QR Code

Back to the Future Part III

Plakat z filmu Powrót do przyszłości III (1990) - Polecam Film
Plakat z filmu Powrót do przyszłości III (1990) - Polecam Film
Plakat z filmu Powrót do przyszłości III (1990) - Polecam Film
Plakat z filmu Powrót do przyszłości III (1990) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
1 (2)
Ciekawostki 
Role
Ze względu na uwielbienie pierwszej części filmu, rolę burmistrza Huberta proponowano aktorowi i byłemu prezydentowi USA, Ronaldowi Reaganowi. Jednak Reagan odmówił.
Rola Seamusa McFlya została napisana dla Crispina Glovera.
Miejsca kręcenia
Film nakręcono w USA, w stanach: Arizona (dolina Monument Valley), Kalifornia (Agoura Hills, China Flats, Los Angeles, Jamestown, Monrovia, Oxnard, Pacoima, Pasadena, Port Hueneme, Sonora, Sierra Railroad, Universal City) oraz Utah (dolina Monument Valley).
Inne
Zarówno druga jak i trzecia część "Powrotu do przyszłości" były kręcone jednocześnie.
Miasteczko Jamestown w stanie Kalifornia, w którym kręcono ujęcia rozgrywające się w 1885 roku, spłonęło w 1996 roku. Jak na ironię, przyczyną pożaru było - uderzenie pioruna.
Handel koni w 1885 należy do Pana Statlersa. W przyszłości (1985) sklep z samochodami Toyota jest nazwany "Statler Toyota".
Pierwszy film, w którym wykorzystano nowe logo wytwórni Universal, stworzone na 75-lecie istnienia wytwórni. Pokazywano je do 1997 r.
W czasie kręcenia sceny linczu Marty'ego, Michael J. Fox stracił na moment przytomność, o czym wspomniał w 2002 r. w swojej autobiografii "Lucky Man".
Clinta Eastwooda poproszono o zgodę na wykorzystanie jego imienia i nazwiska w filmie. Eastwood przystał na to i był bardzo zadowolony z hołdu w takiej formie.
Dzieci Mary Steenburgen przekonały ją, by wystąpiła w filmie.
Śmierć ojca Michaela J. Foxa opóźniła zdjęcia o dwa tygodnie.
Zegar na wieży ruszył 5 września 1885 r. o godz. 20:00. Piorun uderzył w zegar 12 listopada 1955 r. o godz. 22:04. To oznacza, że zegar działał przez dokładnie 70 lat, 2 miesiące, 7 dni, 2 godziny i 4 minuty.
Pierwotnie Tannen miał zabić szeryfa Stricklanda strzałem w plecy w obecności syna szeryfa. Scenę tę wycięto z filmu, gdyż była zbyt przygnębiająca. To dlatego zastępca szeryfa aresztuje Buforda w końcówce filmu, a nie Strickland.
Gale i Zemeckis doszli do wniosku, że o rodzinie McFly powiedzieli już wszystko w poprzednich częściach trylogii, dlatego w części trzeciej skoncentrowali się na doktorze Brownie.
Aby pokazać umiłowanie doktora Browna do Juliusza Verne'a, jego lokomotywa-wehikuł została zaprojektowana na wzór pojazdu "Nautilus" z filmu "20000 mil podmorskiej żeglugi" .
Przed wysłaniem Marty'ego do 1885 r. Doc mówi, że przenosi go w kinie dla zmotoryzowanych, gdyż nie chce, by Marty wpadł na drzewo, które istniało w przeszłości. W części pierwszej, jedną z pierwszych rzeczy na jaką wpada Marty na farmie po przenosinach do 1955 r. to sosna pana Peabody.
Kino dla zmotoryzowanych zostało zbudowane specjalnie na potrzeby filmu w Monument Valley i zburzone po zakończeniu zdjęć. Nie wyświetlono w nim nigdy żadnego filmu.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.