QR Code

Łowca androidów

  (1982)  film

Blade Runner

Ridley Scott
2017-05-05 17:50:46
1 godz. 57 min.
Plakat z filmu Łowca androidów (1982) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
W około 30-tej minucie filmu Deckard, jadąc samochodem, przesłuchuje nagranie Leona z testu Voighta-Kampha. Wtedy Holden mówi: "Let's continue, shall we?", ale na początku filmu w tej samej scenie mówił "Shall we continue?".
W scenie, gdy Leon rzuca Deckardem o szybę samochodu, można zauważyć, że szyba ta była rozbita już wcześniej, zanim usłyszeliśmy dźwięk tłuczonego szkła, gdy Deckard w nią uderzył.
Gaff i Deckard lecąc na spotkanie z Bryantem dwa razy mijają dach tego samego budynku.
Kiedy Pris (Daryl Hannah) wraz z J.F. Sebastianem (William Sanderson) wychodzą z windy, widzimy, że jej włosy są suche. Jednak w następnej scenie, gdy Pris jest już w jego mieszkaniu, włosy są znowu mokre.
Kiedy Deckard i Bryant przysłuchują się taśmie z testu Leona, dialog pomiędzy nim i Holdenem nie przebiega tak szybko, jak w oryginale.
Nuty, które czyta Rachael w domu Deckarda podczas gry na pianinie, nie pokrywają się z tym, co faktycznie gra. Poza tym jest to opracowanie nut tylko na gitarę, a nie na pianino.
Gdy na bazarze starsza kobieta odczytuje numer seryjny z łuski węża, jest on inny od tego, który wyświetla się jej na ekranie.
Zdjęcie Zhory, które Deckard wydrukował, nie zgadza się z tym, które widział na ekranie.
Przed sprawdzeniem Rachael (Sean Young) testem Voighta-Kampha, Deckard (Harrison Ford) udaje, że wyciąga akcesoria - jednak w tej scenie widzimy całą tą maszynę do testu, która już jest na stole.
Ułożenie figur na szachownicy Sebastiana nie zgadza się z ułożeniem u Tyrella.
Podczas testu Leon mówi "Let me tell you about my mother". Jednak kiedy Deckard przesłuchuje taśmę w pojeździe (w tunelu) słyszymy "I'll tell you about my mother".
Kiedy Deckard spotyka Zhorę w przebieralni, nie ma ona tatuażu na policzku, który mogliśmy zauważyć na zdjęciu. Pojawia się on dopiero po obróceniu jej ciała, zaraz po zabójstwie.
Kiedy Zhora (Joanna Cassidy) przebiera się w garderobie, widzimy jak zakłada buty na obcasie. Jednak podczas ucieczki podeszwy jej butów są płaskie.
W finałowej scenie na dachu Roy Batty (Rutger Hauer) wypuszcza gołębia. Gdy go uwalnia, jest ulewa. Jednak kilka chwil później widzimy, że ptak odlatuje w bezchmurne niebo.
Ukazana w końcowej scenie filmu papierowa figurka origami przedstawiająca jednorożca, zmienia kształt między ujęciami. Błąd ten dotyczy wersji reżyserskiej filmu. 
Deckard dokładnie instruuje Esper, jednak zachowanie urządzenia momentami wydaje się nieadekwatne do tego, co faktycznie powinno przedstawić na fotografii podczas słownej nawigacji Deckarda.
Gdy Deckard strzela w kierunku Batty'ego, można przez krótką chwilę zauważyć członka ekipy filmowej w tle po prawej stronie głowy Deckarda. 
Gdy Deckard jest ścigany przez Batty'ego, na ścianie budynku Bradbury'ego można zauważyć dwa cienie należące do reżysera Riddleya Scotta oraz operatora Jordana Cronenwetha. Błąd poprawiono w reżyserskiej wersji filmu z 2007 roku. 
Gdy Rachel gra na pianinie jej ruchy nie odpowiadają dźwiękom, naciska czarne klawisze, ale słychać C-dur. 
Gdy Deckard pyta Rachael czy sowa Tyrela jest sztuczna ta odpowiada "Of course it is", ale ruchy jej ust nie pasują do tego, co słyszymy na ekranie. Stało się tak, gdyż w czasie kręcenia zdjęć aktorka Sean Young odpowiedziała na pytanie "Of course not". Reżyser Ridley Scott zmienił to podczas produkcji, gdyż zależało mu na pokazaniu perfekcji Tyrela w tworzeniu imitacji żywych istot. 
Podczas rozmowy Deckarda ze sprzedawcą węża można zauważyć, że ruchy warg nie pasują do wypowiadanych słów. 
Gdy Deckard i Bryant przeglądają video z zapisem badania empatii Leona można usłyszeć, że replikant zająkuje się przed podaniem numeru mieszkania, co nie miało miejsca. 
Deckard przegląda w swoim mieszkaniu fotografię ukazującą młodą Rachel z matką, można jednak zauważyć, że w filmie wykorzystano dwa zdjęcia. Pierwsze z nich trzyma w rękach, a gdy drugie zostaje poddane zbliżeniu ożywa na chwile, położenie cieni w ujęciach pokazuje, że zostały zrobione w nieco różnych porach dnia. 
W mieszkaniu Deckarda, kolor szminki Rachael zmienia się w czerwony lub różowy zależnie od ujęcia. 
Gdy Deckard czeka poza budynkiem Bradbury'ego można zauważyć kable służące do podnoszenia policyjnego pojazdu. 
Rajstopy pojawiają się i znikają z nóg Pris podczas walki replikantki z Deckardem.
Po zabiciu Zhory, Deckard udaje się po butelkę mocnego trunku na poprawę humoru. Prosi sprzedawcę o "Tsingtao", a ten podaje mu flaszkę jasnego płynu, w rzeczywistości "Tsingtao" to piwo rodzaju Pilsner, sprzedawane w standardowych butelkach.
Gdy Roy Batty i Leon wchodzą do "Eye World" w celu przesłuchania Hannibala Chewa, w środku panuje bardzo niska temperatura, która jest zabójcza dla człowieka. Jednak można zauważyć wodę kapiącą z lodowych sopli.
Szorty, które ma na sobie Batty podczas sceny na dachu zmieniają się między ujęciami.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.