QR Code

Pirates of the Caribbean: At World's End

Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) - Polecam Film
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) - Polecam Film
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) - Polecam Film
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
W jednej z początkowych scen w Singapurze gdy Raghetti patrzy na Elizabeth przez szparę w podłodze jego oko ma brązowy kolor. Jednak przez cały film jego prawdziwe oko ma niebieski kolor, a brązowy ma jego sztuczne oko.
W scenie na białej pustyni pogoda powinna być zupełnie bezwietrzna, podczas gdy włosy kapitana Jacka Sparrowa wyraźnie poruszają się od lekkiej bryzy.
W scenie, w której Jack Sparrow jest uwięziony na Czarnej Perle, na jego prawej ręce jest kilka dużych zadrapań. Kilka minut później, kiedy Barbossa prowadzi załogę na ratunek kapitanowi, zadrapań już nie ma. 
Na początku filmu loki lorda Becketta są upięte za pomocą nowoczesnej, białej spinki.
W zbliżeniach widać, że Barbossa nosi soczewki kontaktowe, aby jego oczy wydawały się nabiegłe krwią.
W czasie sceny, w której Elizabeth wygłasza porywająca mowę do piratów, w zbliżeniach z przodu jej włosy są częściowo związane, a w ujęciach z tyłu są rozpuszczone i do tego mokre i posklejane, natomiast kiedy kończy przemawiać, włosy są rozpuszczone, ale suche. W tych samych scenach włosy Willa są czasami starannie związane do tyłu, a czasami rozpuszczone powiewają na wietrze.
W scenie bitwy, która rozpoczyna się po odkryciu kryjówki piratów w Singapurze, jeden z żołnierzy potyka się o stół. W następnym ujęciu z innego kąta, w zbliżeniu, widać, że znowu się on potyka i upada dokładnie w ten sam sposób.
Kiedy piraci przeskakują z jednego statku na drugi słychać, jak krzyczą "geronimo!", podczas gdy Geronimo żył w latach 1829-1909.
Port Singapur jest przedstawiony w filmie jako wyraźnie otoczony górami. W rzeczywistości Singapur jest małą płaską wyspą, której najwyższy punkt to Bukit Timah sięgający 164 metrów powyżej poziomu morza. 
Singapur został przedstawiony jako bastion chińskich piratów. W rzeczywistości, Chińczycy zaczęli migrować do Singapuru dopiero w połowie XIX i na początku XX wieku za panowania Brytyjczyków. 
Kiedy na początku filmu, chłopiec, którego mają powiesić, śpiewa piosenkę "Hoist The Colours" na jego zębach widać... aparat na zęby.
Kiedy Jack zaczyna rozmawiać z Kapitanem Teague widać, że Teague trzyma gitarę lewą ręką od dołu. W następnym ujęciu (z widokiem na twarz Jack`a), widać, że trzyma ją od góry. A już w następnym, kiedy Teague mówi: " Tu nie chodzi tylko o życie wieczne, Jackie" trzyma z powrotem od dołu.
Po tym jak Jack zostaje uratowany ze skrytki Davyego Jonesa zadrapania na jego kostkach na rękach znikają gdy pokazany jest on ze swoim małym teleskopem, a pojawiają się gdy uderza się w nos. 
Blizna Sao Fenga zmienia swoje położenie (przemieszcza się to w górę to w dół) w zależności od ujęcia.
Na początku filmu, kiedy pierwszy raz widzimy Sao Fenga, prawdziwe paznokcie grającego go aktora wystają spod doklejanych mu szponów. Najlepiej widać to, gdy drapie się po twarzy.
Gdy pierwszy raz pokazany jest Sao Feng widzimy, że ma zawiązany szalik. Wygląd węzła zmienia się między ujęciami.
Po tym jak Elizabeth zostaje mianowana kapitanem przez rannego Sao Fenga, uczesanie jej włosów zmienia się między ujęciami. Szczególnie widać to, gdy jest z Norringtonem na pokładzie. 
Gdy kapitan Villanueva mówi: "Wciąż zgadzam się z Sao Fengiem" rzeczy na stole zmieniają swoje położenie między ujęciami.
Kiedy Sao Feng uderza Jack`a, koronka na nadgarstku Jack`a jest ledwo postrzępiona i czysta. Jednak w poprzedniej scenie jest ona bardzo postrzępiona i brudna.
W Singapurze Elizabeth jest w nowoczesnych chińskich butach z gumową podeszwą i zapięciem.
Gdy Jack wypływa z piasku na wodę w skrytce Davy Jons`a kotwica pojawia się i znika między ujęciami.
W scenie bitwy z Latającym Holendrem i Kompanią Wschodnioindyjską, Davy Jones odbiera jednemu z żołnierzy Becketta szablę i wbija mu ją w brzuch. Kilka minut później ten sam żołnierz (wraz ze swym kolegą) 'przelatuje' po linie ze statku na statek.
Kiedy Will jest przetrzymywany przez Sao Fenga, lina, którą zawiązano na jego nadgarstkach zmienia się między ujęciami.
Kształt blizny Willa drastycznie zmienia się przez cały film.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.