcinek "Daytona",
Lego Masters
Rich Kim (I), za odcinek "Mega City Block",
Porady różowej brygady
Hisham Abed, za odcinek "Disabled But Not Really",
RuPaul's Drag Race
Nick Murray (XI), za odcinek "I'm That Bitch",
Top Chef
Ariel Boles, za odcinek "The Jonathan Gold Standard",
Najlepsza reżyseria programu rozrywkowego
 Nominowani
Saturday Night Live
Don Roy King, w odcinku z Eddiem Murphym,
A Black Lady Sketch Show
Dime Davis,
Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego
 Nominowani
Amerykańska fabryka (2019)
Julia Reichert, Steven Bognar,
Apollo 11 (2019)
Todd Douglas Miller,
Becoming. Moja historia (2020)
Nadia Hallgren,
Jaskinia
Feras Fayyad,
Król tygrysów
Eric Goode, Rebecca Chaiklin, za odcinek "Cult Of Personality",
Ostatni taniec
Jason Hehir, za odcinek siódmy,
Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu
 Nominowani
Saturday Night Live
w odcinku z Woodym Harrelsonem,
Pohamuj entuzjazm
za odcinek "The Spite Store",
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Olivierem
za odcinek "SLAPP Suits",
The Voice
za odcinek finałowy - na żywo,
Najlepsza scenografia w fabularnym programie kostiumowym lub fantasy (godzinnym lub dłuższym)
 Nominowani
Hollywood (2020)
Matthew Flood Ferguson, Melissa Licht, Mark Robert Taylor,
The Crown (2016)
Alison Harvey, Mark Raggett, Martin Childs, i inni
Watchmen (2019)
Jay Pelissier, Edward McLoughlin, Kristian Milsted, i inni
Westworld (2016)
Howard Cummings, Jonathan Carlos, Julie Ochipinti, i inni
Wspaniała pani Maisel (2017)
Neil Prince, Ellen Christiansen, Bill Groom, i inni
Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym (godzinnym lub dłuższym)
 Nominowani
Obsesja Eve (2018)
Laurence Dorman, Beckie Harvey, Casey Williams, i inni
Opowieść podręcznej (2017)
Martha Sparrow, Rob Hepburn, Elisabeth Williams, i inni
Ozark (2017)
Kim Leoleis, David J. Bomba, Sean Ryan Jennings, i inni
Sukcesja (2018)
Stephen H. Carter, Carmen Cárdenas, George DeTitta Jr., i inni
The Morning Show (2019)
Amy Wells, James F. Truesdale, John Paino, i inni
Wielkie kłamstewka (2017)
Amy Wells, Austin Gorg, John Paino, i inni
Najlepsza scenografia w programie rewiowym, reality lub teleturnieju
 Nominowani
Saturday Night Livef
w odcinku z Edduem Murphym,
Drunk History
Rae Deslich, Linette McCown, Monica Sotto, i inni
Porady różowej brygady
za odcinek "We're In Japan!: The Ideal Woman",