QR Code

Przełamując fale

  (1996)  film

Breaking the Waves

Lars von Trier
2015-07-13 18:08:56
2 godz. 39 min.
Plakat z filmu Przełamując fale (1996) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
3.8 (12)
Błędy / Wpadki w filmie 
Mimo że akcja filmu rozgrywa się w latach 70. XX wieku, kierowca autobusu sprzedaje bilety przy pomocy nowoczesnego elektronicznego urządzenia.
Gdy sparaliżowany Jan próbuje popełnić samobójstwo, trzyma pojemnik z lekami pomiędzy lewą ręką a wierzchem prawej dłoni. Mimo to w następnym ujęciu wkłada do środka prawą dłoń, nie lewą.
W scenie, w której na platformie wiertniczej wydarza się wypadek, Jan podnosi swojego przyjaciela. Widoczna na drugim planie fontanna ropy na moment zupełnie się zatrzymuje.
Podczas przyjęcia urodzinowego Jana, pozycje poduszek i pocztówki zawieszonej na ścianie zmieniają się pomiędzy ujęciami.
Kiedy starszyzna rozpatruje, czy Bess nadaje się do wejścia w związek małżeński, kołnierzyk jej koszuli jest postawiony, a jej szal jest owinięty wokół niego. Gdy cała operacja kończy się, kołnierzyk zmienia swoje ułożenie, a szal owinięty jest wokół szyi Bess.
Kiedy Bess czeka w budce telefonicznej na połączenie od Jana, nieopodal Dodo nadjeżdża rowerem. Zatrzymuje się i naciąga nieco kaptur na głowę, ale w następnym ujęciu jest on naciągnięty do oporu.
Kiedy Bess leży w łóżku ze swoją szwagierką, koc zmienia swoje położenie pomiędzy ujęciami - raz zakrywa jej ramię, a raz nie.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.