QR Code

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
10 (1)
Błędy / Wpadki w filmie 
Gdy Will budzi się po nokaucie i rozgląda się po porcie, widać tę samą dziewczynkę, która grała małą Elizabeth, zamiatającą obejście.
Kiedy Barbossa otwiera poły swojego płaszcza - robi to obiema rękami i widać wyraźnie, że nic w nich nie ma. Natomiast w kolejnym ujęciu widzimy jak z jego ręki wypada jabłko... tylko skąd ono się wzięło... 
Pierwsza scena, w której Jack Sparow wkracza do portu: wyraźnie widać, że przy zejściu z masztu swojej łodzi wystawia prawą nogę. A w następnym ujęciu widać, iż jest to noga lewa.
W ujęciu, gdy aztecki medalion wpada do skrzyni z innymi monetami wyraźnie widać, że ma z obu stron taki sam obrazek. Jednak wcześniej, gdy mała Elizabeth pierwszy raz wzięła go do ręki widać było, że z drugiej strony jest nie czaszka tylko coś innego.
Napad piratów na Port Royal. Dwóch z nich goni Elizabeth po domu. Wtedy ona zrzuca jednemu na głowę żarzące się węgielki, a on krzyczy, że go parzą. Dziwne, bo przecież Barbossa sam stwierdził, że oni jako objęci klątwą nic nie czują, więc jak mogło tamtego parzyć...
W czasie walki między "nieżywą" załogą Barbossy i armią Norringtona jeden z jego żołnierzy ginie zabity szablą. Po chwili ten sam żołnierz znowu wchodzi na pokład statku i... ponownie umiera w taki sam sposób.
Podczas gdy Jack zjeżdża na linie, jeden z angielskich żołnierzy strzela ze swej broni więcej, niż jeden raz. Jest to niemożliwe, ponieważ broń powtarzalna została wynaleziona w XIX wieku, a akcja filmu toczy się w wieku XVIII.
W czasie pierwszej konfrontacji Jacka i Willa w kuźni na kamiennej ścianie obok paleniska wiszą żelazne maski i inne sprzęty. Później ich układ się zmienia.
Gdy Will, dostarczając szpadę czeka na Gubernatora Swanna, jest godzina 9:45, a gdy Gubernator wchodzi do pokoju jest 9:40.
Podczas jednej ze scen, w której Jack Sparrow steruje "Interceptorem" można zaobserwować całkiem współcześnie ubranego "pirata". To jeden z członków ekipy filmowej, który w tym czasie kręcił się po statku.
Kiedy Elizabeth próbuje uratować Jacka przed aresztowaniem, łańcuszek na jej piersi pojawia się i znika pomiędzy ujęciami.
Podczas, gdy Jack i komodor rozmawiają w łodzi o zasadzce, w kadrze pojawia się zielona płetwa nurka-widać ją po prawej stronie łódki.
Na początku filmu łańcuch z kajdanek Sparrowa jest wystarczająco długi, aby przerzucić go przez linę, jednak chwilę potem, gdy pirat pragnie uwolnić się z kajdanek, łańcuch ulega niewytłumaczalnemu skróceniu.
Pokojówka Elizabeth Swann umieszcza ogrzewacz z rozgrzanymi węgielkami w łóżku dziewczyny, kiedy ta w nim leży. Jednak sposób użycia ogrzewacza pokazany w filmie jest niepoprawny. Ogrzewacze były umieszczane w łóżku i wyjmowane z niego jeszcze przed wejściem śpiącego, gdyż w przeciwnym razie ludzkie stopy zostałyby upieczone.
We wszystkich ujęciach kapitan Barbossa ma wyraźnie brudne zęby, jednak gdy jego załoga ściga Interceptora uzębienie pirata jest śnieżnobiałe.
Podczas egzekucji Jacka używano szubienicy z opuszczanym trapem w podłodze, jednak model ten został wynaleziony dopiero w XIX wieku.
Kiedy Jack rozmawia ze strażnikami w doku na drugim planie można zauważyć mężczyznę wiosłującego w stronę klifu. W następnych ujęciach, kiedy kapitan rozmawia z żołnierzami, można dostrzec jak łódź odpływa coraz dalej. Jednak w pewnym momencie łódka nagle znika, jednak nie miała dość czasu by znaleźć się poza zasięgiem kamery.
Gdy Elizabeth odkrywa, że piraci są przeklęci jeden z korsarzy gra na concertinie (rodzaj harmonii ręcznej). Concertina została wynaleziona dopiero w 1829 r.
Gdy Jack rozmawia na wyspie Tortuga z załogą, Annamaria wskazuje na niego ręką, która między ujęciami zmienia się z lewej na prawą.
Podczas przyjęcia z okazji awansu komodora orkiestra gra utwór "Rule Britannia", który został skomponowany dopiero w 1740 r.
Kiedy Jack i Will wspinają się na pokład Dauntless tuż po podwodnym spacerze ich ubrania są całkowicie suche.
Kiedy Elizabeth spada z klifu jej kapelusz leci za nią. W następnym ujęciu kapelusz znika.
