QR Code

Wonder Woman

  (2017)  
film

Plakat z filmu Wonder Woman (2017) - Polecam Film
Plakat z filmu Wonder Woman (2017) - Polecam Film
Plakat z filmu Wonder Woman (2017) - Polecam Film
Plakat z filmu Wonder Woman (2017) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
6.4 (11)
Błędy / Wpadki w filmie 
Kiedy Diana odbija pierwszy pocisk podczas walki w zaułku, trafia on w ręce Steve'a, mimo to słychać dźwięk uderzenia naboju w podłoże.
Kiedy Steve i Diana zostają zatrzymani w zaułku przez niemieckich bandytów, jeden z nich przystawia pistolet do głowy Steve'a, w którym iglica jest odchylona do tyłu. Jednak podczas dalszej części tej sceny słychać dźwięk odchylania iglicy.
Podczas desantu niemieckich żołnierzy na plażę, w tle widać okręt wojenny, który z pewnością przekroczył barierę ukrywającą wyspę. Jednak to ostatni raz kiedy go widzimy - nie pokazano, ani nie wytłumaczono co się z nim stało później.
Po wyzwoleniu miasta Veld, Diana i Steve bawią się na rynku pijąc piwo. Diana trzyma kubek w lewej ręce po czym ustawia go na fontannie. Jednak w następnym ujęciu, gdy Steve wstaje i zaprasza ją do tańca, Diana trzyma kubek w prawej ręce i ponownie go ustawia na murku.
Kiedy Steve ubiera się po kąpieli, słychać dźwięk rzepu, jednak mundur z czasów pierwszej wojny światowej, który zakłada, posiadał tylko guziki.
Oficerowie niemieckich wojsk podczas pierwszej wojny światowej rzadko byli ogoleni. Gdyby byli pilotami, mogli być, jak np. słynny Czerwony Baron. Jednak generał Ludendorff został nieprawidłowo ukazany jako ogolony.
Akcja filmu toczy się w 1918 roku, jednak przewoźnik kolejowy "Southern Railway" powstał dopiero po 1 stycznia 1923 roku.
Piosenka "Sous les ponts de Paris", którą słychać w belgijskiej kawiarni, została napisana w 1913 roku. Jednak odtwarzana wersja została nagrana przez urodzoną w 1913 roku francuską piosenkarkę Lucienne Delyle dopiero w 1950 roku.
Gdy belgijscy mieszkańcy miasteczka piją piwo i tańczą, rozbrzmiewająca w kawiarni piosenka okazuje się trzeszczącym nagraniem Édith Piaf. Talent tej piosenkarki został jednak odkryty dopiero w latach trzydziestych.
Akcja filmu toczy się pod koniec pierwszej wojny światowej, w 1918 roku, jednak samolot, który Steve Trevor kradnie to Fokker Eindecker służący w armii w latach 1915-1916.
Podczas sceny na zewnątrz kawiarni "Cafe Buvette" ciągle zmienia się oddech Diany i Steve'a. Raz widać parę z ich ust, a raz nie, pomimo panującej zimnej aury.
Kiedy Chris opowiada Amazonkom na temat Niemców, którzy w Turcji budują specjalne bomby, pokazany obiekt na ekranie ma dwie flagi osmańskie: jedna z nich to biały księżyc, a drugi to biała gwiazda na czerwonym tle. Te flagi należą do dzisiejszej Turcji. Jednak flaga osmańska używana między 1844 a 1936 rokiem, choć była bardzo podobna, to miała wyraźnie większy księżyc i również dużą gwiazdę na nim. Od 1918 roku, kiedy to rozgrywa się fabuła tego filmu, Imperium Osmańskie aż do końca używało tej flagi.
W chwili, gdy Steve tłumaczy Dianie sens małżeństwa, zaczyna jej recytować formułkę wypowiadaną podczas ślubu jako: "kochać, czcić i pielęgnować" zamiast "kochać, czcić i być posłusznym". Ta feministyczna zamiana słów nastąpiła jednak dopiero w latach siedemdziesiątych.
Podczas sceny w okopie, gdy Diana próbuje przekonać Steve'a, aby pomogli mieszkańcom wioski Veld, w tle za nią widać żołnierza na drabinie patrzącego w stronę ziemi niczyjej. W sekwencji ujęć, która pokazuje raz Steve'a a raz Dianę, żołnierz nagle znika.
W jednej ze scen Diana przechodzi przez błoto, jednak chwilę później jej buty są perfekcyjnie czyste.
Generał Erich Ludendorff w 1918 roku służył na wschodnim froncie pierwszej wojny światowej, a nie jak przedstawiono w filmie, na zachodnim.
Pod koniec filmu, w kilku scenach, pojawia się czołg Mark V. Jest to brytyjski model i nie mógłby znajdować się po niemieckiej stronie.
Gdy akcja przenosi się do Belgii można zauważyć na rzece łódź o nazwie "Édith Piaf". Jednak w roku 1918 ta słynna francuska piosenkarka miała zaledwie trzy lata i nie rozpoczęła jeszcze kariery muzycznej.
Podczas finałowej walki, na terenie bazy wojskowej, widać opancerzone hangary dla samolotów. Ten typ budowli nie był stosowany przed latami 80. XX wieku.
Generał Erich Ludendorff, w przeciwieństwie do wydarzeń przedstawionych w filmie, przeżył I wojnę światową i zmarł dopiero w 1937 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.