QR Code

Wonder Woman

  (2017)  film

Patty Jenkins
2016-07-24 07:58:45
Plakat z filmu Wonder Woman (2017) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
6.4 (11)
Ciekawostki 
Role
Eva Green była brana pod uwagę do roli doktor Poison.
W styczniu 2001 roku, wytwórnia Silver Pictures zatrudniła w roli scenarzysty Todda Alcotta. W sierpniu 2003 roku zastąpiła go Laeta Kalogridis, a z kolei jej następcą, w marcu 2005, został Joss Whedon, któremu powierzono także stanowisko reżysera, Jednak on też nie związał się na stałe z projektem i zrezygnował z dalszej pracy w wyniku rozbieżności co do scenariusza.
Liam Hemsworth i Alexander Skarsgård odrzucili rolę Steve'a Trevora.
Cate Blanchett odrzuciła ofertę zagrania jednej z ról.
W roli reżysera brani byli pod uwagę: Angelina Jolie, Kathryn Bigelow, Catherine Hardwicke, Mimi Leder, Karyn Kusama oraz Julie Taymor i Tricia Brock . W końcu wybrano Michelle MacLaren, która jednak 13 marca 2015 roku zrezygnowała z powodu różnic artystycznych.
Nicolas Winding Refn był zainteresowany wyreżyserowaniem filmu, a jego wybranką do roli Wonder Woman była Christina Hendricks .
Nicole Kidman odrzuciła ofertę zagrania roli Królowej Hippolity.
Lauren Shuler Donner była zainteresowana udziałem w produkcji filmu.
W 1996 roku Ivan Reitman miał być scenarzystą i reżyserem filmu.
Cobie Smulders była brana pod uwagę do roli Diany Prince. Ostatecznie została zaangażowana do użyczenia głosu Wonder Woman w animacji "LEGO® PRZYGODA" .
Prowadzono rozmowy, aby Lynda Carter, czyli Diana Prince ze słynnego serialu "Wonder Woman" z 1975 roku, wystąpiła w niewielkiej roli. Jednak nie udało się do tego doprowadzić.
Początkowo jedną z przeciwniczek Wonder Woman miała być czarodziejka Circe, a do jej roli przymierzana była Eva Green .
Diana Prince pracuje pod przykrywką dla Steve'a Trevora jako sekretarka. Jest to nawiązanie do serialu "Wonder Woman" z 1975 roku, w którym tytułowa bohaterka zajmowała podobne stanowisko administracyjne u boku Steve'a (podoficer kancelaryjny Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych ze stopniem bosmana).
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu powstały w Arundel, Farnham, Londynie, Lower Halstow, Southend-on-Sea, Tilbury, w studiach Leavesden w Watford (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Andrii, Camerota, Palinuro, Materze, Ravello (Włochy) i Paryżu (Francja).
Daty
Film kręcono od 13 listopada 2015 roku do 9 maja 2016 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.