Annie  2017  powrót
http://annieawards.org/
Nominacje: 28 listopada 2016
Wręczenie nagród: 04 lutego 2017
Miasto:
Los Angeles
Miejsce:
UCLA's Royce Hall
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
Zwierzogród (2016)
Akcja filmu rozgrywa się w świecie, w którym człowiek nigdy nie istniał, a zwierzęta stworzyły sobie swój własny cywilizowany świat. Główny bohater - lis zostaje posądzony o przestępstwo, którego się ...
 Nominowani
Gdzie jest Dory? (2016)
Kubo i dwie struny (2016)
Kung Fu Panda 3 (2016)
Vaiana: Skarb oceanu (2016)
Najlepsza animowana produkcja specjalna
Pear Cider and Cigarettes
...
 Nominowani
Audrie & Daisy
Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll
Little Big Awesome
Middle School: The Worst Years of My Life
Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany
Czerwony żółw (2016)
"Czerwony żółw" to uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne ...
 Nominowani
Daleko na północy (2015)
Kimi no Na wa.
Nazywam się Cukinia (2016)
Sarusuberi: Miss Hokusai
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Piper
...
 Nominowani
Blind Vaysha
Deer Flower
Pearl
The Path
Najlepszy animowany program telewizyjny
Bob's Burgers
za odcinek "Glued, Where's My Bob?",
...
 Nominowani
BoJack Horseman
za odcinek "Fish Out Of Water",
Long Live the Royals
za odcinek "Punk Show",
Simpsonowie
za odcinek "Barthood",
The Venture Bros.
za odcinek "Hostile Makeover",
Najeplszy animowany program telewizyjny dla przedszkolaków
Zakątek Pomysłów
za odcinek "Mighty Mud Movers / Having a Ball",
...
 Nominowani
Ask the StoryBots
za odcinek "Why Do I Have to Brush My Teeth?",
Peg + Kot
za odcinek "The Disappearing Art - Problem",
Puffin Rock
za odcinek "The First Snow",
The Stinky & Dirty Show
za odcinek "Squeak",
Najlepszy animowany program telewizyjny dla dzieci
Pora na przygodę!
za odcinek "Bad Jubies",
...
 Nominowani
Elena z Avaloru
za odcinek "A Day to Remember",
Voltron: Legendary Defender
za odcinek "Return of the Gladiator",
W te i nazad
za odcinek "My Fair Hatey",
Wojownicze żółwie ninja (2014)
za odcinek "Trans-Dimensional Turtles",
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci
Kubo i dwie struny (2016)
Jan-Erik Maas,
Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza ...
 Nominowani
Gdzie jest Dory? (2016)
Erick Oh,
Kung Fu Panda 3 (2016)
Ludovic Bouancheau,
Zwierzogród (2016)
Dave Hardin,
Zwierzogród (2016)
Chad Sellers,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w filmie aktorskim
Księga dżungli (2016)
Andrew R. Jones, Peta Bayley, Gabriele Zucchelli, i inni
...
 Nominowani
Gra o tron (2011)
Nicholas Tripodi, Dean Elliott, James Hollingworth, i inni
Kapitan Ameryka: wojna bohaterów (2016)
Steve Rawlins, Ebrahim Jahromi, Cedric Lo, i inni
Księga dżungli (2016)
Andrew R. Jones, Paul Story, Dennis Yoo, i inni
Warcraft: Początek (2016)
Hal T. Hickel, Jee Young Park, Kai-Hua Lan, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji telewizyjnej
Łowcy trolli
Mike Chaffe, za odcinek "Becoming, Part 1",
...
