QR Code

Powrót do przyszłości II

  (1989)  
film

Back to the Future Part II

Plakat z filmu Powrót do przyszłości II (1989) - Polecam Film
Plakat z filmu Powrót do przyszłości II (1989) - Polecam Film
Plakat z filmu Powrót do przyszłości II (1989) - Polecam Film
Plakat z filmu Powrót do przyszłości II (1989) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
Gdy Biff popycha Lorraine na podłogę, kobieta jest bez butów. W następnym ujęciu obuwie już są założone na jej nogach.
Wentylacja z tyłu samochodu zmienia kolor ze srebrnego na czarny.
Kiedy Biff jest nieprzytomny, Marty klęczy obok niego, rozpina jego kurtkę i sięga po Almanac. W następnym ujęciu Biff ma już zapiętą kurtkę, a kolana Marty'ego są nad jego klatką.
Samochód Biffa zmienia swoją wielkość we wstecznym lusterku, kiedy wjeżdża do tunelu.
Kiedy DeLorean unosi się nad samochodem Biffa przed wjazdem do tunelu, Marty wydostaje się z samochodu i porusza się na poduszko-lotce. Zauważamy, że to, na czym porusza się Marty zmienia kolory w zależności od ujęć.
Kiedy po krótkiej rozmowie na ganku Strickland i Marty są atakowani przez terrorystów w alternatywnym 1985 roku, na skutek strzałów bandytów pękają doniczki na parapetach i przed drzwiami. Chwilę później wszystkie doniczki znikają.
Kiedy Marty obserwuje drugiego siebie podczas rozmowy z rodzicami, możemy zauważyć cień Biffa na ścianie. Grający go Thomas F. Wilson czeka na swoją kolej, by wejść na plan.
Kiedy Biff wjeżdża do tunelu, by dogonić Marty'ego, w refleksach jego kołpaka samochodowego możemy zobaczyć ekipę filmową.
Dystans, jaki dzieli Marty'ego przed wyjazdem z tunelu zmienia się w poszczególnych ujęciach.
W pewnym ujęciu wyraźnie widoczne są liny podtrzymujące gang Griffa, gdy ci ścigają Marty'ego na poduszko-lotkach.
Kiedy pan Strickland rozmawia z Martym na ganku, możemy zauważyć, że deklamuje kilka kwestii, należących do Marty'ego.
W scenie, kiedy doktor Brown, Marty i nieprzytomna Jennifer lądują w dzielnicy Hill Dale w 2015 roku, widać liny podtrzymujące DeLoreana.
Kiedy Marty porusza się na poduszkolotce po stronie samochodu Biffa, w jednym ujęciu jest zaraz przy nim a w następnym z tyłu wozu.
Włosy Doca z 1955 i 1985 są identyczne. Dopiero na początku rozmowy fryzura Doca z 1985 jest rozwichrzona.
Ekipę filmową widać w momencie, kiedy Griff wpada na szklane drzwi ratusza, tłukąc je.
Zmienia się samochód Biffa w 1955 roku. W zależności od ujęć użyty jest Ford z 1946 lub 1947 roku. Różnica jest zauważalna głównie w scenach z użyciem lamp parkingowych.
Kiedy stary Biff daje Almanac młodemu, okładka książki po dwóch stronach rusza się niezależnie od reszty przedmiotu.
Kiedy Marty zakrada się do biura Stricklanda, flaga USA i Kalifornii stoją koło siebie, daleko od leżących na biurku książek. W następnym ujęciu, kiedy Marty przesuwa flagę USA, ta druga znajduje się już przy książkach.
Zaraz przed wjazdem do tunelu widzimy Doca w samochodzie unoszącym się nad Biffem. Ruchy ciała i skręt kierownicą sugerują skręt auta w lewo. Dzieje się jednak na odwrót.
Doc posiada zegarki na obydwu nadgarstkach. Widoczne są na przemian i w różnych momentach filmu.
W momencie, gdy Marty opuszcza aleję, gdzie za pierwszym razem lądował DeLorean w 2015 roku, widzimy granatowy samochód z białym pasem podnoszący się do lotu. W następnym ujęciu pojazd ten ma już kolor błękitny.
W momencie, kiedy Doc ostrzega Marty'ego o tym, że Griff zapyta go o plany na wieczór i ma on odmówić, przez przypadek mówi Biff.
Kiedy Doc otwiera swoją walizkę z pieniędzmi z różnych czasów, statyw fotograficzny jest widoczny w odbiciu nesesera.
Kiedy Marty ucieka ze swojego domu w alternatywnym roku 1985, cień kamerzysty jest widoczny na jego koszulce, kiedy mija miejsce zbrodni na ulicy.
W momencie, kiedy stary Biff mówi, że widzi wiele podobnych rzeczy w tym wszystkim, ekipa filmowa jest widoczna w refleksie okna w restauracji.
Kiedy DeLorean ląduje w Hill Dale w 2015 widzimy, że makieta unosząca się "zamienia się" w samochód przy lądowaniu.
Kiedy Marty wraca do swojego domu w alternatywnym roku 1985, dziewczyna, która śpi w pokoju ma plakat z filmu "Dirty Dancing". Film powstał w 1987 roku, więc plakat nie mógł się znajdować w jej pokoju. Z drugiej strony był to czas alternatywny, więc wszystko mogło się zdarzyć.
Zanim Marty zaczyna grać w kawiarni w 2015 roku, rzuca swój kapelusz na konsolę. Kiedy widzimy automat z innej perspektywy, kapelusza tam nie ma.
Kiedy Marty macha do George'a na potańcówce podczas utworu "Earth Angel", słyszymy dźwięki elektrycznej gitary, pomimo, iż w tym momencie nikt nie gra.
W scenie otwierającej film godzina na zegarku Doca różni się od tej, która kończyła pierwszy film tej serii.
Marty nie posiada pod koniec części pierwszej trylogii zegarka. Pojawia się on magicznie na jego nadgarstku na początku drugiego epizodu.
Kiedy na początku filmu Doc przerywa Marty'emu rozmowę z dziewczyną, możemy zobaczyć odbicie kamery w lśniącej tablicy rejestracyjnej DeLoreana.
Podczas trwania rozmowy doktora Browna i Marty'ego (w momencie kiedy Marty wyraża obawy się o Jennifer i Einsteina), można dostrzec stojącego za Michaelem J. Foxem członka ekipy, trzymającego mikrofon.
Kiedy Marty i Doc są gotowi do powrotu do 1955 roku, Doktor mówi, że należy włączyć obwody czasowe. Jednak były one już włączone wcześniej, ciągłość filmu jest niezachowana a bohaterowie działają nieprawidłowo.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.