Jack próbował zwabić psa kością, którą trzymał w ręce, ale kiedy Will zszedł ze schodów i wyważył kraty, kość zniknęła.
Na końcu filmu Jack płynie w stronę "Czarnej Perły" a statek ma białe żagle. Gdy kapitan zostaje wciągnięty na pokład żagle zmieniają kolor na czarny.
Kiedy Will walczy z piratami w Port Royal, jeden z korsarzy uderza go w głowę. Podczas jego upadku można zauważyć za nim niebieski materac.
Na końcu filmu, kiedy Jack krzyczy do załogi "Na pokład szczury lądowe" u jego boku stoi pirat, a tuż za nim człowiek w białej koszulce i okularach przeciwsłonecznych.
Kiedy Jack walczy z Barbossą w jaskini, Barbossa wyciąga z siebie miecz Jacka i wbija mu go poniżej paska na klatce piersiowej, ale kiedy Jack staje w świetle księżyca, to pas jest poniżej miecza.
Podczas sceny walki Jacka i Willa w kuźni, Will podnosi prawą rękę z opaską, spod której widać tatuaż, który Orlando Bloom zrobił sobie podczas kręcenia "Władcy Pierścieni".
Barbossa przez lunetę ogląda statek i Sparrow zasłania mu go swoją głową. Przy takim powiększeniu lunety twarz Jacka powinna być zamazana, a widać ją dokładnie.
W scenie, kiedy Will przynosi do gubernatora miecz na początku filmu, gdy stoi sam w holu na zegarze jest 09:45. Natomiast chwilkę później jak rozmawia z gubernatorem jest 09:43! Czas leci do tyłu.
Przed skokiem do morza z Czarnej Perły, Elizabeth oddaje suknię Barbossie, a ten mówi, że jeszcze jest ciepła, chociaż przecież sam wcześniej mówił, że nie czuje już ciepła kobiecego ciała.
Kiedy Elizabeth je obiad z Barbossą na stole jest wiele świec. Ich wysokość zmienia się w kolejnych ujęciach.
Drewniane oko Ragetti'ego porusza się zsynchronizowane z jego normalnym okiem. W czasach, w których toczy się akcja filmu, takie oko mogło być nieruchome albo poruszać się niezależnie od drugiego. Być może jest tak dlatego, że jest pod wpływem klątwy, jednak gdy Ragetti staje się normalnym człowiekiem, oko nadal się tak porusza.
W scenie, w której Czarna Perła ściga Interceptora w jednym ujęciu widzimy Willa stojącego na rufie, a w kolejnym ujęciu wychodzi spod pokładu.
Kiedy piraci otwierają wrota posiadłości gubernatora widać, że cienie kładą się prostopadle, jednak kiedy oglądamy ten teren w ujęciu z okna Elizabeth widać, że są przesunięte bardziej w prawo.
W scenie pościgu Perły za Interceptorem ułożenie medalionu i jego łańcucha zmienia swe ułożenie między ujęciami.
Kiedy Jack zdejmuje kapelusz Anny Marii i ona policzkuje go, jej włosy zmieniają swoje ułożenie między ujęciami.
Chociaż Elizabeth została dwa razy mocno spoliczkowana (raz przez Bo'suna, a drugi raz przez Barbossę) na jej twarzy nie ma siniaków ani zaczerwienień.
Chociaż można by tak wnioskować po dźwięku, Jack nie rozdarł gorsetu Elizabeth (już wcześniej był on odpięty - widać było haczyki przy linii biustu).
Kiedy gorset Elizabeth jest rozcinany w celu wydobycia medalionu jej ręce zmieniają położenie między ujęciami.
Kiedy Barbossa wydobywa medalion z klatki piersiowej jest on cały zakrwawiony. Potem, kiedy Barbossa uderza Elizabeth, na medalionie nie ma krwi. Pojawia się ona w scenie, w której Will ratuje Elizabeth.
Kiedy Will zwisa z masztu i rozmawia z Jackiem, chmury nad jego głową zmieniają swoje położenie.
Kiedy Jack i Will siedzą pod mostem i Jack mówi "We're going to commandeer that ship. Nautical term", jego prawy policzek jest czysty. Kiedy zwraca się do Will'a z kwestią "One question about your business..." na jego policzku jest szeroka czarna smuga. Kiedy znowu się odzywa ("No worries...") jego policzek jest czysty chociaż wcale go nie dotykał.
W scenie w kuźni można dostrzec wiklinowy kosz ze sznurem. Sznur zmienia swoje ułożenie między ujęciami.
Kiedy Elizabeth znajduje się na pokładzie Czarnej Perły Bo'sun ją policzkuje. Wyraźnie słychać odgłos policzkowania jednak ręka Bo'suna ani przez chwilę nie dotyka twarzy Elizabeth.
Kiedy Elizabeth steruje Czarną Perłą w pierwszym ujęciu ster jest całkowicie opleciony liną. W następnych zwisa z niego zaledwie kilka sznurów.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.