QR Code

Miasto złodziei

  (2010)  film

The Town

Ben Affleck
2016-12-10 12:06:33
2 godz. 5 min.
Plakat z filmu Miasto złodziei (2010) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
1 (4)
Ciekawostki 
Role
Początkowo film miał wyreżyserować Adrian Lyne .
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu kręcono w Bostonie, Melrose i Somerville (Massachusetts, USA) oraz w Uncasville (Connecticut, USA).
Daty
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się we wrześniu 2009 roku.
Inne
Początkowa wersja filmu, którą Ben Affleck zaprezentował producentom, trwała ponad cztery godziny. Kiedy zdał sobie sprawę, że taki film nigdy nie trafiłby do szerokiej publiczności, w trzy dni skrócił go do 2 godzin i 50 minut. Producenci przyjęli tą wersję, lecz dalej uważali, że jest zbyt długa. Affleck i producent Basil Iwanyk zmuszeni byli dalej kaleczyć materiał, ponieważ studio oczekiwało filmu nie dłuższego niż 2 godziny i 10 minut. Ostatecznie reżyser skrócił film do 2 godzin i 8 minut, przycinając sekwencje akcji, rozwój postaci i dialogi. Pomimo chwilowego zadowolenia z wersji kinowej, Affleck wydał na DVD i Blu-Ray wersję rozszerzoną zawierającą wycięte sceny. Powiedział też, że o ile kinowe "Miasto złodziei" jest wierną adaptacją powieści "Prince of Thieves", to wersja rozszerzona stanowi jej lustrzane odbicie.
Studio chciało, by film zakończył się podobnie jak książka, czyli znacznie mroczniej. Zakończenie, w którym Doug zostaje śmiertelnie raniony po strzelaninie z Fergiem i w końcu umiera w ramionach Claire w jej apartamencie, zostało nakręcone, jednak publiczność podczas pokazów testowych zaakceptowała to, w którym główny bohater przeżyje.
Reżyser i gwiazda filmu - Ben Affleck najbardziej obawiał się tego, iż aktorzy nie będą brzmieć z typowym bostońskim akcentem. Kiedy podczas przesłuchania Blake Lively czytała swoje kwestie, brzmiała tak autentycznie, że Affleck zapytał się jej w której części Bostonu się wychowała. Tak naprawdę Lively urodziła się i dorastała w Kalifornii (USA).
Ben Affleck poprosił Blake Lively, by w ramach przygotowań do swojej roli dobrze poznała mieszkańców Charlestown. Aktorka spędziła więc miesiąc zadając się z nimi oraz odwiedzając ich mieszkania i bary.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.