Berlinale  2018  powrót
http://www.berlinale.de
Czas trwania: 15 lutego 2018 - 25 lutego 2018
Wręczenie nagród: 25 lutego 2018
Miasto:
Berlin
Jury:
Tom Tykwer (przewodniczący), Cécile de France, Chema Prado, Adele Romanski, Ryuichi Sakamoto, Stephanie Zacharek
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy Film
Touch Me Not
Adina Pintilie,
Udział w konkursie
3 Tage in Quiberon
Emily Atef,
Ang Panahon ng Halimaw
Lav Diaz,
Damsel
David Zellner, Nathan Zellner,
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot
Gus Van Sant,
Dovlatov
Aleksey German,
Eva
Benoît Jacquot,
Figlia mia
Laura Bispuri,
In den Gängen
Thomas Stuber,
La prière
Cédric Kahn,
Dziedziczki
Marcelo Martinessi,
Mein Bruder Robert
Philip Gröning,
Museo
Alonso Ruizpalacios,
The Pig
Mani Haghighi,
Toppen av ingenting
Axel Petersén, Måns Månsson,
Transit
Christian Petzold,
Twarz
Małgorzata Szumowska,
Utoya, 22 lipca
Erik Poppe,
Wyspa psów
Wes Anderson,
Złoty Niedźwiedź - Film Krótkometrażowy
Najlepszy Film Krótkometrażowy
The Men Behind the Wall
Ines Moldavski,
Udział w konkursie
After/Life
Puck Lo,
Alma Bandida
Marco Antônio Pereira,
And What Is the Summer Saying
Payal Kapadia,
Babylon
Keith Deligero,
Blau
David Jansen,
Burkina Brandenburg Komplex
Ulu Braun,
Circle
Jayisha Patel,
Coyote
Lorenz Wunderle,
Des jeunes filles disparaissent
Clément Pinteaux,
Imfura
Samuel Ishimwe,
Imperial Valley (Cultivated Run-Off)
Lukas Marxt,
Le Tigre de Tasmanie
Vergine Keaton,
Madness
João Viana,
Nowruz
Arash Nassiri,
Onde o Verão Vai (episódios da juventude)
David Pinheiro Vicente,
Russa
Ricardo Alves Jr., João Salaviza,
Solar Walk
Réka Bucsi,
T.R.A.P
Manque La Banca,
Terremoto Santo
Benjamin de Burca, Bárbara Wagner,
While I yet Live
Maris Curran,
Wunschbrunnen
Sylvia Schedelbauer,
Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź
Najlepszy Film
Twarz
Małgorzata Szumowska,
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza Aktorka
Ana Brun
Las herederas
Najlepszy Aktor
Anthony Bajon
La prière
Najlepszy Reżyser
Wes Anderson
Wyspa psów
Nagroda im. Alfreda Bauera
Dziedziczki
Marcelo Martinessi,
Najlepszy film krótkometrażowy
Imfura
Samuel Ishimwe,
Najlepszy Scenariusz
Museo
Manuel Alcalá, Alonso Ruizpalacios,
Za wybitny wkład artystyczny
Dovlatov
Elena Okopnaya, za kostiumy i scenografię,
Nagroda Jury Ekumenicznego
Najlepszy film w konkursie
In den Gängen
Thomas Stuber,
Wyróżnienie specjalne w konkursie
Utoya, 22 lipca
Erik Poppe,
Najlepszy Film Sekcji "Panorama"
Styx
Wolfgang Fischer,
Najlepszy Film Sekcji "Forum"
Teatro de guerra
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy Film
Dziedziczki
Marcelo Martinessi,
Nagroda w sekcji 'Forum'
Da xiang xi di er zuo
Hu Bo,
Nagroda w sekcji 'Panorama'
Ribâzu ejji
Kryształowy Niedźwiedź
Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus - najlepszy film pełnometrażowy
Na zdrowie!
Paulina Ziółkowska,
Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus - wyróżnienie dla filmu pełnometrażowego
Retablo
Nagroda Specjalna
Nagroda Audi dla filmu krótkometrażowego
Solar Walk
Réka Bucsi,
Nagroda Caligari
La casa lobo
Joaquin Cociña, Cristóbal León,
Nagroda czytelników 'Berliner Morgenpost'
Dovlatov
Aleksey German,
Nagroda im. Heinera Carowa
Styx
Wolfgang Fischer,
Nagroda Label Europa Cinemas
Styx
Wolfgang Fischer,
Najlepszy pierwszy film
Touch Me Not
Adina Pintilie,
Najlepszy pierwszy film - wyróżnienie specjalne
Da xiang xi di er zuo
Hu Bo,
Nagroda Teddy
Najlepszy Film Pełnometrażowy
Hard Paint
Najlepszy film dokumentalny
Bixa Travesty
Najlepszy film krótkometrażowy
Three Centimetres
Nagroda Publiczności w sekcji Panorama
Drugie miejsce - film dokumentalny
Styx
Wolfgang Fischer,
Statystyki
Berlinale w 2018 roku
Styx
Dziedziczki
Dovlatov
Touch Me Not
Da xiang xi di er zuo
In den Gängen
La prière
Museo
Twarz
Utøya 22. juli
Wyspa psów
Imfura
Solar Walk
The Men Behind the Wall
Na zdrowie!
La casa lobo
Tinta Bruta
Bixa Travesty
Three Centimetres
Ribâzu ejji
Teatro de guerra
Retablo
3 Tage in Quiberon
Ang Panahon ng Halimaw
Damsel
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot
Eva
Figlia mia
Mein Bruder Robert
The Pig
Toppen av ingenting
Transit
After/Life
Alma Bandida
And What Is the Summer Saying
Babylon
Blau
Burkina Brandenburg Komplex
Circle
Coyote
Des jeunes filles disparaissent
Imperial Valley (Cultivated Run-Off)
Le Tigre de Tasmanie
Madness
Nowruz
Onde o Verão Vai (episódios da juventude)
Russa
T.R.A.P
Terremoto Santo
While I yet Live
Wunschbrunnen