BERLINALE  2020

Berlinale 2020

  POWRÓT
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale , Złoty Niedźwiedź
http://www.berlinale.de
Czas trwania: 20 lutego 2020 - 01 marca 2020
Wręczenie nagród: 29 lutego 2020
Miasto:
Berlin
Jury:
Jeremy Irons (przewodniczący), Bérénice Bejo, Bettina Brokemper, Annemarie Jacir, Kenneth Lonergan, Luca Marinelli, Kleber Mendonça Filho
Statystyki
Berlinale w 2020 roku
Sheytan vojud nadarad
Effacer l'historique
Undine
Otac
Saudi Runaway
Clebs
Welcome to Chechnya
Nadzieja
Futur Drei
DAU. Natasha
Do-mang-chan yeo-ja
Favolacce
Never, Rarely, Sometimes, Always
Rizi
Volevo nascondermi
Filipiñana
Genius Loci
Playback. Ensayo de una despedida
A metamorfose dos pássaros
Los conductos
Malmkrog
Nackte Tiere
The Trouble with Being Born
T
The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)
Isabella
The 20th Century
Mogul Mowgli
Mignonnes
White Riot
White Winged Horse
Victoria
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine
Garagenvolk
Ping jing
Si c’était de l’amour
Berlin Alexanderplatz
El prófugo
First Cow
Irradiés
Le sel des larmes
Schwesterlein
Siberia
The Roads Not Taken
Todos os Mortos
2008
A Demonstration
Aletsch Negative
Atkūrimas
À l'entrée de la nuit
Cause of Death
Celle qui porte la pluie
Écum
Girl and Body
Gumnaam Din
HaMa’azin
How to Disappear
Huntsville Station
Inflorescence
It Wasn’t the Right Mountain, Mohammad
Moj ghalaktichieskii dvoinik Galaktion
So We Live
Stump the Guesser
Union County
Die letzte Stadt
Funny Face
Gunda
Laila Aur Satt Geet
Orphea
Shirley
Słudzy
Zabij to i wyjedź z tego miasta
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy Film
Sheytan vojud nadarad
Mohammad Rasoulof,
Udział w konkursie
Berlin Alexanderplatz
Burhan Qurbani,
DAU. Natasha
Ilya Khrzhanovskiy, Jekaterina Oertel,
Do-mang-chan yeo-ja
Sang-soo Hong,
Effacer l'historique
Gustave Kervern, Benoît Delépine,
El prófugo
Natalia Meta,
Favolacce
Fabio Roberto D'Innocenzo, Damiano D'Innocenzo,
First Cow
Kelly Reichardt,
Irradiés
Rithy Panh,
Le sel des larmes
Philippe Garrel,
Never, Rarely, Sometimes, Always
Eliza Hittman,
Rizi
Ming-liang Tsai,
Schwesterlein
Stéphanie Chuat, Véronique Reymond,
Siberia
Abel Ferrara,
The Roads Not Taken
Sally Potter,
Todos os Mortos
Marco Dutra, Caetano Gotardo,
Undine
Christian Petzold Volevo nascondermi,
Volevo nascondermi
Giorgio Diritti,
Złoty Niedźwiedź - Film Krótkometrażowy
Najlepszy Film Krótkometrażowy
T
Keisha Rae Witherspoon,
Udział w konkursie
2008
Blake Williams,
A Demonstration
Beny Wagner, Sasha Litvintseva,
Aletsch Negative
Laurence Bonvin,
Atkūrimas
Laurynas Bareiša,
À l'entrée de la nuit
Anton Bialas,
Cause of Death
Jyoti Mistry,
Celle qui porte la pluie
Marianne Métivier,
Écum
Omar Elhamy,
Filipiñana
Rafael Manuel,
Genius Loci
Adrien Merigeau,
Girl and Body
Charlotte Mars,
Gumnaam Din
Ekta Mittal,
HaMa’azin
Omer Sterenberg,
How to Disappear
Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf,
Huntsville Station
Chris Filippone, Jamie Meltzer,
Inflorescence
Nicolaas Schmidt,
It Wasn’t the Right Mountain, Mohammad
Mili Pecherer,
Moj ghalaktichieskii dvoinik Galaktion
Sasha Svirsky,
Playback. Ensayo de una despedida
Agustina Comedi,
So We Live
Rand Abou Fakher,
Stump the Guesser
Galen Johnson, Guy Maddin, Evan Johnson,
Union County
Adam Meeks,
Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź
Najlepszy Film
Never, Rarely, Sometimes, Always
Eliza Hittman,
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza Aktorka
Paula Beer
Undine
Najlepszy Aktor
Elio Germano
Volevo nascondermi
Najlepszy Reżyser
Sang-soo Hong
Do-mang-chan yeo-ja
Najlepszy Scenariusz
Favolacce
Fabio Roberto D'Innocenzo, Damiano D'Innocenzo,
