QR Code

Piękna i Bestia

  (2017)  film

Beauty and the Beast

Bill Condon
2016-12-29 18:55:49
Plakat z filmu Piękna i Bestia (2017) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
9.3 (35)
Błędy / Wpadki w filmie 
Czarownica w lesie ma sowę. Na ekranie widzimy płomykówkę, jednak odgłosy, które możemy usłyszeć należą do puchacza. Płomykówki nie wydają dźwięków pohukiwania.
Kiedy Bella uczy dziewczynkę czytać, słowa są zapisane po angielsku, zamiast po francusku, mimo iż akcja filmu dzieje się we Francji.
W scenie na targu Bella kupuje chleb i chowa go do swojej torebki, która znika w kolejnej scenie.
W barze, gdy LeFou leży obok Gastona, jego lewe ramię kilkakrotnie zmienia położenie między ujęciami.
Gdy Bella rozmawia na moście z Bestią, słychać niewielki pogłos, który nie jest możliwy podczas rozmowy na zewnątrz, a pojawia się jedynie podczas konwersacji prowadzonej wewnątrz pomieszczenia. Wskazuje to na rozbieżność między dźwiękiem a rzeczywistością przedstawioną w filmie. 
Podczas sceny w barze Gaston stoi na blacie barowym i strzela w sufit, z którego zaczyna opadać gruz. W następnym ujęciu na barze nie widać gruzu.
Gaston używa pistoletu sztandarowego. Ekspert z bronią palną podczas testów szybkości miałby problemy z ponownym załadowaniem w mniej niż 15 sekund, jednak Gaston zdołał zrobić to w mniej niż 10 sekund, jednocześnie będąc zaangażowanym w walkę na znacznej wysokości.
Gdy Bella wchodzi spiralnymi schodami są one zbudowane zgodnie ze wskazówkami zegara, jednak gdy znajduje się już na szczycie okazuje się, że jest odwrotnie.
Na początku filmu dowiadujemy się, że od czasu rzucenia klątwy na zamek i jego mieszkańców minęło wiele lat. Przeklęte osoby nie starzały się, ponieważ po powrocie do pierwotnej postaci nadal były w tym samym wieku. Osób z wioski nie dotyczył czar i powinni się normalnie starzeć, a jednak mimo to byli w tym samym wieku, co podczas rzucenia zaklęcia na pałac.
Film rozgrywa się we Francji jednak wszyscy bohaterowie mówią po angielsku. Jedynie Płomyk mówi z ciężkim francuskim akcentem.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.