QR Code

Ronin

  (1998)  film

John Frankenheimer
2014-08-12 00:00:00
2 godz. 1 min.
Plakat z filmu Ronin (1998) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Ciekawostki 
Role
Ron Jeremy, mimo iż materiał z jego udziałem został usunięty, figuruje na liście płac jako Hyatt. Jest to nawiązanie do jego prawdziwego nazwiska - Ronald Jeremy Hyatt.
Miejsca kręcenia
Film kręcono w Arles, Paryżu, Cannes, La Turbie, Villefranche-sur-Mer i Nicei (Francja).
Inne
W trakcie kręcenia filmu zniszczono 80 samochodów.
Do kręcenia sceny pościgu wykorzystano dwa modele Citroena XM, które "zagrały" jeden i ten sam samochód. W trakcie oglądania tej sceny łatwo można zauważyć momenty, w których jeden z wozów zastępuje drugi - jedno z aut miało na masce stary znaczek Citroena, a drugie nowy. Tak więc łatwo poznać, które jest które.
Melancholijny motyw muzyczny z filmu zastał wykonany na duduku, tj. instrumencie dętym rodem z Armenii.
Podczas sceny pościgu przez Paryż, skorzystano z pomocy około 150 kierowców-kaskaderów.
W celu uzyskania dźwięków właściwych dla - biorących udział w filmie - europejskich aut, do Stanów Zjednoczonych sprowadzono wszystkie modele, a następnie zarejestrowano odgłosy ich silników.
W celu stworzenia odpowiedniego dla filmu klimatu, poinstruowano wydział scenograficzny, aby działał w zakresie barw stonowanych. Na potrzeby scen z udziałem tłumu, zabroniono statystom nosić ubrania o intensywnym, jasnym kolorze.
Skipp Sudduth poprosił Johna Frankenheimera o nie zastępowanie go kaskaderem w scenach samochodowych pościgów. Reżyser wyraził zgodę.
John Frankenheimer był właścicielem podobnego (brązowego) Mercedesa, jaki wykorzystano podczas kręcenia drugiego pościgu. Scenariusz nie precyzował, jakie auto zostanie wykorzystane w tej scenie, tak więc to reżyser zasugerował wybranie właśnie tej marki.
Daty
Zdjęcia do filmu rozpoczęto 3 listopada 1997 roku a zakończono 3 marca 1998 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.