QR Code

San Andreas

  (2015)  film

Brad Peyton
2015-05-29 16:36:39
1 godz. 40 min.
Plakat z filmu San Andreas (2015) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
7.2 (6)
Błędy / Wpadki w filmie 
Kiedy Ray i Emma po wyskoczeniu z samolotu spadają w stronę boiska do baseballu, Ray spogląda na zegarek w celu sprawdzenia wysokości i otworzenia czachy spadochronu. Jednak jego zegarek, Luminor 1950 Submersible 3 Days Automatic firmy Panerai, nie posiada wysokościomierza.
Uskok San Andreas nie jest wstanie wyzwolić trzęsienia ziemi o magnitudzie 9.0 lub wyższej. W związku z budową geologiczną całego regionu przyjęto, że wstrząsy mogą osiągnąć maksymalnie 8.3 stopnia.
Kiedy Ray i Emma spotykają na swej drodze starsze małżeństwo, odbicie kamerzysty jest widoczne w okularach staruszka oraz przez chwilę w szybie jego samochodu.
Kiedy Blake i Daniel lądują w Oakland możemy dostrzec dwa błędy. Pierwszy z nich w nazwie portu. "Oakland Municipal Airport" już nie istnieje, obecnie to "Oakland International Airport". Drugim błędem jest pokazanie złej wieży kontroli lotu. Zamiast tej z Oakland widzimy starą wieżę z międzynarodowego lotniska w San Francisco.
Kiedy Blake po raz pierwszy spotyka Bena, czekającego w poczekalni biurowca w San Francisco, w tle widzimy stalowy most Story Bridge w Brisbane (Australia).
W wielu ujęciach pokazujących destrukcję San Francisco, niektóre budynki, które zostały wcześniej zniszczone, takie jak biurowce Central Tower czy 650 California Street, nagle pojawiają się nienaruszone.
W scenie, gdy wszyscy uciekają ulicą w San Francisco, po jej drugiej stronie można dostrzec znak z logiem australijskiego banku "Bank of Bendigo".
Kiedy Emma wspina się po gruzach na szczycie budynku, aby dostać się do Raya czekającego w śmigłowcu ratunkowym, przechodzi tą samą drogą dwa razy.
W ujęciu pokazującym Zaporę Hoovera, w tle której widać most, jezioro Mead ma maksymalny poziom wody. W następnym ujęciu z mostu na zaporę, poziom zbiornika jest bardzo niski - widoczny jest wyróżniający się odcieniem pierścień okalający pobrzeże.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.