QR Code

Pianista

  (2002)  
film

The Pianist

Plakat z filmu Pianista (2002) - Polecam Film
Plakat z filmu Pianista (2002) - Polecam Film
Plakat z filmu Pianista (2002) - Polecam Film
Plakat z filmu Pianista (2002) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
Na początku filmu kiedy to rodzina Szpilmanów słucha audycji radiowej BBC jesienią 1939 r., można usłyszeć nakładający się przekaz, w którym słychać kilka niemieckich słów. Słowa te pochodzą z nagrywanej przemowy Josepha Goebbelsa wygłoszonej 18 lutego 1943 r. na Sports Palace w Berlinie - prawie trzy lata po wydarzeniach ukazanych w filmie.
Kiedy Szpilman przekracza most, ten sam mężczyzna (noszący okulary) mija go 2 razy w obrębie dwóch ujęć.
Kiedy Szpilman gra na fortepianie w końcowych scenach filmu, na pianinie widnieje logo "Steinway & Sons". Grafika weszła do użytku dopiero w latach 90' XX wieku.
Kiedy Szpilman jest zmuszony do opuszczenia swojej pierwszej kryjówki po zbiciu naczyń, na twarzy posiada znaczący zarost. Kiedy dociera do domu Doroty widać, że jest ogolony.
Kiedy Szpilman czołga się obok martwej kobiety, która została postrzelona w plecy i zmarła klęcząc (zanim dotarła do klatki schodowej), można zauważyć, że jej ciało przesunęło się do przodu (i znalazło się na przeciw schodów).
Kiedy Szpilman idzie do swojego przyjaciela szukając "ostatniej deski ratunku" jest środek zimy, a na stole stoi bukiet żółtych róż. Nazajutrz róże zmieniają swój kolor z żółtych w morelowe.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.