QR Code

like/dislike image

Toy Story 3 (2010) film | Polecam Film

Toy Story 3 (2010) film

Toy Story 3
2010-01-08 00:00:00
Animowany
Familijny
Komedia
Twórcy przebojowych i przełomowych animacji ze studia Disney/Pixar zapraszają ponownie do pudełka z zabawkami! Ten wzruszajacy i rozbrajający film zapamiętasz na zawsze. W "Toy Story 3" znów zobaczysz Chudego, Buzza Astrala i wszystkie zabawki znane z poprzednich części. Przed nimi nowe przygody i nowi znajomi - niektórzy pluszowi, niektórzy plastikowi - a wśród nich Barbie, Ken, jeż z aktorskim zacięciem - Baron von Cicho i pachnący truskawkami Miś Tuliś. Andy wybiera się na studia. Chudy, Buzz, Jessie i pozostałe zabawki z niepokojem myślą o swojej przyszłości. W wyniku nieporozumienia trafiają do przedszkola "Słoneczko", gdzie poznają wiele nowych zabawek i rozpoczynają nową przygodę...
Lee Unkrich
Tom HanksTom HanksChudy (głos)
Tim AllenTim AllenBuzz Astral (głos)
Joan CusackJoan CusackJessie (głos)
Ned BeattyNed BeattyMiś Tuliś (głos)
Don RicklesDon RicklesPan Bulwa (głos)
Michael KeatonMichael KeatonKen (głos)
Wallace ShawnWallace ShawnRex (głos)
John RatzenbergerJohn RatzenbergerHamm (głos)
Estelle HarrisEstelle HarrisPani Bulwa (głos)
John MorrisJohn MorrisAndy (głos)
Plakat z filmu Toy Story 3 (2010) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
34.7
4.7 (3)
Ciekawostki 
Role
Nowego głosu psu Cienkiemu użyczył Blake Clark, zastępując Jima Varneya, który zmarł w 2000 roku.
Lee Unkrich, który pracował nad montażem przy poprzednich częściach, tym razem zastąpił Johna Lassetera na stanowisku reżysera w "Toy Story 3" .
Reżyser Lee Unkrich użyczył głosu Jackowi w pudełku, który krzyczy "Nowe zabawki!", gdy zabawki Andy'ego przybywają do Sunnyville.
Sid Phillips, czarny charakter z pierwszej części serii, pojawia się w filmie na chwilę jako śmieciarz. Można go rozpoznać poprzez taką samą czarną koszulkę z czaszką, jaką nosił w pierwowzorze. Głosu ponownie użyczył mu Erik von Detten .
Inne
Jest to drugi sequel nakręcony po "Toy Story 2" przez Disney Pixar Animation.
Logo A113, które pojawia się w większości filmów Pixara, tym razej znajduje się na tablicy rejestracyjnej z tyłu samochodu mamy Andy'ego.
Lee Unkrich i zespół animatorów zgodzili się ogolić głowy zanim rozpoczęto prace nad filmem.
Lalka Kena w "Toy Story 3" robiona była na wzór tej z "Animal Lovin" z 1988 roku.
Pod koniec filmu w jednej ze scen można zobaczyć piłkę Luxo bawiącą się z innymi zabawkami.
Stworzenie scenariusza i scenorysu zajęło 2,5 roku.
Ken w przeciągu całego filmu nosi 21 różnych stroi.
W pokoju Andy'ego znajduje się chorągiewka z napisem ""PU". Pixar ma szkołę, w której pracownicy uczą się swego fachu, a jest to Pixar University - "PU".
W całym filmie łącznie pojawiają się 302 postacie.
U Chudego pojawia się 229 punktów animacji po ruchach jego twarzy.
Na twarzy Buzza pojawia się 215 różnych animacji.
Numer lokomotywy na początku filmu to 95. Jest to odniesienie do roku, w którym powstała pierwsza część "Toy Story" (1995).
Pociąg Lego, który pojawia się w otwierających sekwencjach, jest rzeczywistym produktem Lego.
W filmie po raz pierwszy odkrywamy, że Andy na nazwisko ma Davis. Można to wyczytać na jego dyplomie ze szkoły średniej, gdy Andy podchodzi do biuletynu elektronicznego, aby zobaczyć obrazek, na którym bedąc małym chłopcem bawi się zabawkami.
Ciężarówkę dostawczą Pizza Planet, która pojawia się w większości filmów Pixara, tym razem można zobaczyć w sekwencji retrospekcji, kiedy Lotso i jego przyjaciele nią podróżują.
W filmie można zobaczyć kalendarz z Pizza Planet, pojawiający się w każdym filmie Pixara, za wyjątkiem "Iniemamocni" (2004).
Dziewczyna Chudego, Bo Peep, nie pojawia się w filmie wraz z kilkoma innymi zabawkami. Tylko o trzech z nich wspomniano. W jednej ze scen Chudy smutnieje, gdy następuje przypomnienie, że Bo Peep się zgubiła.
W książce "The Art of Toy Story 3" początkowo pokazano, że niebieski dinozaur Trixie miał przynależeć do gangu Tulisia przy centrum daycare. Ostatecznie jednak w filmie jest to jedna z zabawek Bonnie i zostaje pozytywnym bohaterem.
To pierwszy film zrealizowany w Dolby Surround 7.1. System ten składa się z ośmiu kanałów audio, z następującym rozkładem kanałów: Left, Center, Right, Low-Frequency Effects (LFE), Left Surround, Right Surround, Back Surround Left i Back Surround Right
Numer telefonu komórkowego Andy'ego (wykręcany przez zabawki telefonem bezprzewodowym) to 555-8133. Jest to kolejne odniesienie do A133 (8 jest standardowym numerycznym zmiennikiem dla litery "A").
W scenach podczas napisów końcowych, Cienki mówi: "Golly Bob howdy!", co jest hołdem dla Jima Varney'a, który w poprzednich częściach podkładał mu głos. Zwrot ten był swoistym znakiem firmowym aktora.
Kiedy Barbie przedostaje się przez kolekcję ubrań Kena, znajduje zieloną koszulkę z orkiestrą marszową. Jest ona podobna do tej, którą nosił zespół The Beatles na okładce albumu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Barbie zapytana, z którego roku koszulka pochodzi, sugeruje rok 1967. Właśnie wtedy powstał ów album.
Na zwiastunie filmu zabawki kompletują sprzęt, aby utworzyć napis tytułowy. Trzeci z kolei kosmita, który mija Chudego, niesie ze sobą zbudowany z klocków Lego statek AXIOM-u z filmu "WALL-E" .
W jednej ze scen pan Bulwa gra na pianinie zabawce. Melodia, którą słyszymy to "Petrushka chord" - motyw z baletu skomponowany przez Strawińskiego o kukiełce, która ożywa.
Początek w stylu westernu pierwotnie był pomysłem na rozpoczęcie "Toy Story" (1995), jednak nic z tego nie wyszło.
Ostatnie ujęcie w filmie przed napisami końcowymi przedstawia białe chmury na tle niebieskiego nieba. Jest to odniesienie do początkowej sekwencji z "Toy Story" (1995), w której to na tapecie w pokoju Andy'ego był identyczny widok.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo