QR Code

Back to the Future Part III

58 min.
Plakat z filmu Powrót do przyszłości III (1990) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
1 (2)
Błędy / Wpadki w filmie 
Butelka sosu Tabasco widoczna podczas sceny cucenia doktora Browna, jest zupełnie niezgodna z panującymi w tamtych latach standardami. Flaszka o kształcie, jak ta w filmie, zostały wprowadzone długo po roku 1885.
Wytwórnia placków Frisbie leżała w Connecticut, więc ciasto to nie mogło być dostępne w Kalifornii, gdzie toczy się akcja filmu.
Kiedy doktor Brown wpada do końskiego poidła, tylko część jego kołnierza jest mokra. Z kolei w następnej scenie, gdy barman i Marty go wyciągają, jest zmoczony całkowicie.
Podczas ucieczki przed Indianami Marty uszkadza jeden z baków DeLoreana. Widać, że paliwo cieknie pod podwozie z lewej strony. Tymczasem w rzeczywistości zbiorniki z paliwem DeLoreana nie są usytuowane po zewnętrznych stronach pojazdu, tylko bardzo blisko jego środka.
Po dodaniu do zbiornika paliwa w DeLoreanie whiskey, komponent wybucha. Pokazany dystrybutor paliwa to Bosch K-Jetronic. Montuje się go nad, a nie pod silnikiem, w przeciwnym razie może dojść do wybuchu.
Kiedy konie ciągną DeLoreana, można dostrzec smugę kondensacyjną samolotu.
Kiedy Marty powraca do jaskini znikają strzały, które wystrzelili w DeLoreana Indianie.
Pozycja teleskopu zmienia się w rękach doktora Browna podczas jego rozmowy z Klarą.
Kiedy Marty i doktor Brown wyskakują z pociągu, wyraźnie widać, iżMichael J. Fox i Christopher Lloyd zostali zastąpieni przez kaskaderów. 
Kiedy Buford Tannen wiesza Marty'ego przed gmachem sądu, zawiązuje linę wokół szyi chłopaka, robiąc jeden węzeł. Gdy jednak Marty wisi w powietrzu, zmaga się z trzema węzłami.
Kiedy Marty biegnie po ulicy do doktora Browna, który myśli, że odesłał go do przyszłości, słyszane odgłosy sugerują nam, że powinien nosić ciężkie buty z okutą podeszwą. Marty tymczasem przybiega w adidasach.
Kiedy doktor Brown chce uściskać Marty'ego na pożegnanie, trzyma rękę na jego ramieniu. Z kolei w następnym ujęciu ręka doktora znajduje się już na rękawie chłopaka.
Kiedy Marty i doktor Brown wdrapują się na pędzący pociąg, Marty'emu spada kapelusz. Mimo to jego nakrycie głowy pojawia się w kolejnym ujęciu.
Kiedy Marty bierze rano broń do ręki, w kaburze brakuje kilku naboi. Jednak gdy parodiuje przed lustrem scenę z "Taksówkarza", broń jest w pełni załadowana.
W niektórych scenach z doktorem Brownem i Clarą widać liny, które unoszą zastępujących aktorów kaskaderów.
Strzała, która trafiła w wehikuł podczas ucieczki przed Indianami powinna trafić od strony kierowcy, jeśli założyć, że wystrzelona była pod właściwym kątem. Jednak ta strona nie była odsłonięta w momencie pościgu.
Kiedy Clara pociąga za linę, zatrzymującą pociąg, wyraźnie widać, że scena jest filmowana od tyłu (można to zauważyć po sposobie wydobywania się pary z komina). Ponadto, Clara łapie się za linę wywołującą gwizd ostrzegawczy, a nie zatrzymującą pojazd.
Wielokrotnie zmieniają się cienie doktora Browna i Buforda Tannena, w scenie gdy ci kłócą się przy ratuszu.
Kiedy Marty i Jen spotykają Doca i Clarę w ich nowym pojeździe, cień pociągu nie porusza się, sam pociąg owszem.
Pozycja niedźwiedzia goniącego Marty'ego, zmienia się pomiędzy ujęciami.
Realia filmu są osadzone w 1885 roku. Pierwsza lokomotywa wyruszyła w podróż 11 lat później, w 1896 roku.
Chmury na niebie pojawiają się i znikają, kiedy Marty jest goniony przez Indian.
Aparat, którym zrobiono Marty'emu i Docowi zdjęcie przy zegarze ratuszowym został wynaleziony przynajmniej dwa lata później, w 1887 roku.
Krótkofalówka pojawia się i znika w rękach doktora, gdy ten próbuje przedostać się z lokomotywy do wehikułu.
Gdy Marty jest wieszany przez Tannena, pod jego prawą stopą przez chwilę widać rękę utrzymującą go w bezruchu podczas podnoszenia w górę.
Gdy Marty przechodzi przez stację kolejową, słychać dźwięk telegrafu, choć nie widać na stacji żadnych przewodów telegraficznych.
Zmienia się kolor i długość sierści niedźwiedzia w jaskini.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.