QR Code

Miasto złodziei

  (2010)  film

The Town

Ben Affleck
2016-12-10 12:06:33
2 godz. 5 min.
Plakat z filmu Miasto złodziei (2010) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
1 (4)
Błędy / Wpadki w filmie 
Kiedy Doug bije wandali, którzy zdewastowali samochód Claire, drzwi ich mieszkania zmieniają się z zamkniętych na otwarte, a potem znowu na zamknięte.
W jednej ze scen Doug MacRay rozmawia ze swoim ojcem przez szybę w więzieniu. Jedno z ujęć koncentrujących się na Dougu ukazuje odbicie twarzy starszego MacRay'a z ustami poruszającymi się, mimo że w tym momencie żaden z rozmówców się nie odzywa. 
Podczas gdy gang przygotowuje się do rabunku Fenway Park po meczu Red Sox-Yankees, telewizja pokazuje mecz pomiędzy Red Sox i Toronto. 
Po drugim skoku, kiedy złodzieje zatrzymują się by zamienić samochody, wyraźnie widać, że po drugiej stronie drogi nie ma radiowozu i koparki. Jednak gdy tylko wychodzą ze swojego samochodu, radiowóz i koparka pojawiają się.
W scenie napadu na Fenway Park mozna zauważyć, że jeden z samochodów bostońskiej policji ma tablice rejestracyjne z New Jersey.
Kiedy Doug prosi Claire o wspólny wyjazd z miasta, wypowiadane przez niego słowa nie pasują do ruchu warg. 
Podczas napadu w Fenway, ubrany w mundur policjanta Ben Affleck jest nieogolony, ale kiedy zaczyna ucieczkę jako pracownik służb ratowniczych zarost znika.
Podczas ostatniego skoku, kiedy Coughlin zostaje zabity, na jego twarzy pojawiają się dwie rany postrzałowe, mimo że słychać było tylko jeden strzał.
Podczas napadu na bank Cambridge, nagranie wideo z kamery znajdującej się przy drzwiach, pokazuje datę 16 czerwca 2010 roku. Jednak w widocznym w późniejszej scenie raporcie, FBI pisze, że do napadu doszło we wrześniu 2011 roku.
Kiedy Gloansy ucieka karetką z miejsca napadu, Frawley strzela i trafia w lewą tylną opnę pojazdu. Jednak gdy karetka uderza furgonetkę SWAT możemy zauważyć, że opona jest w stanie nienaruszonym.
Kiedy agent specjalny Frawley przegląda akta sprawy Claire Keesey, możemy dostrzec, że według raportu zbrodnia miała miejsce we wrześniu 2011 roku. Pisze tam też, że Keesey urodziła się 19 maja 1978 roku i ma 30 lat. Jednak skoro napad odbył we wrześniu 2011 roku, Claire powinna mieć 33 lata.
Kiedy Doug i Claire odwiedzają asystenta dyrektora banku w szpitalu, mężczyzna mówi "I just want to get back to work". Jednak w ujęciu z przeciwnej strony możemy zauważyć, że usta mężczyzny nie poruszają się, ale słyszymy wypowiadane przez niego słowa.
W filmie zostaje powiedziane, że Stephen MacRay siedzi w więzieniu za zabójstwo dwóch strażników opancerzonej furgonetki na terenie stanu New Hampshire. Mimo to swój wyrok odsiaduje w więzieniu stanowym w Massachusetts. 
Podczas sceny w kwiaciarni na drugiej stronie ulicy możemy zauważyć bar o nazwie "Fitzgerald's". Jednak w jednej z późniejszych scen widzimy ten sam bar, ale na szyldzie znajduje się napis "The Junction", czyli nazwa prawdziwego baru w południowym Bostonie, gdzie kręcono zdjęcia do filmu.
Kiedy karetka uderza w centrum dowodzenia FBI, wzdłuż ulicy widoczne są kable służące do odciągnięcia ciężarówki.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.