QR Code

like/dislike image

Shrek 2 (2004) film | Polecam Film

Shrek 2 (2004) film

Shrek 2
2010-01-08 00:00:00
1 godz. 32 min.
Plakat z filmu Shrek 2 (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Shrek 2 (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Shrek 2 (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Shrek 2 (2004) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
26.0
6 (2)
Ciekawostki 
Inne
Postać dobrej wróżki - Damy Fortuny powstała już na potrzeby pierwszego Shreka, ale została wycięta i po raz pierwszy pojawia się dopiero w części drugiej.

W filmie pojawia się dwukrotnie śpiewający i grający na pianinie Kapitan Hak. Za pierwszym razem śpiewa głosem Toma Waitsa, za drugim Nicka Cave'a.
William Steig, autor orygnalnej powieści, zmarł w trakcie produkcji. Ten film jest dedykowany jemu.
Najpierw wykonano trójwymiarowe modele wszystkich pomieszczeń potrzebnych do filmu - były one pomocne do tego, aby wyjaśnić reżyserom jak przygotowywać w danym miejscu ujęcie. Taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku projektów postaci "Shreka 2" - najpierw powstały one jako figurki z gliny, a nie rysunki na papierze.
Filmowcy początkowo chcieli aby Kot w Butach był bohaterem w angielskim typie. Stwierdzono jednak, że jest to zbyt konwencjonalne i zdecydowano aby postać ta była typem latynosa - wiedziano też, że osobą z idealnym dla tej postaci głosem jest Antonio Banderas.
W "Shreku 2," największa scena zbiorowa liczy prawie 6000 postaci. Są to mieszkańcy Zasiedmiogórogrodu, którzy pojawili się, aby powitać wracającą królewnę i jej męża.
Wzorami Shreka do naśladowania są Hulk, św. Patryk i Zielona Latarnia.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo