QR Code

like/dislike image

Mroczny rycerz (2008) film | Polecam Film

Mroczny rycerz (2008) film

The Dark Knight

Mroczny rycerz
2009-06-08 00:00:00
2020-03-13 21:18:50
Mroczny rycerz (2008) na IMDB
2 godz. 32 min.
Plakat z filmu Mroczny rycerz (2008) - Polecam Film
Plakat z filmu Mroczny rycerz (2008) - Polecam Film
Plakat z filmu Mroczny rycerz (2008) - Polecam Film
Plakat z filmu Mroczny rycerz (2008) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
64.7
4.7 (6)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie napadu na bank włosy Jokera z niewiadomej przyczyny zmieniają nagle kolor z brązowego na zielony. 
W jednej z pierwszych scen z udziałem detektyw Ramirez widać ją trzymającą kubek kawy. Pomiędzy ujęciami zmienia sposób trzymania kubka z dwóch rak do jednej, aż w końcu znów trzyma go w dwóch dłoniach. Ujęcia w tej scenie są bardzo szybkie i liniowe, zatem nie mogłaby zmieniać sposobu trzymania kubka tyle razy w ciągu tak krótkiego czasu.
W otwierającej scenie napadu na bank Joker strzela do jednego z pracowników banku. Jak ściąga maskę klowna widać, że ma pełny makijaż. Jednak we wcześniejszych ujęciach nie widać czarnego koloru wokół oczu.
Kiedy Joker wyjeżdża szkolnym autobusem z banku, dwa inne autobusy jadą za nim. Można usłyszeć głośne rozmowy dzieci, jednak w żadnym z autobusów ich nie zobaczymy.
W scenie przesłuchania na posterunku policji, Batman przypiera Jokera do ściany ściskając ręką jego szyję, co pozwala na skuteczne przytrzymanie klowna. Scena sfilmowana jest z dwóch rożnych kątów oraz ujęć - w jednym z nich Joker trzyma rękę Batmana od dołu, natomiast w drugim Joker trzyma ją już od góry.
Sposób, w jaki Dwie Twarze porusza twarzą, jest niemożliwy, biorąc pod uwagę jak zaawansowane okaleczenie posiada. Jego usta, policzek i oko w tej części twarzy funkcjonują w taki sposób, który wymaga udziału mięśni, z tego, co widać, Harvey ich nie ma.
Kiedy Harvey Dent leży w szpitalnym łóżku obrócony zniszczoną częścią twarzy do poduszki, w jednym z ujęć można zobaczyć wewnętrzną cześć jego policzka, który de facto powinien być zniszczony. Chwilę potem nagle obraca głowę i ta część policzka jest już kompletnie wypalona.
W scenie napadu przez Jokera na mafijny bank jeden z ludzi klowna zaraz po wejściu do banku obezwładnia strażnika, powalając go na ziemię. Kilka chwil i ujęć później ten sam strażnik jest obezwładniany dokładnie w ten sam sposób przez tego samego zamaskowanego klowna.
W otwierającej scenie, kiedy następuje zbliżenie na nasłoneczniony szklany budynek, widzimy długi cień padający na dach banku. 
W kolejnych ujęciach, kiedy członkowie gangu Jokera spuszczają się na linie i dostają się na dach banku, cień o dziwo całkowicie znika.
W scenie, w której Joker odwiedza Denta w szpitalu jest ujęcie, gdzie widzimy twarz Harvey'a tuż przed tym, jak Joker chwyta jego dłoń. Wyraźnie można dostrzec łzę na policzku. Co ciekawe, w następnym ujęciu owa łza znika, chociaż Dent nie dotyka swojej twarzy.
W scenie, kiedy Batman przesłuchuje Jokera na posterunku policji, makijaż klowna rozmazuje się, co widać w momencie, gdy Joker przeciera czoło ręką, po tym jak Batman rzuca nim o stół. W tej samej scenie Batman uderza kilkakrotnie Jokera w twarz, jednak na jego rękach nie widać ani śladu makijażu klowna.
W scenie, w której Batman sprowadza Lau z Hong-Kongu, w jednym z ujęć widzimy jak stoi już przy krawędzi wieżowca gotowy do skoku. W tym momencie od gzymsu dzieli go pewna odległość. Po czym następuje cięcie, zmiana kąta i ujęcie z góry, gdzie wyraźnie dostrzec można, że Batman stoi już dokładnie na skraju budynku.
Podczas napadu na bank, kiedy Joker zdejmuje maskę, a zanim kamera zmienia kąt ujęcia wyraźnie widzimy jak klown prawą dłonią chwyta za maskę, natomiast lewą przytrzymuje głowę dyrektora banku. Po czym następuje szybka zmiana ujęcia na twarz Jokera, który już maskę zdejmuje dłonią lewą.
Kiedy Joker wkłada granat dymny w usta dyrektora banku, w kadrze można dostrzec leżącą na podłodze zieloną ulotkę z grafiką drzewa. Co ciekawe, we wcześniejszych ujęciach tej ulotki obok dyrektora banku nie ma, a przecież nikt jej w międzyczasie nie podłożył.
W scenie, kiedy Alfred opatruje ranę Bruce'a, Wayne mówi "Chciałem inspirować ludzi". 
W momencie wypowiadania słowa "ludzi" następuje zmiana ujęcia i wyraźnie widać, że usta Wayne'a się nie poruszają, kiedy wypowiada to słowo. Jest to błąd związany z synchronizacją ścieżki audio z obrazem.
W scenie pościgu, kiedy ciężarówka uderza w furgonetkę SWAT, jej przednie światło jest roztrzaskane. W następnym ujęciu światło jest znowu całe.
W scenie przesłuchania, kiedy pierwszy raz pojawia się Gordon i zamyka drzwi, w odbiciu można dostrzec, że drzwi są nadal otwarte. W następnym ujęciu drzwi są już zamknięte.
W scenie w szpitalu kiedy Joker trzyma w dłoni broń, pod jego ramieniem można dostrzec twarz Harvey'a Denta. Lewa strona twarzy Denta nie jest spalona, choć powinna być.
Kiedy Harvey jest związany w wypełnionym beczkami z ładunkiem wybuchowym magazynie rozmawia z Rachel. W prawym dolnym rogu ekranu można dostrzec, że zielony koc na podłodze rusza się jak tylko Harvey próbuje uwolnić się. Niestety jest on zdecydowanie za daleko, aby Dent mógł go w jakikolwiek sposób poruszyć.
W scenie, gdzie Maroni jedzie samochodem razem z Dentem, auto pomiędzy ujęciami przyspiesza dosłownie w ułamku sekundy. Kiedy Maroni otwiera drzwi do pojazdu widzimy jak rozmawia ze swoim kierowcą, po czym siada, następuje zmiana ujęcia i widzimy Dwie-Twarze. Wyraźnie można dostrzec, że auto o dziwo jest już rozpędzone.
Podczas konwojowania Denta przedni reflektor śmieciarki jest na przemian włączony i wyłączony, w zależności od ujęcia.
W scenie, gdzie Joker na przyjęciu opowiada Rachel jedną ze swoich historii o pochodzeniu jego blizn, ujęcia kamery zmieniają się raz filmując Rachel od frontu raz od tyłu. Zauważyć można, że mała, ciemna skaza to pojawia się to znika z policzka Jokera.
Kiedy Dent umiera, jego prawe ramię zmienia swoje położenie pomiędzy ujęciami.
W scenie przesłuchania Jokera przez Batmana, kiedy nietoperz rzuca klownem o ścianę, przez ułamek sekundy możemy zauważyć kamerzystę oraz członka ekipy filmowej w lustrzanym odbiciu. 
Kiedy przyjrzymy się uważnie projektom "Tumblera", które Reese kładzie na biurku Foxa zauważymy, że prawa strona pojazdu została na szkicach błędnie oznaczona jako lewa. 
Kiedy Tumbler zostaje trafiony przez Jokera z bazooki, kamera zmienia ujęcie pokazując przez moment samochód policyjny, jednak w tle zupełnie nie widać Tumblera. 
Kiedy po raz pierwszy widzimy detektywa Wuertza przy barze, jego podstawka pod piwo leży dokładnie naprzeciwko. Natomiast kiedy Dent się zjawia, podkładki już co dziwne nie ma. 
W scenie na parkingu, kiedy Batman skacze na dach samochodu, fryzura Scarecrowa zmienia się w zależności od ujęcia. 
Na niektórych ujęciach na nadgarstku Jokera widać tatuaż Heatha Ledgera. 
Podczas otwierającej film sceny w szybach wieżowca odbija się śmigłowiec ekipy filmowej.
Podczas napadu na bank, ciało kierowcy autobusu znika z posadzki w chwili, kiedy Joker wsiada do pojazdu.
Prawe dolne światło śmieciarki w scenie pościgu raz jest uszkodzone, a raz nie.
Gdy Jim Gordon dołącza na dachu do Denta i Batmana, za otwartymi drzwiami widoczna nie jest, jak to powinno być, ściana pomieszczenia z którego wychodzi, lecz budynki po drugiej stronie ulicy.
Gdy Joker przychodzi do Harvey'a Denta, Harvey wyciąga monetę. W jednym ujęciu widać, że na palec założone ma urządzenie do mierzenia ciśnienia. W kolejnej scenie ciśnieniomierz znika i znów się pojawia. 
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo