QR Code

Liga Sprawiedliwości

  (2017)  
film

Justice League

1 min.
Plakat z filmu Liga Sprawiedliwości (2017) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
8 (1)
Ciekawostki 
Role
Scott Eastwood, Julian Lewis Jones i Stephen Lang byli brani pod uwagę do roli Deathstroke'a.
Twórcy chcieli, aby Laurence Fishburne powrócił jako Perry White w niewielkiej roli, jednak konflikt terminów uniemożliwił mu dotarcie na plan filmowy.
Początkowo muzykę do filmu miał skomponować Junkie XL, który zastąpił Hansa Zimmera. Jednak zrezygnował ze stanowiska na rzecz udziału w filmie "Tomb Raider" .
W marcu 2017 roku, Zack Snyder wraz ze swoją żoną Deborah Snyder, zdecydowali się wycofać z dalszej pracy nad filmem z powodu tragicznej śmierci ich córki. Miejsce reżysera zajął Joss Whedon, którego zadaniem było nakręcenie dodatkowych zdjęć i dokończenie post-produkcji.
Mary Elizabeth Winstead wzięła udział w castingu do roli Wonder Women. Wcieleniem się w tą postać zainteresowane były również Christina Milian, Teresa Palmer i Shannyn Sossamon . Odmówiła natomiast Jessica Biel .
We wrześniu 2007 roku George'owi Millerowi została powierzona reżyseria filmu, ale w 2010 ostatecznie opuścił projekt.
Według pierwszych planów produkcyjnych odpowiedzialna za kostiumy miała być Marit Allen .
Gdy George Miller był jeszcze zaangażowany jako reżyser filmu, mniej więcej w październiku 2007 roku miał skompletowany skład Justice League. D.J. Cotrona miał wystąpić jako Superman, Armie Hammer jako Batman, Megan Gale jako Wonder Woman, Common jako Green Lantern, Adam Brody jako Flash, Santiago Cabrera jako Aquaman a Hugh Keays-Byrne jako Martian Manhunter (J'onn J'onzz).
Columbus Short odrzucił propozycję wcielenia się w postać Johna Stewarta (Zielonej Latarnii).
Lana Wachowski i Lilly Wachowski oraz Ben Affleck byli brani pod uwagę na stanowisko reżysera.
W 2007 roku Jason Reitman został wybrany na stanowisko reżysera, jednak opuścił projekt, chcąc skupić się wyłącznie na pracy nad niskobudżetowymi i niezależnymi produkcjami.
Inne
W pewnym momencie Warner Bros. rozważał wykonanie tego filmu jako animację w technologii motion capture.
Produkcja filmu miała ruszyć na dobre w 2008 roku, jednak z uwagi na zastrzeżenia studia Warner Bros. do scenariusza trzeba było go poprawić. Okazało się to niemożliwe z powodu ówczesnego strajku scenarzystów w USA i wytwórnia wstrzymała projekt na czas nieokreślony.
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu były kręcone w Leavesden, Londynie (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Djúpavík (Islandia) i Los Angeles (Kalifornia, USA).
Daty
Okres zdjęciowy trwał od 11 kwietnia do 14 października 2016 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.