QR Code

Zabójcza broń 4

  (1998)  film

Lethal Weapon 4

Richard Donner
2018-04-02 10:34:43
2 godz. 7 min.
Plakat z filmu Zabójcza broń 4 (1998) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie gdy Riggs ściga Chińczyka przez miasto, można zauważyć, że Mela Gibsona dubluje kaskader.
Pistolet Beretta jest na tyle ciężki, że nie można go unieść w zębach. Riggs jednak robi bez trudu, gdy wdrapuje się na statek.
Nagrobek żony Riggsa jest stosunkowo mniejszy niż we wcześniejszych częściach filmu.
Podczas pościgu w jednym ujęciu widać w tle białe auto, które w kolejnym zmienia się na czarne.
Zmienia się tło podczas pościgu na autostradzie. Spowodowane jest to przeniesieniem akcji na autostradę w Las Vegas.
Tuż po tym jak Riggs skacze ze stołu na samochód, kolejny pojazd niszczy owy stół. W następnym ujęciu jest on jednak cały.
Gdy na autostradzie w Chińczyka uderza samochód, wyraźnie widać, że facet to zwykła kukła.
Kiedy Riggs wraz z kompanami wjeżdżają do budynku, gdzie ma miejsce wymiana pieniędzy, słychać, że na zewnątrz pada deszcz. Tymczasem pojazd, który wtarga do budynku, jest suchy.
W scenie, w której Murtaugh zabija Czwartego Ojca, słychać upadającą łuskę z naboju. Nie jest to możliwe, gdyż Roger strzelał z rewolweru, z którego łuski zostają w pistolecie.
Kiedy Wah Sing Ku zostaje zepchnięty przez Riggsa, policjant używa do tego podnośnika. W tej scenie widać, że Mela Gibsona zastępuje kaskader azjatyckiego pochodzenia.
Na atrapie rekina, który znajduje się na łodzi Rogera widoczne są szwy.
W scenie pościgu dwa pojazdy raz mają ubite boki, a raz nie.
Mężczyzna z karabinem i miotaczem ognia uszkadza samochód bohaterów. W następnym jednak ujęciu pojazd ten jest w stanie nienaruszonym.
Kiedy bohaterowie podsuwają kontener na śmieci dla wiszącego na fragmencie dachu Riggsa, kelner (który też przy tym uczestniczy) w jednym ujęciu popycha owy kontener nogą, by w następnym ujęciu robić to tułowiem.
Kiedy Riggs uruchamia w restauracji alarm przeciwpożarowy, włączają się spryskiwacze. Nie jest to możliwe, gdyż uruchamiają się one tylko wówczas, gdy czujniki wykryją wysoką temperaturę.
Samochód rodziny Murtaugh - stojący na podjeździe przed domem - ma takie same numery na tablicy rejestracyjnej, jak jeden z czarnych mercedesów, którym chińscy gangsterzy uciekają po autostradzie.
Pod koniec filmu podczas długiej strzelaniny, Murtaugh oddaje bez przeładowania 7-9 strzałów. Tymczasem jego Smith & Wesson może pomieścić tylko sześć pocisków.
Przedstawione w filmie banknoty 500 RMB (renminbi) w rzeczywistości nie istnieją.
Przód samochodu, którym chwilę wcześniej Murtaugh i Riggs przejechali przez pomieszczenie pełne biurek, jest nienaruszony.
W domu Murtaugh Riggs kieruje celownik laserowy na jednego z oprychów. Pomimo iż chwilę później Martin zdejmuje go już z muszki pistoletu, czerwony punkt nadal pozostaje na głowie Chińczyka.
Zadrapania na twarzy Leo Getza pojawiają się i znikają w finałowych scenach.
Podczas finałowej potyczki, Murtaugh oznajmia, że zostały mu tylko 4 naboje. Tymczasem ze swojego sześciostrzałowego rewolweru wypalił aż 5 razy.
Gdy pojazd chińskich przestępców zostaje staranowany przez drugi pociąg, po prawej jego stronie widoczne są kamery.
W scenie gdy więźniowie są wprowadzani do odrzutowca, samolot ma trzy silniki. Jednak w kokpicie maszyny widoczne są cztery zestawy mierników pracy silnika oraz cztery przepustnice.
W początkowej scenie filmu, gdy Riggs i Murtaugh są schowani za samochodem, kołnierzyk koszuli Murtaugh raz jest zapięty, a raz nie.
Gdy w początkowych fragmentach filmu wybucha cysterna, na jednym z ujęć widoczna jest maszyna, tworząca deszcz.
Gdy Murtaugh rozmawia ze swoją córką Carrie, na jednym z ujęć jej kurtka zwisa z ramienia, a dosłownie chwilę wcześniej była ona w zupełnie innym położeniu.
Gdy Murtaugh i Riggs przejeżdżają autem przez biurowiec, wciskają do oporu pedał gazu. Jednak kolejne ujęcie pokazuje, że tylne światła - sygnalizujące hamowanie - są włączone.
Gdy Martin, Lorna i mały Ping jadą wspólnie samochodem (tuż przed tym, jak chińscy gangsterzy próbują wepchnąć ich auto pod pociąg) widać wyraźnie, że samochód ma cyfrowy prędkościomierz. Natomiast w momencie, gdy są oni spychani na tory, zmienia się on w miernik analogowy.
Podczas pościgu po autostradzie, okno w samochodzie prowadzonym przez Murtaugh - od strony kierowcy - raz jest zamknięte (w ujęciach z dystansu), a raz otwarte (na zbliżeniach).
Podczas pościgu po autostradzie, lusterka na aucie Riggsa i Murtaugh pojawiają się i znikają pomiędzy ujęciami.
W szatni Murtaugh nosi koszulę zapiętą pod samą szyję. Następnie wstaje i ją zdejmuje. W kolejnym ujęciu znowu ma ją na sobie. Chwilę później znika ona na dobre.
Kiedy w finałowej potyczce Murtaugh i Riggs strzelają razem do oprychów, Roger trzyma pistolet automatyczny. W pewnej chwili akcja (na moment) przenosi się w inne miejsce, a gdy znów oglądamy Martaugh, trzyma on już swój 6-strzałowy rewolwer.
Podczas pościgu po autostradzie Riggs uderza nogą stolika w przednią szybę czarnego mercedesa. Tworzy się w niej dziura i pęknięcia dookoła niej. W kolejnych jednak ujęciach widać tam jedynie dziurę, bez dodatkowych uszkodzeń na szkle.
Gdy na początku filmu cysterna wylatuje w powietrze, po lekkim wzniesieniu się, zaczyna opadać w miejsce, gdzie początkowo stała. Tymczasem w następnym ujęciu nagle ląduje ona na samochodzie Murtaugh i Riggsa.
Gdy pod koniec filmu detektyw Butters osłania Murtaugh własnym ciałem, Roger podtrzymuje mu głowę. W scenie tej krawat Danny'ego Glovera raz leży na klatce piersiowej Chrisa Rocka, a raz spoczywa na jego ramieniu.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.