QR Code

To

  (2017)  film

It

Andres Muschietti
2017-07-21 10:50:02
Plakat z filmu To (2017) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
5.3 (4)
Ciekawostki 
Role
Aby przygotować się do roli Henry'ego Bowersa, Nicholas Hamilton przestudiował uważnie kreację swojego poprzednika, Jarreda Blancarda w miniserialu "To"
Bill Skarsgård przeprowadził badania w "psycho wszechświecie", aby znaleźć własny sposób na wykreowanie Pennywise'a. Inspirację czerpał z takich filmów jak: "Lśnienie" (1980), "Mechaniczna pomarańcza" (1971), "Mroczny rycerz" (2008) oraz "Milczenie owiec" (1991).
Cary Fukunaga zrezygnował z wyreżyserowania projektu z powodu różnic artystycznych i problemów z budżetem. Projektem byli zainteresowani Matt Duffer i Ross Duffer .
Do roli Pennywise'a rozważani byli Stephen R. Hart, Mark Rylance, Ben Mendelsohn, Hugo Weaving i Will Poulter . Tim Curry również dostał propozycję, ale odrzucił ją z powodu złego stanu zdrowia.
Do roli Beverly kandydowała Chloe Grace Moretz .
Do roli dorosłej Beverly kandydowała Jessica Chastain .
Ty Simpkins był obsadzony w roli Willy'ego Denbrougha, kiedy film miał reżyserować Cary Fukunaga .
Miejsca kręcenia
Film był kręcony w Toronto, Port Hope, Hamilton, Pickering, Oshawa (Kanada) i Bangor (Maine, USA).
Daty
Film kręcono od 27 czerwca do 20 września 2016 roku.
Inne
Sophia Lillis musiała w niektórych scenach stać na skrzyni, ponieważ miała wówczas nieco ponad 150 cm wzrostu co czyniło ją najmniejszą z obsady.
Bill Skarsgård przeszedł szkolenie na potrzeby filmu pod okiem człowieka-gumy.
Niektóre wątki dialogu zostały zaimprowizowane przez aktorów, w tym większość przekleństw Eddiego i Richiego. Jack Dylan Grazer (Eddie) był autorem niektórych kwestii dla [osFinn Wolfhard[/os] (Richie).
Kilka tygodni po premierze tego filmu w Moswie, Burger King Rosja złożył skargę przeciwko ich długoletniemu rywalowi, McDonaldsowi, chcąc zakazać tego filmu. Powodem miałby być fakt, że ich maskotka, Ronald McDonald, podobno przypomina Pennywise'a.
Projektantka kostiumów, Janie Bryant, oparła projekt kostiumu Pennywise'a na różne epokach historycznych, w tym średniowiecznej, renesansowej, elżbietańskiej i wiktoriańskiej. Kostium miał podkreślać nieśmiertelność Pennywise'a.
Podczas kręcenia sceny, w której prześladowcy nękają Ben na Kissing Bridge, Nicholas Hamilton uderzył Jeremy Ray Taylor w twarz podczas ujęcia
Bill Skarsgård nie spotkał się z młodzieżową obsadą do czasu pierwszego spotkania pomiędzy Pennywisem, a tzw. Klubem Frajerów. Było to celowe polecenie reżysera Andresa Muschiettiego, które miało prowadzić do większego wzbudzenia strachu u nastoletnich aktorów.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.