QR Code

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

30 min.
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
Parokrotnie w obu częściach filmu wspomniane jest iż Jack Sparrow spędzał czas w Singapurze. Tak naprawdę Singapur, w czasach, w których toczy się akcja filmu znany był jako wyspa Temasek. Teraźniejszą nazwę nadano Singapurowi dopiero na początku XIX w.
Podczas scen na Czarnej Perle możemy zauważyć, że statkiem steruje się kierując ster w kierunku skrętu. W dawnych czasach ster trzeba było zwrócić w kierunku przeciwnym do zamierzonego zwrotu.
Podczas pojedynku Willa z Norringtonem na poddaszu opuszczonego młyna, widać twarz kaskadera zastępującego Orlando Blooma.
Gdy Jack staje twarzą w twarz z Krakenem, odrażający potwór opluwa pirata wstrętną mazią od stóp do głów. W kolejnym ujęciu Sparrow jest czysty.
Kiedy pies dopływa na wyspę jest mokry, natomiast w następnym ujęciu jest suchy. Stan ten zmienia się w kolejnych ujęciach.
Jack obraca pierścienie, aby łatwiej uwolnić się z kajdan, jednak kiedy już je ściągnął pierścienie przyjmują wyjściowe ułożenie.
Kiedy Norrington przynosi serce Jonesa, przedmioty na biurku zmieniają położenie.
W barze w Tortudze jeden z trzech muzyków gra na instrumencie nazywanym koncertyną (harmonią ręczną), która wtedy nie była jeszcze wynaleziona. Wynalazł ją Charles Wheatstone w połowie XIX wieku.
Kiedy Elizabeth zamierza przykuć Jacka z tyłu statku widać członka ekipy. Nie jest to aktor, ponieważ wszyscy bohaterowie opuścili już statek.
Kiedy Latający Holender po raz pierwszy ostrzeliwuje Czarną Perłę, rufowe okno kabiny kapitana zostaje uszkodzone. Jednak gdy Latający Holender przygotowuje się do ostrzału Perły z potrójnych dział okno jest nienaruszone.
Podczas pierwszej rozmowy Jacka Sparrowa z Davym Jonsem, okrągła ozdoba we włosach Jacka znika i pojawia się między ujęciami. 
W scenie bitwy z Latającym Holendrem i Kompanią Wschodnioindyjską, Davy Jones odbiera jednemu z żołnierzy Becketta szablę i wbija mu ją w brzuch. Kilka minut później ten sam żołnierz wraz ze swym kolegą przelatuje ze statku na statek po linie.
Kiedy Elizabeth rozmawia z Norringtonem lewa część jej włosów znajduje się za jej ramieniem a w kolejnym ujęciu przed. 
Po scenie na wyspie kanibali, kiedy Will mówi do Jacka o wyroku na Elizabeth, Sparrow ma na tyle rozpiętą koszule, że widać prawdziwy tatuaż Johnny'ego Deppa (imię jego córki Lily Rose).
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.