QR Code

X-Men: Days of Future Past

Bryan Singer
2013-09-03 00:00:00
Plakat z filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
5.3 (6)
Ciekawostki 
Role
Pierwotnie Josh Helman miał być obsadzony w roli młodego Caina Marko / Juggernauta, ale ponieważ zrezygnowano z tej postaci, zaproponowano mu rolę młodego Williama Stykera.
Traska zagrał Peter Dinklage, Bryan Singer był pod wrażeniem jego kreacji Tyriona Lannistera w serialu "Gra o tron", jak też z uwagi na jego wzrost, stąd decyzja o obsadzeniu go w tej roli.
Anna Paquin powtórzyła swoją rolę Rouge. Pomimo iż pojawia się ona w zwiastunach i promocji produkcji, wszystkie sceny z jej udziałem zostały wycięte z ostatecznej wersji filmu.
Kelsey Grammer miał powtórzyć rolę Bestii, jednak musiał zrezygnować z udziału w produkcji, ze względu na wcześniejsze zobowiązania wobec filmu "Transformers: Wiek zagłady" .
Alan Cumming odmówił ponownego wcielenia się w postać Nightcrawlera ze względu na uciążliwą charakteryzację.
Jamie Campbell Bower i Nico Tortorella startowali w castingu do roli Pietro Maximoffa / Quicksilvera. Ostatecznie angaż otrzymał Evan Peters .
Jason Flemyng miał ponownie wystąpić w roli Azazela (jeszcze gdy na stanowisko reżysera przymierzano Matthew Vaughn ), jednak na skutek późniejszych zmian w scenariuszu postać ta ostatecznie nie pojawiła się w filmie.
Matthew Vaughn miał wyreżyserować ten film.
Miejsca kręcenia
Zdjęcia kręcono w Montrealu oraz Vaudreuil-Dorion (Kanada).
Daty
Okres zdjęciowy trwał od 15 kwietnia do 17 sierpnia 2013 roku.
Inne
W komiksie "Days of Future Past" Mystique próbuje zamordować senatora Roberta Kelly'ego, co w efekcie doprowadza do otwarcia programu Sentinel. W filmie Mystique pozostaje zabójczynią, ale ponieważ senator ginie w "X-Men", celem staje się prezydent USA, Richard Nixon.
Dodanie Evana Petersa jako Pietro Maximoffa (Quicksilvera) do obsady wywołało szeroką dyskusję nad tą postacią, która pojawia się również w "Avengers: Czas Ultrona" (zagrał ją Aaron Taylor-Johnson ). Ostatecznie w maju 2013, po wyjaśnieniu kwestii prawnych związanych z licencją na korzystanie z postaci, roku Marvel oraz Fox Studio doszli do porozumienia i Quicksilver pojawił się w obu produkcjach, jednak pod pewnymi warunkami: w filmie Bryana Singera miało nie być jakichkolwiek odniesień do członkostwa w Avengers, a w filmie Jossa Whedona jakichkolwiek aluzji do relacji z X-Men oraz Magneto. Dodatkowo w obu filmach nie można używać w odniesieniu do niego określenia "mutant". Ponadto Evan Peters nie może się ponownie wcielić w postać w innej produkcji niepowiązanej z X-menami, a Aaron Taylor-Johnson weźmie udział w kolejnej części Avengers. Ma to uniknąć powiązania z seriami.
Filmowcy wybrali fabułę komiksu "Days of Future Past", gdyż dawało to możliwość połączenia wątków serii oraz spotkania aktorów ze starszych filmów o mutantach z obsadą filmu "X-Men: Pierwsza klasa" .
Grająca postać Mystique Jennifer Lawrence nosiła specjalne body, gdyż poprzedni strój z filmu
Ponieważ film porusza wątek podróży w czasie, reżyser Bryan Singer przeprowadził konsultację z Jamesem Cameronem, który w swoich dwóch filmach o Terminatorze skorzystał z tego pomysłu. Omawiali teorię strun oraz alternatywnych światów.
W filmie wykorzystano odrzuconą podczas montażu "X-Men: Pierwsza klasa" scenę, gdzie Xavier manipuluje psychicznie człowiekiem, by ten uwierzył w to, że Magneto jest transwestytą.
Scenograf John Myhre w ramach ciekawostki ukrył na planie wiele symboli "X".
Na potrzeby produkcji stworzono model robota Sentinel w rzeczywistych rozmiarach według komiksowego wzoru z 1973 roku.
Bryan Singer nakręcił sceny z udziałem mutanta Quicksilvera w specjalnym formacie do 3600 klatek na sekundę w celu pokazania jego szybkości.
Chris Claremont, scenarzysta oryginalnego komiksu "Days of Future past", był konsultantem na planie filmu.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.