QR Code

Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life

Plakat z filmu Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia (2003) - Polecam Film
Plakat z filmu Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia (2003) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Ciekawostki 
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Parku Narodowym Amboseli (Kenia) na greckiej wyspie Santorini w Walii oraz w Hongkongu (Chiny).
Inne
Jeden z dublerów Angeliny Jolie w scenach kaskaderskich był mężczyzną.
Film był zakazany w Chinach z powodu niszczenia reputacji kraju ukazanego jako pogrążonego w chaosie, bez rządu i kontrolowanego przez tajne organizacje.
Skóra górnej części lewego ramienia Lary jest rzadko ukazywana w filmie, ponieważ Angelina Jolie posiada w tym miejscu tatuaż, który musiał być maskowany. Fakt, że ramię to nie jest często odsłaniane, leży prawdopodobnie w tym, że w poprzedniej części filmu źle ukrywany tatuaż był krytykowany.
W poprzedniej części filmu Angelina Jolie musiała nosić wkładki do biustonosza, aby rozmiar biustu zgadzał się z tym posiadanym przez postać komputerową. Natomiast w tej części nosi zdecydowanie mniejsze wkładki (lub też w ogóle ich nie posiada), aby dać Larze bardziej realistyczne wymiary.
Dwa generatory 1275 KVA zostały użyte do oświetlenia studia filmowego "007" w Pinewood. Wystarczyły by one do zapewnienia elektryczności małemu miasteczku.
700 kawałków łatwo łamiącego się szkła zostało użyte podczas jednej z sekwencji w filmie.
Świątynię "Luny" wypełniało ponad 242 tys. litrów wody. Napełnienie jej tą ilością wody zajęło 5 dni.
Przy kręceniu zdjęć koło aktywnego wulkanu w Tanzanii w pogotowiu były samoloty i helikoptery na wypadek jego erupcji, by ekipa filmowa kręcąc kolejne ujęcia do filmu wiedziała, że w razie ewentualności nic nikomu się nie stanie.
Na planie w Kenii dostawcy żywności karmili ponad sto ludzi każdego dnia. Dzienna konsumpcja włączała 480 jaj, 100 kurczaków i 50kg wołowiny.
Daty
Zdjęcia do filmu kręcono od 27 sierpnia 2002 roku do 19 marca 2003 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.