CEZARY  2020

Cezary 2020

  POWRÓT
Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej , Cezar
http://www.cesarducinema.com
Nominacje: 29 stycznia 2020
Wręczenie nagród: 28 lutego 2020
Statystyki
Cezary w 2020 roku
Oficer i szpieg
Nędznicy
Poznajmy się jeszcze raz
Zgubiłam swoje ciało
Lalka
Portret kobiety w ogniu
Dzięki Bogu
Roubaix, une lumière
Wilcze echa
Alice et le maire
Noc plastikowych toreb
M
O włos
Parasite
Nadzwyczajni
Atlantyk
Seules les bêtes
Au nom de la terre
Edmond
Chambre 212
Kołysanka
Proxima
Moja nieznajoma
Camille
Les Éblouis
Szkolne życie
Jeanne
Je sors acheter des cigarettes
Make It Soul
To niezwykle ciasto!
Jaskółki z Kabulu
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
68, mon père et les clous
La Cordillère des songes
Lourdes
Wonder Boy, Olivier Rousteing, né sous X
Beautiful Loser
Klub piłkarski Nefta
Niebieski pies
Pieśń Ahmeda
Ból i blask
Joker
Lola
Młody Ahmed
Pewnego razu... w Hollywood
Zdrajca
Adults in the Room
Najlepszy film
Nędznicy (2019)
Toufik Ayadi, Ladj Ly, Christophe Barral,
...
 Nominowani
Dzięki Bogu
François Ozon, Eric Altmayer, Nicolas Altmayer,
Nadzwyczajni (2019)
Éric Toledano, Olivier Nakache, Nicolas Duval-Adassovsky,
Oficer i szpieg (2019)
Roman Polański, Alain Goldman,
Portret kobiety w ogniu (2019)
Bénédicte Couvreur, Céline Sciamma,
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Nicolas Bedos, François Kraus, Denis Pineau-Valencienne,
Roubaix, une lumière
Grégoire Sorlat, Pascal Caucheteux, Arnaud Desplechin,
Najlepszy aktor
Roschdy Zem
Roubaix, une lumière,
 Nominowani
Melvil Poupaud
Dzięki Bogu,
Vincent Cassel
Nadzwyczajni (2019),
Reda Kateb
Nadzwyczajni (2019),
Damien Bonnard
Nędznicy (2019),
Jean Dujardin
Oficer i szpieg (2019),
Daniel Auteuil
Poznajmy się jeszcze raz (2019),
Najlepsza aktorka
Anaïs Demoustier
Alice et le maire,
 Nominowani
Chiara Mastroianni
Chambre 212,
Karin Viard
Kołysanka,
Adèle Haenel
Portret kobiety w ogniu (2019),
Noémie Merlant
Portret kobiety w ogniu (2019),
Doria Tillier
Poznajmy się jeszcze raz (2019),
Eva Green
Proxima (2019),
Najlepszy aktor drugoplanowy
Swann Arlaud
Dzięki Bogu,
 Nominowani
Denis Menochet
Dzięki Bogu,
Benjamin Lavernhe
Moja nieznajoma,
Grégory Gadebois
Oficer i szpieg (2019),
Louis Garrel
Oficer i szpieg (2019),
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Fanny Ardant
Poznajmy się jeszcze raz (2019),
 Nominowani
Josiane Balasko
Dzięki Bogu,
Hélène Vincent
Nadzwyczajni (2019),
Sara Forestier
Roubaix, une lumière,
Laure Calamy
Seules les bêtes,
Najlepszy reżyser
Roman Polański
Oficer i szpieg (2019),
 Nominowani
François Ozon
Dzięki Bogu,
Éric Toledano
Olivier Nakache, Nadzwyczajni (2019),
Ladj Ly
Nędznicy (2019),
Céline Sciamma
Portret kobiety w ogniu (2019),
Nicolas Bedos
Poznajmy się jeszcze raz (2019),
Arnaud Desplechin
Roubaix, une lumière,
Najbardziej obiecująca aktorka
Lyna Khoudri
Lalka,
 Nominowani
Mame Bineta Sane
Atlantyk,
Nina Meurisse
Camille,
Céleste Brunnquell
Les Éblouis,
Luàna Bajrami
Portret kobiety w ogniu (2019),
Najbardziej obiecujący aktor
Alexis Manenti
Nędznicy (2019),
 Nominowani
Anthony Bajon
Au nom de la terre,
Benjamin Lesieur
Nadzwyczajni (2019),
Djibril Zonga
Nędznicy (2019),
Liam Pierron
Szkolne życie,
Najlepsza muzyka filmowa
Zgubiłam swoje ciało
Dan Levy,
...
 Nominowani
Atlantyk
Fatima Al Qadiri,
Nędznicy (2019)
Kim Chapiron, Marco Casanova,
Oficer i szpieg (2019)
Alexandre Desplat,
Roubaix, une lumière
Grégoire Hetzel,
Najlepsza scenografia
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Stéphane Rozenbaum,
...
 Nominowani
Edmond
Franck Schwarz,
Oficer i szpieg (2019)
Jean Rabasse,
Portret kobiety w ogniu (2019)
Thomas Grézaud,
Wilcze echa (2019)
Benoît Barouh,
Najlepsze kostiumy
Oficer i szpieg (2019)
Pascaline Chavanne,
...