 Nominowani
Atomic Puppet
Barry Kennedy,
The Snowy Day
Rob Thomson,
Zakątek Pomysłów
Dan MacKenzie, za odcinek "Thinking Outside The Hoop / Fig's Hay- Maze-ing Wander",
Zakątek Pomysłów
Joe Heinen, za odcinek "Mighty Mud Movers / Having A Ball ",
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing
Auli'i Cravalho
Vaiana: Skarb oceanu (2016) jako Vaiana,
Jason Bateman
Zwierzogród (2016) jako Nick Wilde,
 Nominowani
Katie Crown
Bociany (2016) jako Tulip,
Art Parkinson
Kubo i dwie struny (2016) jako Kubo,
Zooey Deschanel
Trolle (2016) jako Bridget,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
Carlos Alazraqui
Pan Peabody i Sherman Show jako Ponce de León w odcinku "Ponce de León",
 Nominowani
Alison Brie
BoJack Horseman jako Diane Nguyen,
Will Townsend
Sezon na misia 4: Strach się bać jako Pan Weenie,
Leslie Carrara
Splash and Bubbles jako Bubbles w odcinku "I Only Have Eyespot/"Double Bubbles",
Lars Mikkelsen
Star Wars: Rebelianci jako Wielki Admirał Thrawn w odcinku "Hera's Heroes",
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane
Kubo i dwie struny (2016)
David Horsley, Eric Wachtman, Timur Khodzhaev, i inni
Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza ...
 Nominowani
Czerwony żółw (2016)
Mouloud Oussid,
Kung Fu Panda 3 (2016)
Matt Titus, Jeff Budsberg, Carl Hooper, i inni
Vaiana: Skarb oceanu (2016)
Marlon West, Erin Ramos, Blair Pierpont, i inni
Zwierzogród (2016)
Thom Wickes, Henrik Fält, Dong Joo Byun, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane w filmie aktorskim
Doktor Strange (2016)
Georg Kaltenbrunner, Mike Marcuzzi, Thomas Bevan, i inni
...
 Nominowani
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016)
Claude Schitter, Ben Folkman, Gary Boyle, i inni
Ghostbusters. Pogromcy duchów (2016)
Terence Bannon, Nicholas Tripodi, Daniel Fotheringham, i inni
Warcraft: Początek (2016)
John Hansen, Amit George Kuruvilla, Alexis Hall, i inni
Żywioł. Deepwater Horizon (2016)
Raul Essig, Mark Chataway, Amit George Kuruvilla, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej
Łowcy trolli
Victor Maldonado, za odcinek "Win, Lose or Draal",
...
 Nominowani
Falsyfikot
Raphaël Chabassol, za odcinek "28 Seconds Later",
Pig Goat Banana Cricket
Jennifer Wood, za odcinek "It's Time to Slumber Party",
Rain or Shine
Robin Davey,
W te i nazad
Benjamin Balistreri, za odcinek "The Night Out",
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym
Zwierzogród (2016)
Cory Loftis,
...
 Nominowani
Kubo i dwie struny (2016)
Shannon Tindle,
Sekretne życie zwierzaków domowych (2016)
Eric Guillon,
Trolle (2016)
Craig Kellman,
Vaiana: Skarb oceanu (2016)
Bill Schwab,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż
Kubo i dwie struny (2016)
Christopher Murrie,
Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza ...
 Nominowani
Niesamowity świat April
Nazim Meslem,
Sausage Party (2016)
Kevin Pavlovic,
Vaiana: Skarb oceanu (2016)
Jeff Draheim,
Zwierzogród (2016)
Jeremy Milton, Fabienne Rawley,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż w produkcji telewizyjnej
Miki w szortach
Illya Owens, za odcinek "Sock Burglar",
...
 Nominowani
Bob's Burgers
Mark Seymour, Chuck Smith, Eric Davidson, i inni
Niech żyje Król Julian
Jeffrey Michael Adams, David A. Craig, za odcinek "King Julien Superstar!",
Star Wars: Rebelianci
Alex McDonnell, Joe E. Elwood, za odcinek "Twilight of the Apprentice",
Wodogrzmoty Małe
Kevin Locarro, Andrew Sorcini, Nancy Frazen, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka
Mały Książę (2015)
Hans Zimmer, Richard Harvey,
...
 Nominowani
Batman: Return of the Caped Crusaders
Lolita Ritmanis, Michael McCuistion, Kristopher Carter,
Czerwony żółw (2016)
Laurent Perez Del Mar,
Sekretne życie zwierzaków domowych (2016)
Alexandre Desplat,
Sing (2016)
Joby Talbot,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej
Pearl
Scot Blackwell Stafford, Alexis Harte, JJ Wiesler,
...
