QR Code

Miasto ślepców

  (2008)  
film

Blindness

0 min.
Plakat z filmu Miasto ślepców (2008) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
3 (2)
Ciekawostki 
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu kręcono w Guelph i Toronto (Ontario, Kanada), São Paulo i Rua Piauí (Brazylia) oraz w Montevideo (Urugwaj).
Inne
Producent Niv Fichman zainteresował się tym projektem w 1999 roku kiedy wraz z Donem McKellarem, autorem scenariusza, polecieli na Wyspy Kanaryjskie aby spotkać się z laureatem nagrody Nobla, portugalskim pisarzem José Saramago . Spotkanie dotyczyło nabycia praw do sfilmowania książki pisarza. Saramago zgodził się pod warunkiem, że film nie będzie realizowany w żadnym rozpoznawalnym kraju.
"Miasto ślepców" zostało wybrane jako film otwierający Festiwal Filmowy w Cannes w 2008 roku.
Organizacje zrzeszające osoby niewidome postulowały aby podczas prac nad filmem, udostępniono im scenariusz do którego chcieli wnieść poprawki. Twórcy filmu "Miasto ślepców" im odmówili, czego skutkiem były protesty osób ociemniałych pod 75 kinami.
Pierwsze wersje filmu były dużo brutalniejsze i bardziej wierne książkowemu pierwowzorowi niż wersja ostateczna. Powodem złagodzenia treści filmu były reakcje publiczności na pokazach przedpremierowych.
Aktorów, aby dobrze przygotowali się do swych roli, wywożono w nieznane miejsce z opaskami na oczach, gdzie musieli się sami poruszać.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.