QR Code

like/dislike image

Krucjata Bourne'a (2004) film | Polecam Film

Krucjata Bourne'a (2004) film

The Bourne Supremacy

Krucjata Bourne'a
2013-01-06 00:00:00
2020-03-14 11:42:21
Krucjata Bourne'a (2004) na IMDB
2 godz.
Plakat z filmu Krucjata Bourne'a (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Krucjata Bourne'a (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Krucjata Bourne'a (2004) - Polecam Film
Plakat z filmu Krucjata Bourne'a (2004) - Polecam Film
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
33.7
3.7 (3)
Ciekawostki 
Role
Brian Helgeland napisał zarys scenariusza.
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Berlinie i Poczdamie (Niemcy), Amsterdamie (Holandia), Neapolu (Włochy), Goa, Panaji i Nerul (Indie) oraz w Moskwie (Rosja) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Inne
Aby nadać filmowi charakterystyczny pseudo-dokumentalny styl Paul Greengrass zdecydował o filmowaniu przede wszystkim "z ręki" i unikał jak ognia komputerowych efektów specjalnych - np. wszystkie sceny kaskaderskie są "naturalne", a nie wspomagane komputerowo.
Matt Damon przypadkowo znokautował Tima Griffina, który grał negocjatora CIA Johna Nevinsa w trakcie sceny w konsulacie, podczas której Bourne walczy z nim i ochroniarzem po zatrzymaniu.
Data urodzin Nicky, znajdująca się w aktach Treadstone to 28 marca 1981. Wtedy też urodziła się grająca tę postać aktorka, Julia Stiles.
Zanim Brian Helgeland napisał swoją wersję scenariusza, wersja Tony'ego Gilroya była zupełnie inna. W jego wersji Marie ginie pod kołami autobusu w Indiach. Bourne'a ogarnia szał i prawie zabija kierowcę, przez co zostaje aresztowany przez policję. Następnie spędza długi czas w więzieniu planując ucieczkę. Od sceny ucieczki, oba scenariusze idą tym samym torem.
W scenie, gdy Bourne chce dotrzeć do miejsca gdzie popełnił zabójstwo na Neskim, jedzie do hotelu Brecker na ulicę Kurtürstendamm 288. Tak naprawdę ulica ta nazywa się Kurfürstendamm i jest jedną z najbardziej znanych w Berlinie.
Daty
Zdjęcia do filmu kręcono od 10 listopada 2003 roku do lutego 2004 roku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo