QR Code

Park Jurajski III

  (2001)  
film

Jurassic Park III

32 min.
Plakat z filmu Park Jurajski III (2001) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Ciekawostki 
Role
Do roli Coopera byli brani pod uwagę: Stellan Skarsgård, Steve Buscemi i Tony Shalhoub . Ostatecznie rolę otrzymał John Diehl .
Miejsca kręcenia
Film kręcono w Los Angeles, Południowej Pasadenie i Universal City (Kalifornia, USA), Orlando (Floryda, USA), Wendover (Utah, USA), stanie Nevada (USA) oraz na Hawajach (USA).
Daty
Film kręcono od 30 sierpnia 2000 roku do 20 stycznia 2001 roku.
Inne
Początkowo w filmie miał zagrać ponownie Ian Malcolm ( Jeff Goldblum ). Jednak w pierwszych dniach zdjęć Goldblum złamał nogę. Zadecydował wtedy, że wycofa się z produkcji, twierdząc, że nie będzie to miało zbyt wielkiego znaczenia dla scenariusza.
Brązowa ciężarówka doktora Granta z logo Museum of the Rockies oraz Montana State University naprawdę należy do doktora Jacka Hornera, paleontologa i konsultanta przy filmie, który był pierwowzorem postaci Granta.
Teren wykopalisk pokazany na początku filmu to w rzeczywistości sfilmowane wczesnym latem 2001 roku obszary prac wykopaliskowych doktora Hornera, gdzie zostały odkryte szczątki kilku dużych tyranozaurów i paru hadrozaurów.
Spinozaur był największym ruchomym robotem (tzw. animatronic) jaki kiedykolwiek powstał. Ważył 12 ton i był sterowany hydraulicznie (co umożliwiło kierowanie nim, podczas gdy był całkowicie zanurzony w wodzie).
Ekipa zużyła ponad 1000 litrów owsianki, która miała symulować odchody Spinozaura.
Trevor Morgan grający Erica Kirby'ego wystąpił w 1998 roku w filmie "Barney's Great Adventure", którego fragment został tu wykorzystany.
Gdy paleontolodzy wchodzą do baru na spotkanie z Kirbym w tle widać maszynę pinballową "Park Jurajski".
Po ataku Spinozaura na samolot Grant prosi Billy'ego o sklasyfikowanie zwierzęcia. Billy mówi, że to Baronyx lub Suchomimus, bo ma długi pysk. Jest to żartobliwe nawiązanie do fanów filmu, którzy po pierwszym zaprezentowaniu plakatu do filmu popełnili ten sam błąd co Billy. Ogromne ilości wiadomości na forach internetowych stron fanów i na oficjalnej stronie filmu zostały poświęcone tej dyskusji.
Kilka sekwencji w filmie to niewykorzystane sceny z dwóch pierwszych "Parków Jurajskich". Są to np. klatka z pterodaktylami i motyw z tratwą na rzece.
Sam Neill miał zagwarantowane w kontrakcie że Australijsko-Azjatycka premiera filmu odbędzie się w jego rodzinnym mieście Dunedin na Nowej Zelandii.
W oryginalnym scenariuszu postać Udesky'ego ( Michael Jeter ) miała się nazywać "Ordesky"
W oryginalnym scenariuszu zamiast spinozaura w filmie pojawić miał się baryonyx, który był z nim blisko spokrewniony. Obydwa gady wyglądały niemal identycznie, z tym że baryonyx był odrobinę mniejszy i nie posiadał żagla grzbietowego. Joe Johnston chciał dinozaura, którego nie można by pomylić z T-Rexem. Mimo, iż baryonyx również znacząco różnił się od tyranozaura, wybrano spinozaura ze względu na jego unikalny wygląd, jakiego nie miał żaden inny mięsożerca.
Zdjęcia do filmu zaczęto zanim dokończono scenariusz.
Zniszczone szyby samochodowe, którym przygląda się Grant pochodziły z filmu "Zaginiony Świat: Jurassic Park" ze sceny walki z Raptorami.
W scenie gdy drzewa "porywają" Amandę Kirby ( Téa Leoni ), aktorka została dotkliwie podrapana. Gdy mąż aktorki, David Duchovny zauważył te rany zadał pytanie: "W którym miejscu filmu jesteś biczowana?".
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.