QR Code

To

  (2017)  
film

It

Plakat z filmu To (2017) - Polecam Film
Plakat z filmu To (2017) - Polecam Film
Plakat z filmu To (2017) - Polecam Film
Plakat z filmu To (2017) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
5.3 (4)
Błędy / Wpadki w filmie 
Gdy Beverly podpisuje się w zeszycie Bena, dziewczyna trzyma skuwkę od długopisu w ustach. Można dostrzec, że skuwka znika i wraca między ujęciami. 
Eddie wyraźnie mówi chłopakom, aby nie brali ciastek "Delicious Deals", należących do jego matki. W rzeczywistości te ciastka są produktem firmy Mrs. Freshley, która powstała dopiero w 1994 roku, a pudełka użyte w filmie mają nawet współczesny wzór. 
Radiowozy policyjne mają z czerwone i niebieskie światła, w rzeczywistości te używane w stanie Maine posiadają tylko o kolorze niebieskim.
Słuchawki Ben'a wyglądają jak plastikowe modele z 1995 roku, a nie z lat 80-tych.
Eddie łamie ramię po upadku przez dziurę w podłodze. Jednak gdy ląduje na ziemi można zauważyć, że kończyna jest cała, dopiero w późniejszych ujęciach wygląda na złamaną.
Kiedy Stanley jest w synagodze, gdzie przygotowuje się do swojej Bar Micwy, a Rabbi każe mu zamknąć książkę, okładka jest po lewej stronie, a z góry można dostrzec, że księga jest ułożona do góry nogami. W rzeczywistości książki zapisane w języku hebrajskim mają okładki z prawej strony.
W szkolnej toalecie, gdy Beverly gasi papierosa o ścianę kabiny, można zauważyć, że trzyma go w prawej dłoni. W następnym ujęciu niedopałek pojawia się w lewej ręce.
Kiedy pociąg przejeżdża przez most można dostrzec, że zarówno lokomotywa i kontenery pochodzą ze współczesnych czasów.
Fragment szkła, którym Bill nacina dłonie przyjaciołom, nie jest ubrudzone krwią, chociaż ani razu nie był wycierany. 
Ostatniego dnia w szkole, niektóre dziewczyny wylewają śmieci na Beverly w łazience. Bev używa swojej torby z książkami, aby częściowo się osłonić, a niedługo później, gdy rozmawia z Benem na zewnątrz, dziewczyna jest czysta i sucha, podobnie jak i jej torba.
Kiedy Eddie łamie sobie rękę, jego przedramię jest nagle dłuższe niż powinno.
Miasteczko Derry znajduje się w stanie Maine, jednak lokalny pomnik wojenny, upamiętnia ludzi, którzy walczyli i zginęli w wielkiej wojnie "dla króla i kraju", co ujawnia, że zdjęcia do filmu kręcono na terenie Kanady.
W niektórych ujęciach można dostrzec zaparkowane współczesne auta.
Bill nosi zegarek na prawej ręce, jednak można dostrzec, że czasomierz między ujęciami znajduje się na przemian na lewej i prawej kończynie.
W pokoju Billa wisi plakat filmu "Sok z żuka", jest to przedruk powstały kilka lat później co można dostrzec po ułożeniu napisów.
W kanale, Eddie mówi, że woda zawdzięcza swój szary kolor zawartości ubikacji. W rzeczywistości woda miałaby czarną barwę, szara woda pochodzi ze zlewów, wanien oraz pryszniców.
Kiedy Bev siedzi w wannie, czytając wiersz na kartce pocztowej, odkłada ją potem tekstem do góry. Później zmienia się nie tylko położenie karty, ale strona z zapisanym tekstem znajduje się po drugiej stronie.
Rower Billa o nazwie "Silver" ma niespójne czarne oznaczenie po prawej stronie. Jest tam przez około 70 minut filmu, ale później znika, a sam rower wygląda na zupełnie inny egzemplarz.
Kiedy  Beverly spotyka "Klub Frajerów" w aptece, na pułkach można zauważyć produkt do pielęgnacji skóry - Olay, który w 1989 roku nosił jeszcze nazwę "Oil of Olay". 
W domu rodziny Denborough można dostrzec telewizor firmy Toshiba, który znalazł się w sprzedaży dopiero na początku 2000 roku. 
Na plakacie "Zabójczej broni 2" rozwieszonym na ścianie widnieje data premiery 4 lipca 1989 roku, jednak film zadebiutował dopiero 7 lipca. 
Podczas parady można dostrzec bęben firmy Yamaha, który znalazł się w sprzedaży dopiero w 1992 roku. 
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.