Berlinale  2017  powrót
http://www.berlinale.de
Czas trwania: 09 lutego 2017 - 19 lutego 2017
Wręczenie nagród: 18 lutego 2017
Miasto:
Berlin
Jury:
Paul Verhoeven (przewodniczący), Olafur Eliasson, Dora Bouchoucha Fourati, Maggie Gyllenhaal, Julia Jentsch, Diego Luna, Wang Quan'an
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy Film
Dusza i ciało
Ildikó Enyedi,
Udział w konkursie
Ana, mon amour
Calin Peter Netzer,
Bam-eui hae-byeon-e-so hon-ja
Sang-soo Hong,
Beuys
Andres Veiel,
Gniazdo
Teresa Villaverde,
Django
Étienne Comar,
Félicité
Alain Gomis,
Hao ji le
Jian Liu,
Helle Nächte
Thomas Arslan,
Joaquim
Marcelo Gomes,
Mr. Long
SABU,
Pokot
Agnieszka Holland,
Powrót do Montauk
Volker Schlöndorff,
The Dinner
Oren Moverman,
Party
Sally Potter,
Po tamtej stronie
Aki Kaurismäki,
Fantastyczna kobieta
Sebastián Lelio,
Wilde Maus
Josef Hader,
Złoty Niedźwiedź - Film Krótkometrażowy
Najlepszy Film Krótkometrażowy
Cidade Pequena
Diogo Costa Amarante,
Udział w konkursie
Altas Cidades de Ossadas
João Salaviza,
Avant l'envol
Laurence Bonvin,
Call of Cuteness
Brenda Lien,
Centauro
Nicolás Suárez,
Coup de Grâce
Salomé Lamas,
Estás vendo coisas
Benjamin de Burca, Bárbara Wagner,
Everything
David O'Reilly,
Fishing is not done on Tuesdays
Marcel Odenbach, Lukas Marxt,
Fuera de Temporada
Sabrina Campos,
Hiwa
Jacqueline Lentzou,
keep that dream burning
Rainer Kohlberger,
Kometen
Victor Lindgren,
Le film de l'été
Emmanuel Marre,
Martin Pleure
Jonathan Vinel,
Miss Holocaust
Michalina Musielak,
Oh Brother Octopus
Florian Kunert,
Os Humores Artificiais
Gabriel Abrantes,
Street of Death
Karam Ghossein,
The Boy from H2
Helen Yanovsky,
The Crying Conch
Vincent Wong Chung Toi,
The Rabbit Hunt
Patrick Bresnan,
Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź
Najlepszy Film
Félicité
Alain Gomis,
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza Aktorka
Min-hie Kim
Bam-eui hae-byeon-e-so hon-ja
Najlepszy Aktor
Georg Friedrich
Helle Nächte
Najlepszy Reżyser
Aki Kaurismäki
Toivon tuolla puolen
Nagroda im. Alfreda Bauera
Pokot
Agnieszka Holland,
Najlepszy film krótkometrażowy
Ensueño en la Pradera
Esteban Arrangoiz,
Najlepszy Scenariusz
Fantastyczna kobieta
Sebastián Lelio, Gonzalo Maza,
Za wybitny wkład artystyczny w kategoriach zdjęć, montażu, muzyki, kosiumów oraz scenografii
Ana, mon amour
Dana Bunescu,
Nagroda Jury Ekumenicznego
Najlepszy film w konkursie
Dusza i ciało
Ildikó Enyedi,
Wyróżnienie specjalne w konkursie
Fantastyczna kobieta
Sebastián Lelio,
Najlepszy Film Sekcji "Panorama"
Tahqiq fel djenna
Merzak Allouache,
Wyróżnienie specjalne w sekcji "Panorama"
Nie jestem twoim murzynem
Raoul Peck,
Najlepszy Film Sekcji "Forum"
Maman Colonelle
Dieudo Hamadi,
Wyróżnienie specjalne w sekcji "Forum"
El mar la mar
Joshua Bonnetta, J.P. Sniadecki,
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy Film
Dusza i ciało
Ildikó Enyedi,
Nagroda w sekcji 'Forum'
Shu'our akbar min el hob
Mary Jirmanus Saba,
Nagroda w sekcji 'Panorama'
Pendular
Júlia Murat,
Kryształowy Niedźwiedź
Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji Kplus - najlepszy film pełnometrażowy
Lato 1993
Carla Simón,
Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji Kplus - najlepszy film pełnometrażowy
Stając się, kim byłem
Jin Jeon, Chang-Yong Moon,
Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego
Biegnij Amelio!
Tobias Wiemann,
Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus - najlepszy film pełnometrażowy
Butterfly Kisses
Rafał Kapeliński,
Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - najlepszy film krótkometrażowy
Promise
Tian Xie,
Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - najlepszy film pełnometrażowy
Piąta łódź
Iveta Grófová,
Nagroda Specjalna
Nagroda Caligari
El mar la mar
Joshua Bonnetta, J.P. Sniadecki,
Nagroda czytelników 'Berliner Morgenpost'
Dusza i ciało
Ildikó Enyedi,
Nagroda Gildii Niemieckich Kin Arthousowych
Party
Sally Potter,
Nagroda Label Europa Cinemas
W czterech ścianach życia
Philippe Van Leeuw,
Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji 'Forum'
Newton
Amit Masurkar,
Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji 'Panorama'
Centaur
Aktan Arym Kubat,
Nagroda Teddy
Najlepszy film krótkometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
Min Homosyster
Lia Hietala,
Nagroda specjalna Jury
Karera ga Honki de Amu toki wa
Naoko Ogigami,
Najlepszy film dokumentalny poświęcony gejom i lesbijkom
Ri Chang Dui Hua
Hui-Chen Huang,
Najlepszy Film Pełnometrażowy Poświęcony Gejom i Lesbijkom
Fantastyczna kobieta
Sebastián Lelio,
Nagroda Publiczności w sekcji Panorama
Najlepszy film dokumentalny
Nie jestem twoim murzynem
Raoul Peck,
Drugie miejsce - film dokumentalny
Chavela
Catherine Gund, Daresha Kyi,
Statystyki
Berlinale w 2017 roku
Dusza i ciało
Fantastyczna kobieta
Nie jestem twoim murzynem
El mar la mar
Ana, mon amour
Bam-eui hae-byeon-e-so hon-ja
Félicité
Helle Nächte
Pokot
Party
Po tamtej stronie
Min Homosyster
Cidade Pequena
Ensueño en la Pradera
Tahqiq fel djenna
Maman Colonelle
Shu'our akbar min el hob
Pendular
Ceux qui font les révolutions à moitié n'ont fait que se creuser un tombeau
Butterfly Kisses
W czterech ścianach życia
Newton
Centaur
Karera ga Honki de Amu toki wa
Ri Chang Dui Hua
Chavela
Beuys
Gniazdo
Django
Hao ji le
Joaquim
Mr. Long
Powrót do Montauk
The Dinner
Wilde Maus
Altas Cidades de Ossadas
Avant l'envol
Call of Cuteness
Centauro
Coup de Grâce
Estás vendo coisas
Everything
Fishing is not done on Tuesdays
Fuera de Temporada
Hiwa
keep that dream burning
Kometen
Le film de l'été
Martin Pleure
Miss Holocaust
Oh Brother Octopus
Os Humores Artificiais
Street of Death
The Boy from H2
The Crying Conch
The Rabbit Hunt