QR Code

Terminator 2: Dzień sądu

  (1991)  
film

Terminator 2: Judgment Day

Plakat z filmu Terminator 2: Dzień sądu (1991) - Polecam Film
Plakat z filmu Terminator 2: Dzień sądu (1991) - Polecam Film
Plakat z filmu Terminator 2: Dzień sądu (1991) - Polecam Film
Plakat z filmu Terminator 2: Dzień sądu (1991) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
7 (2)
Ciekawostki 
Miejsca kręcenia
Ekipa filmowa zbudowała plan zdjęciowy fikcyjnego szpitala Pescadero w nieczynnym kalifornijskim szpitalu Lakeview Terrace Medical Center, wzorując się na prawdziwym szpitalu psychiatrycznym w Atascadero (Kalifornia, USA).
Scenę kradzieży pieniędzy przez Johna nakręcono przy nieczynnym banku w Reseda, gdzie scenograf w miejsce okna wstawił dekorację bankomatu.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Los Angeles, Arcadii, Fontanie, Fremont, Lancaster, Long Beach, Malibu, San Jose, Santa Monica i na wyschniętym jeziorze El Mirage (Kalifornia, USA) oraz w Santa Fe (Nowy Meksyk, USA).
Korytarze zaplecza, którymi John Connor ucieka przed T-1000, a Terminator depcze róże, były nakręcone w prawdziwym Centrum Handlowym. Natomiast wspaniały moment pierwszej konfrontacji obu Terminatorów odbył się już w studyjnej dekoracji.
Daty
Zdjęcia do filmu kręcono od 9 października 1990 roku do 4 kwietnia 1991 roku.
Finanse
Film został wyprodukowany za rekordową w tamtym czasie kwotę pieniędzy. Budżet produkcji wyniósł 102 miliony dolarów.
Inne
Niektóre dźwięki świszczącego wiatru w prologu wykonał główny dźwiękowiec filmu, Gary Rydstrom, poprzez dmuchanie do mikrofonu. Słynny dźwięk czaszki pękającej pod stopami terminatora to nic innego, jak rozgniatany fistaszek.
W hiszpańskim dubbingu kwestię "hasta la vista, baby", zamieniono na "sayonara, baby".
Porażający, potężny huk wystrzału winchestera Terminatora, złożono z pięciu różnych dźwięków, ponieważ James Cameron stwierdził, że oryginalny dźwięk giwery jest za mało efektowny, jak na swego właściciela.
12-letni Edward Furlong, grający Johna Connora, na planie filmu przeżywał okres dojrzewania, co przysporzyło dodatkowej pracy dźwiękowcom, którzy aby zniwelować mutację głosu aktora, musieli cyfrowo ujednolicić wysokość jego głosu w trakcie filmu.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.