 Nominowani
Edmond
Thierry Delettre,
Jeanne
Alexandra Charles,
Portret kobiety w ogniu (2019)
Dorothée Guiraud,
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Emmanuelle Youchnovski,
Najlepsze zdjęcia
Portret kobiety w ogniu (2019)
Claire Mathon,
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium - akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku - jak najbardziej współczesne pragnienia ...
 Nominowani
Nędznicy (2019)
Julien Poupard,
Oficer i szpieg (2019)
Paweł Edelman,
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Nicolas Bolduc,
Roubaix, une lumière
Irina Lubtchansky,
Najlepszy dźwięk
Wilcze echa (2019)
Thomas Desjonquères, Olivier Goinard, Raphaël Mouterde, i inni
...
 Nominowani
Nędznicy (2019)
Arnaud Lavaleix, Jérôme Gonthier, Marco Casanova,
Oficer i szpieg (2019)
Niels Barletta, Cyril Holtz, Aymeric Devoldère, i inni
Portret kobiety w ogniu (2019)
Daniel Sobrino, Julien Sicart, Valérie Deloof,
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Rémi Daru, Séverin Favriau, Jean-Paul Hurier,
Najlepszy film krótkometrażowy
O włos
Lauriane Escaffre, Adrien Bretet, Yvonnick Muller, i inni
...
 Nominowani
Beautiful Loser
Maxime Roy, Alice Bloch-Robin,
Klub piłkarski Nefta
Justin Pechberty, Damien Megherbi, Yves Piat,
Niebieski pies
Jeremy Trouilh, Fanny Liatard, Nérimen Hadrami,
Pieśń Ahmeda
Foued Mansour, Rafael-Andréa Soatto,
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
Noc plastikowych toreb
Amaury Ovise, Gabriel Harel,
...
 Nominowani
Je sors acheter des cigarettes
Osman Cerfon, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron,
Make It Soul
Amaury Ovise, Jean-Charles Mbotti Malolo,
To niezwykle ciasto!
Emma De Swaef, Mathieu Courtois, Jean-François Le Corre, i inni
Najlepszy film animowany
Zgubiłam swoje ciało
Marc Du Pontavice, Jérémy Clapin,
...
 Nominowani
Jaskółki z Kabulu
Eléa Gobbé-Mévellec, Zabou Breitman, Reginald de Guillebon,
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
Valérie Schermann, Christophe Jankovic, Lorenzo Mattotti,
Najlepszy film debiutancki
Lalka
Xavier Gens, Patrick André, Grégoire Gensollen, i inni
...
 Nominowani
Atlantyk
Mati Diop, Eve Robin, Judith Lou Lévy,
Au nom de la terre
Philip Boëffard, Christophe Rossignon, Edouard Bergeon,
Nędznicy (2019)
Toufik Ayadi, Ladj Ly, Christophe Barral,
Wilcze echa (2019)
Jérôme Seydoux, Alain Attal, Abel Lanzac,
Najlepszy film dokumentalny
M
Fabrice Bigio, Yolande Zauberman, Charles Gillibert,
...
 Nominowani
68, mon père et les clous
Camille Laemle, Samuel Bigiaoui, Rebecca Houzel,
La Cordillère des songes
Patricio Guzmán, Renate Sachse,
Lourdes
Alban Teurlai, Valérie Garcia, Stéphane Célérier, i inni
Wonder Boy, Olivier Rousteing, né sous X
Anissa Bonnefont,
Najlepszy film zagraniczny
Parasite (2019)
Joon-ho Bong,
Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, ...
 Nominowani
Ból i blask (2019)
Pedro Almodóvar,
Joker (2019)
Todd Phillips,
Lola (2019)
Laurent Micheli,
Młody Ahmed (2019)
Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne,
Pewnego razu... w Hollywood (2019)
Quentin Tarantino,
Zdrajca (2019)
Marco Bellocchio,
Najlepszy montaż
Nędznicy (2019)
Flora Volpelière,
...
 Nominowani
Dzięki Bogu
Laure Gardette,
Nadzwyczajni (2019)
Dorian Rigal-Ansous,
Oficer i szpieg (2019)
Hervé de Luze,
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Anny Danché, Florent Vassault,
Najlepszy scenariusz adaptowany
Oficer i szpieg (2019)
Roman Polański, Robert Harris,
...
 Nominowani
Adults in the Room
Costa-Gavras,
Roubaix, une lumière
Léa Mysius, Arnaud Desplechin,
Seules les bêtes
Dominik Moll, Gilles Marchand,
Zgubiłam swoje ciało
Guillaume Laurant, Jérémy Clapin,
Najlepszy scenariusz oryginalny
Poznajmy się jeszcze raz (2019)
Nicolas Bedos,
...
 Nominowani
Dzięki Bogu
François Ozon,
Nadzwyczajni (2019)
Éric Toledano, Olivier Nakache,
Nędznicy (2019)
Giordano Gederlini, Alexis Manenti, Ladj Ly,
Portret kobiety w ogniu (2019)
Céline Sciamma,