 Nominowani
Bob's Burgers
Loren Bouchard, John Dylan Keith, za odcinek "Glued, Where's My Bob?",
Łowcy trolli
Tim Davies, Alexandre Desplat, za odcinek "Becoming, Part 1",
Miki w szortach
Christopher Willis, za odcinek "Dancevidaniya",
Star Wars: Rebelianci
Kevin Kiner, za odcinek "Twilight of the Apprentice",
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej
Zwierzogród (2016)
Rich Moore, Byron Howard,
...
 Nominowani
Czerwony żółw (2016)
Michael Dudok de Wit,
Kimi no Na wa.
Makoto Shinkai,
Kubo i dwie struny (2016)
Travis Knight,
Nazywam się Cukinia (2016)
Claude Barras,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej
Pearl
Patrick Osborne,
...
 Nominowani
A Love Story
Saschka Unseld,
Pora na przygodę!
Kirsten Lepore, za odcinek "Bad Jubies",
Sezon na misia 4: Strach się bać
David Feiss,
W te i nazad
Dave Thomas, Justin Nichols, Eddie Trigueros, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz
Zwierzogród (2016)
Phil Johnston , Jared Bush,
...
 Nominowani
Czerwony żółw (2016)
Michael Dudok de Wit, Pascale Ferran,
Kubo i dwie struny (2016)
Chris Butler, Marc Haimes,
Nazywam się Cukinia (2016)
Céline Sciamma,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej
Bob's Burgers
Lizzie Molyneux, Wendy Molyneux, za odcinek "The Hormone-iums",
...
 Nominowani
Puffin Rock
Davey Moore, za odcinek "The First Snow",
Simpsonowie
Dan Greaney, za odcinek "Barthood",
Simpsonowie
Rob LaZebnik, za odcinek "The Burns Cage",
Wodogrzmoty Małe
Shion Takeuchi, Alex Hirsch, Josh Weinstein, i inni
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia
Kubo i dwie struny (2016)
Nelson Lowry, Trevor Dalmer, August Hall, i inni
Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza ...
 Nominowani
Kung Fu Panda 3 (2016)
Raymond Zibach, Max Boas,
Mały Książę (2015)
Lou Romano, Celine Desrumaux, Alex Juhasz,
Trolle (2016)
Timothy Lamb, Kendal Cronkhite,
Zwierzogród (2016)
Matthias Lechner, David Goetz,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej
Pearl
Tuna Bora,
...
 Nominowani
Pan Peabody i Sherman Show
Chris Turnham, Eastwood Wong, Kevin Dart, i inni
Pora na przygodę!
Jason Kolowski, za odcinek "Bad Jubies",
Puffin Rock
Lily Bernard, za odcinek "The First Snow",
Rain or Shine
Robin Davey,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding
Zwierzogród (2016)
Dean Wellins,
...
 Nominowani
Gdzie jest Dory? (2016)
Trevor Jimenez,
Kubo i dwie struny (2016)
Mark Garcia,
Trolle (2016)
Claire Morrissey,
Vaiana: Skarb oceanu (2016)
Normand Lemay,
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej
Łowcy trolli
Hyun-Joo Song, za odcinek "Win, Lose or Draal",
...
 Nominowani
Atomic Puppet
Kyle Marshall, za odcinek "Sick Day",
Miki w szortach
Heiko Von Drengenberg, za odcinek "Road Hogs",
Milo Murphy's Law
Dan Povenmire, Kyle Menke, za odcinek "Going the Extra Milo",
Przygody Kota w butach
Ben Juwono, za odcinek "Prey Time",
Statystyki
Annie w 2017 roku
Zwierzogród
Kubo i dwie struny
Pearl
Łowcy trolli
Bob's Burgers
Vaiana: Skarb oceanu
Czerwony żółw
Zakątek Pomysłów
Pora na przygodę!
Miki w szortach
Księga dżungli
Pan Peabody i Sherman Show
Mały Książę
Pear Cider and Cigarettes
Piper