QR Code

like/dislike image

Sherlock Holmes (2009) film | Polecam Film

Sherlock Holmes (2009) film

Sherlock Holmes
2010-01-03 00:00:00
2020-08-18 21:06:07
Sherlock Holmes (2009) na IMDB
2 godz. 9 min.
Plakat z filmu Sherlock Holmes (2009) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
Tragarz mijający Sherlocka Holmesa i doktora Watsona z prawej strony, po zmianie ujęcia jest już z tyłu po lewej stronie.
W scenie, w więzieniu, w lewym uchu doktora Watsona jest widoczny aparat słuchowy lub jakieś inne urządzenie.
Kiedy Sherlock Holmes walczy w ringu, zauważa tam chusteczkę, którą zostawiła Irene. Kiedy detektyw upada na ziemię, chusteczka znika, w następnym ujęciu znowu możemy ją zobaczyć.
Gdy doktor Watson i Irene Adler rozkładają mapę - jej rogi przytrzymują ciężkimi przedmiotami. Po zmianie ujęcia mapa nie jest przytrzymywana - więc robią to jeszcze raz.
Podczas walki na przystani łodzi, Holmes potyka się o jedną z bardzo dużych sieci i przenosi ją o kilka centymetrów dalej, ujawniając w ten sposób, że jest wykonana z lekkiego materiału zamiast żelaza.
Kiedy Irene biegnie po dachu z gazowymi zbiornikami, każdy z nich trzyma oddzielnie, natomiast kiedy Lord Blackwood bierze urządzenie obydwie części połączone są widocznym spawem.
Podczas sceny w restauracji w niektórych ujęciach odbijają się w sztućcach światła studia.
Na początku filmu Tower Bridge jest całkowicie zbudowany, w ujęciu podczas sceny walki widać, że jest zbudowany tylko w połowie.
W kilku scenach można zauważyć nowoczesne czerwone żurawie w tle.
W scenie, kiedy Holmes i Watson skaczą do rzeki, aby dostać się do rzeźni Lorda Blackwooda, ich ubrania są mokre. W następnym ujęciu możemy zaobserwować suche szaty.
Podczas walki na moście Holmes używa siatki w walce z Lordem Blackwoodem, w następnym ujęciu siatka znika.
W wielu scenach Sherlock Holmes nosi koszulę z dołączonym kołnierzykiem, który został wprowadzony przez Van Huesen dopiero w 1929 roku.
Kiedy Sherlock Holmes eksperymentuje z wpływem muzyki na muchy, wspomina, że lecą one w sposób zorganizowany, gdy gra atonalna muzyka, która to faktycznie po raz pierwszy została napisana około 1908 roku przez kompozytora Arnolda Schönberga.
W pierwszym ujęciu ruchu ulicznego pojazdy poruszają się ruchem prawostronnym, natomiast w następnych ujęciach już lewostronnym.
Holmes opisując swoje dzikie uderzenie w walce na gołe pięści używa pojęcia "kosiarz". Pierwsze odnotowane użycie tego terminu datuje się na 1906 rok w Państwowej Policyjnej Gazecie.
Podczas końcowej sceny walki Lord Blackwood zrzuca Irene z platformy, można zaobswerwować, że poniżej nic nie ma prócz wody i łodzi. W późniejszym ujęciu okazuje się, że Irene leży na innej platformie.
Martwy ojciec Blackwooda mruga oczami w wannie.
Bohaterowie używają pojęcia fal radiowych, termin "radio" został jednak użyty po raz pierwszy dopiero w 1907 roku.
Kiedy Holmes zostaje zwolniony z więzienia za kaucją, trzyma w ręku gazetę, wydaną w piątek 19 listopada 1891 roku. W rzeczywistości 19 listopada w tamtym roku przypadał w czwartek.
Na początku filmu Holmes otrzymuje "Daily Graphic" z datą 13 listopada 1890 roku. Na awersie znajduje się informacja o zbliżającym się wykonaniu wyroku Lorda Blackwooda, do którego dołączone są fotografie Blackwooda, Holmesa i Watsona. The Daily Graphic był pierwszą gazetą, w której rozpoczęto druk fotografii, ale miało to miejsce dopiero w 1891 roku.
Kiedy Holmes wykonuje magiczny rytuał, kaleczy sobie palec dla kilku kropel krwi.  Następnego ranka, gdy rozmawia z Watsonem i Irene, nie ma oznak urazu na jego kciuku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo