Annie  2019  powrót
http://annieawards.org/
Nominacje: 03 grudnia 2018
Wręczenie nagród: 02 lutego 2019
Miasto:
Los Angeles
Miejsce:
UCLA's Royce Hall
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
 Nominowani
Iniemamocni 2 (2018)
Jaskiniowiec (2018)
Ralph Demolka w internecie (2018)
Spider-Man Uniwersum (2018)
Wyspa psów (2018)
Najlepsza animowana produkcja specjalna
 Nominowani
Little Big Awesome
Mary Poppins powraca (2018)
Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany
 Nominowani
Mirai (2018)
Mutafukaz
Ruben Brandt, kolekcjoner
Tito i ptaki
To niezwykle ciasto!
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
 Nominowani
Neputovanja
Solar Walk
Weekendy
Lost & Found
Grandpa Walrus
Najlepszy animowany program telewizyjny
 Nominowani
Big Mouth
Bob's Burgers
BoJack Horseman
Human Kind Of
The Venture Bros.
Najeplszy animowany program telewizyjny dla przedszkolaków
 Nominowani
Dinotrux: Supercharged
za odcinek "Crabcavator",
Hej Duggee
za odcinek "The Singing Badge",
Pidżamersi
za odcinek "Wacky Floats",
Spytaj Mądroboty
za odcinek "How Do Computers Work?",
Zakątek Pomysłów
za odcinek "Moonlight Mermaid/Hedge's Hatchlings",
Najlepszy animowany program telewizyjny dla dzieci
 Nominowani
Hilda
za odcinek "Chapter 1: The Hidden People",
Kung Fu Panda: The Paws of Destiny
za odcinek "Enter the Dragon Master",
Little Big Awesome
za odcinek "Puppy Shower",
Łowcy trolli
za odcinek "The Eternal Knight Pt. 2",
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles
za odcinek " Mystic Mayhem",
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci
 Nominowani
Iniemamocni 2 (2018)
Lance Fite,
Jaskiniowiec (2018)
Laurie Sitzia,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Vitor Vilela,
Spider-Man Uniwersum (2018)
David Han,
Wyspa psów (2018)
Jason Stalman,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji aktorskiej
 Nominowani
Avengers: wojna bez granic (2018)
Eteuati Tema, Jacob Luamanuvae, Sam Sharplin, i inni
Dziadek do orzechów i cztery królestwa (2018)
Richard Oey, Adrien Annesley, Allison Orr, i inni
Krzysiu, gdzie jesteś? (2018)
Arslan Elver, Laurent Laban, Kayn Garcia, i inni
Mary Poppins powraca (2018)
Chris Sauve, James Baxter, Sandro Cleuzo,
Paddington 2 (2017)
Pablo Grillo, Laurent Laban, Kyle Dunlevy, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Hilda
Scott Lewis,
Zakątek Pomysłów
Dan MacKenzie,
Zaplątani: Serial
Juliane Martin,
Back to the Moon
Age of Sail
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w grze wideo
 Nominowani
God of War
Erica Pinto (I), Mehdi Yssef, Bruno Velazquez,
GRIS
Adrian Miguel, Adrian Garcia (III),
Marvel's Spider-Man
Bobby Coddington,
Moss
Richard Lico,
Shadow of the Tomb Raider
David Hubert (I), W. Jacob Gardner, Giovanni Spinelli, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing
 Nominowani
Holly Hunter
Iniemamocni 2 (2018) jako Helen Parr / Elastyna,
Eddie Redmayne
Jaskiniowiec (2018) jako Dug,
Charlyne Yi
Nowa generacja (2018) jako Mai,
Sarah Silverman
Ralph Demolka w internecie (2018) jako Vanellope,
Bryan Cranston
Wyspa psów (2018) jako Chief,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Will Arnett
BoJack Horseman jako BoJack Horseman za odcinek "Free Churro",
Debi Derryberry
Nie ma jak w rodzinie jako Maureen / Bridge /Phillip / Pielęgniarka Beatrice / Scott / Ken,
Juliette Donenfeld
Pete the Cat
Patrick Warburton
Skylanders Academy
Tara Strong
Unikitty
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane w filmie aktorskim
 Nominowani
Hotel Transylwania 3 (2018)
Patrick Witting (I), Kiel Gnebba, R. Spencer Lueders, i inni
Iniemamocni 2 (2018)
Greg Gladstone, Tolga Göktekin, Jason Johnston (II), i inni
Jaskiniowiec (2018)
Howard Jones (VIII), Dave Alex Riddett, Grant Hewlett, i inni
Nowa generacja (2018)
So Ishigaki i Graham Wiebe,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Cesar Velazquez, Marie Tollec, Alexander Moaveni, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane w produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Kung Fu Panda: The Paws of Destiny
Zach Glynn, Chyuan Huang, Michael Losure, i inni
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles
Jeffrey Lai,
SuperMansion
Mike Spitzmiller, Steve Gallant, Iain Collins, i inni
3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii
David M.V. Jones, Vincent Chou, Clare Yang,
Watership Down
Philip Child, Nilesh Sardesai,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Niko and the Sword of Light
Jim Bryson (II), za odcinek "The Forest of Fangs",
The Adventures of Rocky and Bullwinkle
Chris Mitchell (VIII), za odcinek "The Stink of Fear: Chapter 1",
Zaplątani: Serial
Amanda Jolly (I), za odcinek "Freebird",
The Adventures of Rocky and Bullwinkle
Keiko Murayama,
Age of Sail
Bruno Mangyoku,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym
 Nominowani
Iniemamocni 2 (2018)
Matt Nolte,
Mary Poppins powraca (2018)
James Woods (XXXV),
Nowa generacja (2018)
Marceline Gagnon-Tanguay,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Ami Thompson,
Spider-Man Uniwersum (2018)
Shiyoon Kim,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż
 Nominowani
Iniemamocni 2 (2018)
Anthony Greenberg, Katie Schaefer,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Jeremy Milton, Fabienne Rawley, Jesse Averna, i inni
Ruben Brandt, kolekcjoner
Milorad Krstic, Marcell Laszlo, László Wimmer (II), i inni
Spider-Man Uniwersum (2018)
Bob Fisher, Andrew Leviton, Vivek Sharma,
Grinch (2018)
Chris Cartagena,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż w produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Big Hero 6: The Series
Mary-Charles Jones, Joseph Molinari, Dao Le, i inni
Bingo i Rolly w akcji
Adam Rickabus,
SpongeBob Kanciastoporty
Jan Graboś, Estrella Capin, Christopher Hink, i inni
The Epic Tales of Captain Underpants
Steve Downs (I), John Wall, Adam Smith (IV), i inni
3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii
John Laus, Graham Fisher ,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka
 Nominowani
Grinch (2018)
Danny Elfman, Tyler, The Creator,
Jaskiniowiec (2018)
Harry Gregson-Williams, Tom Howe, Harry Gregson-Williams, i inni
Iniemamocni 2 (2018)
Michael Giacchino,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Henry Jackman, Alan Menken, Phil Johnston, i inni
Mała Stopa (2018)
Heitor Pereira, Karey Kirkpatrick, Wayne Kirkpatrick,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Back to the Moon
Mathieu Alvado,
Miki w szortach
Christopher Willis,
Elena z Avaloru
Tony Morales, John Kavanaugh, Craig Gerber, i inni
Zaplątani: Serial
Alan Menken, Glenn Slater, Kevin Kliesch,
Tom i Jerry Show
Vivek Maddala,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria
 Nominowani
Hotel Transylwania 3 (2018)
Genndy Tartakovsky,
Iniemamocni 2 (2018)
Brad Bird,
Jaskiniowiec (2018)
Nick Park,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Rich Moore, Phil Johnston,
Spider-Man Uniwersum (2018)
Bob Persichetti, Rodney Rothman, Peter Ramsey,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Miki w szortach