Nagroda z okazji 70. Berlinale
Effacer l'historique
Gustave Kervern, Benoît Delépine,
Nagroda Jury dla filmu krótkometrażowego
Filipiñana
Rafael Manuel,
Najlepsze osiągnięcie artystyczne w kategorii zdjęcia
DAU. Natasha
Jürgen Jürges,
Konkurs Encounters - Spotkania
Najlepszy film
The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)
C.W. Winter, Anders Edström,
Udział w konkursie
A metamorfose dos pássaros
Catarina Vasconcelos,
Die letzte Stadt
Heinz Emigholz,
Funny Face
Tim Sutton,
Gunda
Viktor Kosakovskiy,
Laila Aur Satt Geet
Pushpendra Singh,
Los conductos
Camilo Restrepo,
Malmkrog
Cristi Puiu,
Nackte Tiere
Melanie Wälde,
Orphea
Alexander Kluge, Khavn,
Shirley
Josephine Decker,
Słudzy
Ivan Ostrochovský,
The Trouble with Being Born
Sandra Wollner,
Zabij to i wyjedź z tego miasta
Mariusz Wilczyński/os],
Nagroda specjalna Jury
The Trouble with Being Born
Sandra Wollner,
Nagroda dla najlepszego reżysera
Cristi Puiu
Malmkrog
Wyróżnienie specjalne
Isabella
Matías Piñeiro,
Nagroda Jury Ekumenicznego
Najlepszy film w konkursie
Sheytan vojud nadarad
Mohammad Rasoulof,
Najlepszy Film Sekcji 'Panorama'
Otac
Srdan Golubović,
Wyróżnienie specjalne w sekcji 'Panorama'
Saudi Runaway
Susanne Regina Meures,
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda w konkursie Encounters - Spotkania
A metamorfose dos pássaros
Catarina Vasconcelos,
Nagroda w konkursie
Undine
Christian Petzold,
Nagroda w sekcji 'Forum'
The 20th Century
Matthew Rankin,
Nagroda w sekcji 'Panorama'
Mogul Mowgli
Bassam Tariq,
Kryształowy Niedźwiedź
Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego
Mignonnes
Maïmouna Doucouré,
Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego
White Riot
Rubika Shah,
Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus - najlepszy film krótkometrażowy
Clebs
Halima Ouardiri,
Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji 14plus - najlepszy film krótkometrażowy
Clebs
Halima Ouardiri,
Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji 14plus - wyróżnienie specjalne dla filmu krótkometrażowego
White Winged Horse
Mahyar Mandegar,
Nagroda Specjalna
Nagroda Amnesty International
Welcome to Chechnya
David France,
Nagroda Audi dla filmu krótkometrażowego
Genius Loci
Adrien Merigeau,
Nagroda Caligari
Victoria
Isabelle Tollenaere, Liesbeth De Ceulaer, Sofie Benoot,
Nagroda czytelników 'Berliner Morgenpost'
Effacer l'historique
Gustave Kervern, Benoît Delépine,
Nagroda czytelników 'Tagesspiegel'
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine
Alex Piperno,
Nagroda Gildii Niemieckich Kin Arthousowych
Sheytan vojud nadarad
Mohammad Rasoulof,
Nagroda im. Heinera Carowa
Garagenvolk
Natalija Yefimkina,
Nagroda Label Europa Cinemas
Nadzieja
Maria Sødahl,
Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji 'Forum'
Ping jing
Fang Song,
Najlepszy pierwszy film
Los conductos
Camilo Restrepo,
Najlepszy pierwszy film - wyróżnienie specjalne
Nackte Tiere
Melanie Wälde,
Nagroda Teddy
Nagroda specjalna Jury
Rizi
Ming-liang Tsai,
Najlepszy film dokumentalny poświęcony gejom i lesbijkom
Si c’était de l’amour
Patric Chiha,
Najlepszy film krótkometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
Playback. Ensayo de una despedida
Agustina Comedi,
Najlepszy film pełnometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
Futur Drei
Faraz Shariat,
Nagroda Publiczności w sekcji Panorama
Najlepszy film
Otac
Srdan Golubović,
Drugie miejsce - film fabularny
Futur Drei
Faraz Shariat,
Trzecie miejsce - film fabularny
Nadzieja
Maria Sødahl,
Najlepszy film dokumentalny
Welcome to Chechnya
David France,
Drugie miejsce - film dokumentalny
Saudi Runaway
Susanne Regina Meures,