QR Code

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Gore Verbinski
2017-04-07 11:54:37
2 godz. 30 min.
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Ciekawostki 
Role
Keith Richards, miał zagrać ojca Jacka Sparrowa, lecz musiał się wycofać z powodu trasy koncertowej.
Iain Glen, Jim Broadbent i Richard E. Grant byli rozważani do roli Davy'ego Jonesa.
Naomie Harris (Tia Dalma) grała równocześnie w filmie "Miami Vice", przez co wszystkie sceny z jej udziałem kręcone były tylko w weekendy.
Miejsca kręcenia
Film kręcono w USA (Los Angeles, Santa Clarita, Burbank) oraz na Dominikanie i na Bahamach.
Inne
To pierwszy sequel, w którym Johnny Depp zgodził się wystąpić.
Drugą i trzecią część "Piratów z Karaibów" kręcono jednocześnie.
Najtrudniejszą do realizacji sceną był pojedynek na toczącym się młyńskim kole. Zdjęcia do tej sceny trwały 4 tygodnie, średnica koła miała pięć metrów i ważyło ono 800 kg.
Rola ojca Willa Turnera wymagała od Stellana Skarsgarda wiele cierpliwości - codziennie spędzał u charakteryzatora sześć godzin.
Kraken - morski potwór przypominający ośmiornicę, z którego usług korzysta czasem Jones, w filmie pojawia się dwukrotnie, z czego raz daje się szczególnie we znaki Elizabeth. Ta scena była kręcona bez udziału Krakena, który jest tworem całkowicie komputerowym. W roli macek wystąpił sam reżyser, który biegał ponoć wokół aktorki, krzycząc "Jestem macką! Jestem macką!".
Jak się okazuje Kraken [potwór występujący w filmie] to nie jedynie wyobraźnia scenarzysty ale legendarny wodny stwór, który już w 1830 roku doczekał się roli m.in. w wierszu Alfred'a Tennyson'a. Następnie Jules Verne's wykorzystał go w swojej powieści "20 000 mil podwodnej żeglugi". Wystąpił nawet w trylogii Tolkiena, przypuszcza się, że mityczny Kraken wstąpił do Morii i przybrał postać Balina.
Niektóre sceny na Tortudze pochodzą z wyciętych scen z poprzedniej części filmu.
Davy Jones i jego 18-osobowa załoga są postaciami komputerowymi oprócz ojca Willa - Billa "Cholewy" Turner'a.
Keira (Elizabeth) wybłagała u producenta pocałunek z Johnnym Depp'em.
Przy scenach walki pracował George Marshall Ruge, który zajmował się takimi scenami także we "Władcy Pierścieni". Zatrudniono 80 kaskaderów i dublerów.
Jeden z głównych aktorów - Johnny Depp, który gra w filmie Kapitana Jacka Sparrowa zażyczył sobie zamiast pokoju w luksusowym hotelu statek. Aktor powiedział, że dzięki spędzaniu na nim czasu między zdjęciami, będzie w stanie prawdziwie wcielić się w kapitana Jacka Sparrowa.
Gore Verbinski nie powiedział aktorom, co stanie się z klatką wiszącą nad przepaścią. Chciał uzyskać ich naturalną reakcję, kiedy klatka zacznie się huśtać.
Zaskoczenie na twarzach obsady, wywołane pojawieniem się Barbossy nie jest udawane. Reżyser powiedział aktorom, że w domku Tii Dalmy pojawi się Ana Maria.
W czasie kręcenia scen na Bahamach, ekipa musiała się ewakuować do Los Angeles z powodu huraganu Wilma.
Jedną z trudniejszych do nakręcenia scen była ta, kiedy toczy się walka na lagunie podczas otwierania skrzyni umarlaka, ponieważ nastąpił przypływ i aktorzy wraz z kaskaderami byli dosłownie wsysani przez piasek.
We wszystkich częściach trylogii po napisach końcowych umieszczona jest krótka scena. W "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" jest to scena przedstawiająca wyspę na której Jack Sparrow, był przez pewien czas przywódcą tubylców, teraz jego miejsce zajął pies, który odciągnął uwagę tubylców od uciekających z wyspy piratów.
Daty
Zdjęcia do filmu kręcono od marca do 10 września 2005 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.