Eddie Trigueros, za odcinek "Feed the Birds",
Spytaj Mądroboty
Evan Spiridellis,
3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii
Guillermo del Toro, Rodrigo Blaas,
Niko and the Sword of Light
Sung Jin Ahn,
Supermansion
Nick Simotas,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz
 Nominowani
Iniemamocni 2 (2018)
Brad Bird,
Młodzi Tytani: Akcja! Film (2018)
Michael Jelenic, Aaron Horvath,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Pamela Ribon, Phil Johnston,
Spider-Man Uniwersum (2018)
Rodney Rothman, Phil Lord,
Mirai (2018)
Mamoru Hosoda, Mamoru Hosoda, Stephanie Sheh,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Big Mouth
Emily Altman,
Craig of the Creek
Matt Burnett, Ben Levin, Shauna McGarry, i inni
Hilda
Stephanie Simpson,
Star Butterfly kontra siły zła
Dominic Bisignano, Aaron Hammersley, Amy Higgins, i inni
Między nami, misiami
Mikey Heller, Sang Yup Lee, Louie Zong,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia
 Nominowani
Jaskiniowiec (2018)
Matt Perry, Richard Edmunds,
Hotel Transylwania 3 (2018)
Scott Wills,
Wyspa psów (2018)
Adam Stockhausen, Paul Harrod,
Mary Poppins powraca (2018)
Jeff Turley,
Spider-Man Uniwersum (2018)
Justin K. Thompson,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Mickey Mouse
Justin Martin,
Age of Sail
Céline Desrumaux, Jasmin Lai,
Little Big Awesome
Antonio Canobbio, Howard Chen, Ivan Louey, i inni
Niko and the Sword of Light
Antonio Canobbio, Bobby Walker, Michelle Rhee, i inni
The Adventures of Rocky and Bullwinkle
Chris Mitchell, Chris Turnham, Tor Aunet, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding
 Nominowani
Grinch (2018)
Habib Louati,
Iniemamocni 2 (2018)
Dean Kelly,
Iniemamocni 2 (2018)
Bobby Alcid Rubio,
Mary Poppins powraca (2018)
Ovi Nedelcu,
Ralph Demolka w internecie (2018)
Michael Herrera,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej
 Nominowani
Ben 10
Will Patrick,
Big Hero 6: The Series
Trey Buongiorno,
Miki w szortach
Ramirez Ramos Alonso,
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles
Kevin Molina-Ortiz,
Star Butterfly kontra siły zła
Sabrina Cotugno,
Statystyki
Annie w 2019 roku
Iniemamocni 2
Ralph Demolka w internecie
Jaskiniowiec
Spider-Man Uniwersum
Mary Poppins powraca
Wyspa psów
Little Big Awesome
Hilda
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles
Zaplątani: Serial
Age of Sail
Nowa generacja
Hotel Transylwania 3
Niko and the Sword of Light
The Adventures of Rocky and Bullwinkle
Grinch
3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii
Miki w szortach
Mirai
Ruben Brandt, kolekcjoner
Big Mouth
BoJack Horseman
Spytaj Mądroboty
Zakątek Pomysłów
Kung Fu Panda: The Paws of Destiny
Back to the Moon
Big Hero 6: The Series
Supermansion
Star Butterfly kontra siły zła
Mutafukaz
Tito i ptaki
To niezwykle ciasto!
Neputovanja
Solar Walk
Weekendy
Lost & Found
Grandpa Walrus
Bob's Burgers
Human Kind Of
The Venture Bros.
Dinotrux: Supercharged
Hej Duggee
Pidżamersi
Łowcy trolli
Avengers: wojna bez granic
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Krzysiu, gdzie jesteś?
Paddington 2
God of War
GRIS
Marvel's Spider-Man
Moss
Shadow of the Tomb Raider
Nie ma jak w rodzinie
Pete the Cat
Skylanders Academy
Unikitty
Bingo i Rolly w akcji
SpongeBob Kanciastoporty
The Epic Tales of Captain Underpants
Młodzi Tytani: Akcja! Film
Craig of the Creek
Między nami, misiami
Ben 10
Mała Wielka Stopa
Elena z Avaloru
Tom i Jerry Show
Mickey Mouse
Watership Down